• Ogłoszenie !!!

Jutro 6 grudnia zapraszamy wszystkich uczniów w czapkach lub strojach mikołajowych !!! Ps. Renifery też mile widziane !!! W czasie przerw będziemy szukać kolorowych Mikołajów !!! Każdy znaleziony Mikołaj wygrywa !!!

• Paczka na Kresy

W piątek 2 grudnia wolntariusze pakowali dary od nas, a sobotę nasi uczniowie i rodzice włączyli się do akcji pomocy Polakom mieszkającym na Kresach- ziemiach należących dawniej do Polski.​​​​​​​​Segregowano i pakowano artykuły spożywcze i chemiczne nadesłane przez inne szkoły. ​​​​​​

Segregowano i pakowano artykuły spożywcze i chemiczne nadesłane przez inne szkoły. Akcję postanowiła nagłośnić w mediach Miss Kolumbii Camila Pinzon, ktora odwiedziła XXVI LO w Aninie i była pod wrażeniem pracy wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy za poświęcony wolny czas naszym uczniom i rodzicom.

• Dziewczyny z Dwójki Mistrzyniami Otwocka w Piłce koszykowej !!!

W dniu 01.12.2022r. w Szkole Podstawowej nr 12 zostały rozegrane finały piłki koszykowej dziewcząt i chłopców w kategoriach klas 4-6 oraz 7-8. Dziewczyny z dwójki stanęły na wysokości zadania i w meczu finałowym piłki koszykowej dziewcząt klas 4-6 pokonały dziewczęta z SP6 12:2. Brawo dziewczyny jesteście Mistrzyniami Otwocka w swojej kategorii wiekowej !!! Pamiątkowe złote medale naszej drużynie wręczył Wiceprezydent Miasta Otwocka p. Paweł Walo. Drużynę reprezentowały następujące uczennice: Aniela Bąk 6b, Maja Binkiewicz 6a, Aniela Cywińska 6a, Helena Gałabuda 6a, Marysia Gileta 6b, Anna Kozik 6b, Marta Łopaciuk 6b, Ula Marciniak 6b, Magda Rataj 6a, Agata Szczypa 6a, Zuzanna Zielińska 6b. Opiekunem naszej drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Pawel Łyżwa. Życzymy powodzenia w turnieju powiatowym, Trzymamy kciuki.

• Lekcja w kinie.

2 grudnia uczniowie klas 4a, 4b, 5a, 5b, 6a i 6b udali się do Kinoteki w PKiN w Warszawie na wycieczkę Lekcja w kinie pt. "Jak oni to zrobili - czyli o efektach specjalnych.Podczas lekcji dowiedzieli się jak powstają niektóre efekty specjalne. Następnie obejrzeli film pt. "Wilczy gang". Wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

• Wycieczka 3a i 3b w Ośrodku Edukacji Technicznej.

Z drewna, o drewnie…bo drewno to główny bohater wycieczki klasy 3a i 3b, które gościły dzisiaj w Ośrodku Edukacji Technicznej. Dzieci poznały dzisiaj ciekawostki o właściwościach drewna, obserwowały pracę na maszynach stolarskich i samodzielnie wykonały piękne karmniki z drewna. Wszystko zakończyło się przy ognisku, gdzie każdy uczestnik wycieczki upiekł sobie pyszną kiełbaskę. Na koniec zakupione zostały pamiątki, oczywiście z drewna.

• Wyprawka Czytelnicza dla 1a i 1b.

W tym tygodniu, dokładnie we wtorek 29 listopada uczniowie klasy 1a i 1b stali się prawdziwymi czytelnikami. Przypomnieli sobie jak należy traktować książki, poznali zalety czytania, odpowiedzieli na czytelnicze zgadki i uroczyście przysięgli szanować książki. Na pamiątkę tego dnia czekała niespodzianka. W ramach kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka-wielki człowiek” uczniowie otrzymali Wyprawkę Czytelniczą: Pierwsze abecadło- wybór tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych oraz „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”- broszura dla rodziców. Kampania jest ogólnopolska, w całości finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Życzymy powodzenia w zdobywaniu wiedzy i wielu ciekawych podróży w świecie baśni i przygody.

Poniedziałek 05.12.2022
    • dziennik szkoła

• dziennik przedszkole

• Facebook szkoła