• Zawieszenie zajęć stacjonarnych !

     • Od jutra tj. 25.01.2022r do 28.01.2022r decyzją sanepidu w naszej szkole zostają zawieszone zajęcia stacjonarne. Nauka będzie odbywać się zdalnie. Wszystkie lekcje będą się odbywać zgodnie z planem.

     • Podziękowanie za udział w akcji - Paczka na Kresy.

     • Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział w tegorocznej Paczce na Kresy. Dziękujemy, że mogliśmy pomóc . Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję - społeczności uczniowskiej, rodzicom, nauczycielom. Cieszymy się, że jest tak wiele osób, które angażują się w niesienie pomocy potrzebującym.

     • Uwaga konkurs !!!

     • Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym. Szczegóły poniżej.

      Im mniej śmieci tym więcej surowców wtórnych!

      Czy wiesz ile śmieci wyrzucasz? Jeden worek tygodniowo? Dwa? A może cztery? Ile jest tam plastiku i metali, a ile papieru? Ile szkła? Ile to miesięcznie? A ile w roku?

      Wyobraź sobie, że płacisz ryczałtową stawkę za 12 worków śmieci rocznie. Jeden miesięcznie. Jeśli przekroczysz ten limit, zapłacisz dopłatę za każdy dodatkowo wyrzucony worek. Co zrobisz, aby zmniejszyć ilość wyrzucanych śmieci? W tej grze zdobędziesz punkty albo zmniejszając ich ilość albo oddając jak najwięcej do recyklingu. A najlepsi mogą otrzymać tytuł „Ambasadora sortowania”….

      To jest oczywiście tylko hipotetyczny scenariusz gry planszowej. Już wkrótce poznamy inne, mamy nadzieję, dużo lepsze scenariusze, z których sami chętnie skorzystamyw domu, by lepiej segregować śmieci, kontrolować ich ilość oraz jak najwięcej kierować do recyklingu.

      15-tego stycznia br. startuje 8-ma edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego Mistrz Recyklingu i przyjaciele, dla dzieci szkół podstawowych. Konkurs otrzymał patronat Ministra Edukacji i Nauki oraz Kuratoriów Oświaty w Warszawie, Gdańsku i Katowicach. W terminie od 15 stycznia 2022 do 30 marca 2022 dzieci z klas 4-6 będą mogły przygotować dwa zadania konkursowe: pierwsze będzie polegało na wymyśleniu scenariusza gry zachęcającej do recyklingu opakowań, a w drugim trzeba przekonać przyjaciół do selektywnej zbiórki i recyklingu elektroodpadów w formie krótkiego filmiku. Wiele rad i wskazówek przekażemy uczestnikom w materiałach edukacyjnych dostępnych na stronie internetowej konkursu: www.chlorofil.com.pl

      Warto podjąć to wyzwanie i zgłosić się do rywalizacji zespołowej: członkowie najlepszego ekozespołu; tego, który otrzyma najwyższą punktację jury, otrzymują nagrody w formie półdniowego wyjazdu związanego z ochroną środowiska.

      Ponadto w terminie 15.01.2022 – 30.03.2022 odbędzie się V wirtualna Liga Recyklingu, rozgrywka internetowa na punkty w dwóch aplikacjach edukacyjnych: Liga Elektrorecyklingu i Przyjaciele Recyklingu. Najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe: tablety do nauki. W tym roku po raz pierwszy przyznamy też nagrody  w formie najbardziej  potrzebnych pomocy dydaktycznych dwóm najlepszym placówkom edukacyjnym.

      Konkurs promuje edukację ekologiczną oraz doskonali kompetencje kluczowe takie jak korzystanie z technologii informatycznych czy aplikacji internetowych przekazujących wiedzę ekologiczną, nt. postaw i wzorów ekologicznego postępowania, a także recyklingu surowców naturalnych wykorzystywanych do produkcji nowych technologii.

      Odpowiedzi na zadania konkursowe trzeba też świetnie zaprezentować, bo kryteriami oceny będzie nie tylko wiedza uczestników, ale oryginalność w podjęciu tematu czy staranność wykonania zadania. Uczniowie będą pracować w małych zespołach, ucząc się współpracy w grupie, co jest ważnym elementem wychowania.

       

       

      Organizatorem konkursu jest organizacja pozarządowa Fundacja Chlorofil,KRS nr 0000393451, adres siedziby: Ropki 7, 38-316 Wysowa Zdrój.

      Partnerami są: Eko-Punkt Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i ELECTRO – SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.

      Więcej na temat konkursu na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl

      Kontakt do koordynatora: tel. 608 633 593, e-mail: chlorofil@chlorofil.com.pl

      Konkurs jest bezpłatny.

     • Jasełka w naszym parafialnym kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Śródborowie.

     • 16 stycznia 2022r  mieliśmy zaszczyt przedstawić historię Bożego Narodzenia w naszym parafialnym kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Śródborowie. Było uroczyście i bardzo pięknie. Dziękujemy aktorom z 3a i 3b oraz Rodzicom. Dziękujemy wychowawcom pani Agacie i pani Kasi oraz pani Ali za oprawę muzyczną.

     • Występ w klasy 3a i 3b w Teatrze im. Stefana Jaracza

     • Uczniowie klasy 3a i 3b w ramach nagrody za zajęcie I Miejsca w tegorocznym przeglądzie jasełek, wystawili swoje bożonarodzeniowe przedstawienie na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Otwocku. Jeszcze raz gratulujemy sukcesu, dziękujemy za przygotowanie dzieciom, rodzicom, nauczycielom !!!

     • I Miejsce w tegorocznym konkursie Szopek Bożonarodzeniowych

     • Duma nas rozpiera , nasza szkoła zdobyła I Miejsce w tegorocznym konkursie Szopek Bożonarodzeniowych organizowanych przez MOKTiS. Gratulacje i brawa dla naszych uczennic Uli Marciniak i Zuzi Zielińskiej z klasy 5bs oraz Pani Małgorzaty Rajczykowskiej. Poniżej fotografie naszej nagrodzonej szopki w różnych odsłonach.

     • Zaproszenie do teatru !!!

     • W najbliższą sobotę tj. 15.01.2022r. o godz. 11.00 w Teatrze im. Stefana Jaracza w Otwocku odbędzie się  występ jasełkowy przygotowany przez uczniów z klasy 3a i 3b. Nasze jasełka zajęły I Miejsce w konkursie MOKTiS a występ na scenie teatru jest częścią wyróżnienia.

      Bardzo serdecznie Wszystkich zapraszamy !!!

     • Orszak Trzech Króli zawita do Otwocka!

     • Zapraszamy do udziału w ulicznych jasełkach, które od ponad dekady odbywają się w setkach miejscowości w całej Polsce i na świecie. To inicjatywa, w którą angażują się rodziny, szkoły, wspólnoty, nauczyciele, sąsiedzi i wszyscy mieszkańcy!

      W dniu 6 stycznia 2022 odbędzie pierwsza otwocka edycja. Mędrcy ze Wschodu - Trzej Królowie ze swoimi świtami, rycerzami, wojownikami i dwórkami wyruszą ulicami miasta za Betlejemską Gwiazdą oddać pokłon Dzieciątku Jezus.

      Wydarzenie rozpocznie się na Skwerze Szarych Szeregów przy Teatrze im. Stefana Jaracza, gdzie zostaną odegrane pierwsze sceny.

      Następnie orszak przejdzie ulicą Andriollego do schodów kościoła im. bł. ks. Kłopotowskiego, który tego dnia stanie się Dworem Heroda.

      Następnie ruszymy do Parku Miejskiego, gdzie na tarasie Liceum Ogólnokształcącego im. Gałczyńśkiego Dobro stoczy walkę ze złem.

      Na finałową scenę - złożenie pokłonu przez trzech Króli Dzieciątku Jezus, zapraszamy Państwa do Stajenki, czyli przed Muszlę Koncertową. Tam wspólnie odśpiewamy kolędę "Bóg się rodzi".

      Po zakończeniu Orszaku odbędzie się wspólne kolędowanie z Maciejem Miecznikowskim.

      Wszystkich serdecznie zapraszamy! Będzie radośnie, kolorowo, głośno i wyjątkowo!

      Odbierzcie swoje korony i podążajcie za Orszakiem

    • Życzenia, podziękowania i podsumowanie roku 2021...
     • Życzenia, podziękowania i podsumowanie roku 2021...

     • 31 grudzień - ostatni dzień w roku 2021, dla naszej szkoły i całej społeczności był to czas wielu zmian, mamy nadzieję, że były to zmiany na lepsze, a to jeszcze nie koniec. Nie było by to wszystko możliwe bez wsparcia i pomocy ze strony Rodziców, przede wszystkim Rady Rodziców.

      Dlatego, chcemy podziękować za wspieranie naszej szkoły, za finansowanie nagród do organizowanych konkursów w których Państwa dzieci tak chętnie uczestniczą, za pomoc w organizacji odsłonięcia Pomnika T. Kościuszki, za zakup wielu sprzętów o których do tej pory mogliśmy jedynie pomarzyć, za zakup dekoracji świątecznych, za zakup dekoracji świetlnych na potrzeby jasełek szkolnych (opłacało się – nasi uczniowie zajęli I miejsce). Ogromne podziękowanie za zakup pianina, to przeszło jakiekolwiek nasze oczekiwania !!! Dziękujemy również za sfinansowanie programu dwujęzyczności dla naszych przedszkolaków. Już wkrótce całe nasze przedszkole dzięki Państwu, przystąpi do Międzynarodowego Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future" to inicjatywa, która wdrażana jest w całej Polsce pod patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.

      Na ręce Rady Rodziców w imieniu całej społeczności szkolnej składamy podziękowania i wyrazy wdzięczności. Życzymy, też aby nadchodzący Nowy Rok był dla nas wszystkich czasem radości, pomyślności, zdrowia oraz aby niósł ze sobą nowe wyzwania.

     • II Miejsce w XIV PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK

     • Jesteśmy dumni z naszej uczennicy klasy 8b Kai Wieczorkowskiej, że w XIV PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK zajęła zaszczytne II Miejsce. Uczennica była przygotowana przez Vocalmania Studium Wokalne Marceliny Woźnej, za wykonanie „Szarej Kolędy”.

     • Dyplom za zajęcie I Miejsca w konkursie Jasełek.

     • Dziś w Teatrze Jaracza delegacja z naszej szkoły odebrała Dyplom za zajęcie I Miejsca w konkursie Jasełek organizowanych przez MOKTIS. Nasze Jasełka zostaną wystawione dla Wszystkich na deskach teatru w styczniu 2022r. Dokładny termin podamy już wkrótce.

     • I Miejsce w tegorocznym Przeglądzie Jasełek !!!

     • Duma nas rozpiera, bo nasza szkoła zajęła I miejsce w tegorocznym Przeglądzie Jasełek organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury Turystyki i Sportu w Otwocku. Jasełka przygotowali uczniowie z klasy 3as i 3b. Gratulacje i brawa. Poniżej link do przedstawienia.

     • Wspólne wigilie i życzenia klasowe.

     • 17 grudnia w naszej szkole, w każdej klasie zorganizowano spotkanie wigilijne. Dziękujemy wychowawcom i uczniom i rodzicom za przygotowanie. Było bardzo świątecznie, wesoło i nastrojowo. Zapraszamy na fotorelację.

     • Jasełka 2021

     • Aby podkreślić wyjątkowy czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, uczniowie klas 3 wystawili JASEŁKA. Piosenką "Jest taki dzień" podkreśliły ważność tego wydarzenia i uświadomiły wszystkim, że święta tuż, tuż. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do występu. Szczególne podziękowania należą się pani Irminie Śliweckiej, która uszyła część strojów i podarowała je szkole. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie JASEŁEK: Katarzyna Rudnicka, Agata Więsik, Alicja Bieńkowska. Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!

     • Anioły Wolontariatu Powiatu Otwockiego

     • Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasze Szkolne Koło Wolontariatu „W kręgu Dobrych Serc” zostało wyróżnione nagrodą Anioł Wolontariatu Powiatu Otwockiego w kategorii wolontariat szkolny. To wyjątkowe wyróżnienie jest podziękowaniem za wkład naszych Wolontariuszy w niesienie pomocy. Szczególne podziękowania kierujemy również do Rodziców za zaangażowanie we wszystkie akcje pomocowe organizowane przez nasze Koło. To wyróżnienie jest nagrodą dla całej szkolnej społeczności. Z całego serca dziękujemy

     • Zapal światło wolności !

     • W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/.

      Serdecznie zachęcamy Państwa placówki do włączenia się w tę ważną i niezwykle symboliczną inicjatywę. Apel o zapalenie świec pamięci w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego skierował do wszystkich Polaków prezydent Andrzej Duda https://www.youtube.com/watch?v=qk7oaQp7kBg.  

      Informujemy również, że z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego Instytut Pamięci Narodowej przygotował specjalne materiały dydaktyczne, w tym scenariusz zajęć lekcyjnych „Dzieci stanu wojennego”, skierowane do uczniów klas VIII szkoły podstawowej. Materiały znajdą Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zapal-swiatlo-wolnosci--40-rocznica-wybuchu-stanu-wojennego. W komunikacie opublikowane zostały dodatkowe informacje o innych inicjatywach rocznicowych.

      Zachęcam do włączenia się w obchody 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
   • sp2@oswiata-otwock.pl
   • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
   • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Facebook