• Sporty Zimowe 2019

•

Podobnie jak w roku ubiegłym tak i w roku 2019 nasza szkoła  uczestniczyła w zadaniu „Sport dla Wszystkich” - „Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży”.

W ramach programu nasi uczniowie brali udział w zajęciach ukierunkowanych na upowszechnianie sportów zimowych, których celem  było podniesienie poziomu  aktywności fizycznej i zachęcanie młodzieży do uprawiania sportów zimowych. Zajęcia pozwoliły nie tylko na poznanie tajników łyżwiarstwa, ale także na doskonałą zabawę na świeżym powietrzu podczas zjazdów na pontonach na Zimowym Stadionie Narodowym.

Zdjęcia z naszych zajęć można zobaczyć w szkolnej fotokronice. Zapraszamy do fotokroniki!

• Karen w SP 2

• W środę 3 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku mieli wyjątkową okazję sptkania z Karen Kirsten. Karen urodziła się w Australii, obecnie mieszka w Bostonie (USA). Jej rodzina odegrała bardzo ważną rolę w stworzeniu Otwocka jako uzdrowiska. Karen jest praprawnuczką doktora Józefa Przygody, który w 1895 roku założył pierwsze w Otwocku sanatorium, mieszczące się przy ulicy Warszawskiej 5.
            W czasie spotkania z uczniami Karen w języku angielskim opowiadała barwną historię swojej rodziny. Uzdolnieni uczniowie "dwójki" świetnie radzili sobie w konwersacji. Nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia na tle muralu z Ireną Sendlerową. Karen obiecała odwiedzić Otwock również za rok! Zapraszamy!

Podziękowania Karen na profilu facebook szkoły:
            Thank you teachers and students for your warm welcome and for the flowers and gifts! I loved being with you in “our” unique town.  You made me feel at home! I hope the heroes you heard about today will inspire you all to reach out and care for others-like Irena Sendler did.

Zapraszamy do szkolnej fotokroniki.