• 5b Mistrzami Eko!

• I  MIEJSCE  W  OGÓLNOPOLSKIM  KONKURSIE  EKOLOGICZNYM

Z największą przyjemnością pragniemy poinformować , iż klasa 5b naszej szkoły zajęła I MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Smok – Smog” zorganizowanym dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy w zakresie zanieczyszczeń powietrza, smogu. Istotą konkursu była też edukacja ekologiczna uczniów w zakresie poprawy jakości powietrza, kreowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie umiejętności kreatywnego tworzenia z ciekawych materiałów i technik.

Po otrzymaniu informacji o konkursie uczniowie klasy 5b, pod przewodnictwem Wychowawczyni wspólnie przeprowadzili  „burzę mózgów”, podczas której zgodnie powstał pomysł na pracę.

Dzieci podzieliły między siebie obowiązki , a takiego współziałania  i jedności w grupie – można pozazdrościć.  Jej rezultatem jest I nagroda w postaci dofinansowania do tygodniowego wyjazdu do Zakopanego dla calej klasy .

• ERASMUS PLUS - Rozpoczęcie projektu.

• NAUCZYCIELE Z S.P.2 GOTOWI NA  UDANE ZYCIE SZKOLNE

W dniach 15.-16.04.2019r. w tureckiej Bursie rozpoczął się projekt KA2 Erasmus Plus : "Jesteśmy już gotowi na udane życie szkolne". Nauczyciele  z pięciu państw z Austrii, Portugali, Turcji, Łotwy i Polski (nauczyciele z S.P. 2 Otwock) zaprezentowali swoje placówki. Następnie został ustalony plan pracy na kolejne spotkania. Naszą szkołę reprezentowali Pan Paweł Łyżwa koordynator projektu z ramienia UKS Jastrzebii - Śródborów i Pani Iwona Florczak.

• W MUZEUM U FRYDERYKA CHOPINA

• WYCIECZKA DO MUZEUM IM. FRYDERYKA CHOPINA

W dniu 20 lutego 2019, w  Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, uczniowie klas 4a, 5b oraz 6a doświadczyali pobudzania zmysłów poprzez : muzykę, zapach, światło, słowo, działanie....Ekspozycja rozmieszczona na czterech poziomach warszawskiego Pałacu Ostrogskich, włącznie z piwnicą dostarczyła informacji na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina. Poszczególne elementy audiowizualne ekspozycji pozwoliły na to, aby w Muzeum każdy uczeń odnalazł coś dla siebie...