• Jasełka i wspólne kolędowanie w PMDK w Otwocku.

     • 18 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka w PMDK w Otwocku nasi uczniowie z klasy 2as i 2bs wystawili Jasełka a po nich nastąpiło wsólne kolędowanie. Przy fortepianie zasiadł p.Czesław Woszczyk, kolędy zaśpiewała p.Alicja Bieńkowska.

     • I miejsce w Konkursie Szopek !

     • XIX KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH OTWOCK 2019 został rozstrzygnięty! 12 stycznia 2020r. w kościele pw. Świętego Wincentego à Paulo w Otwocku ogłoszono wyniki. W kategorii kl. 4-8 nasi uczniowie z klasy 5as pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Rajczykowskiej zajęli I MIEJSCE ! ! !

     • I miejsce w XIII Przeglądzie kolęd i pastorałek

     • I miejsce dla Agnieszki Szczypy uczennicy klasy 8b w kategorii klas 4-8, w XIII  przeglądzie kolęd i pastorałek zorganizowanych przez MOKTIS w Otwocku. Za przygotowanie uczennicy odpowiedzialna była Pani Alicja Bieńkowska. Zdjecia z wystąpienia laureatów w czasie otwarcia Parku Miejskiego oraz z podziękowań w naszej szkole.

     • TRIUMF JASTRZĘBI - ŚRÓDBORÓW

     • TRIUMF W GENEWIE.

      W dniach 13-15.12. 2019r. w Genewie odbyła się 23 edycja klubowego turnieju tchoukballa -  "Tchoukball Genewa Indoors". Po raz drugi, tak jak w ubiegłym roku jedynym klubem występującym w polskich barwach był UKS Jastrzębie - Śródborów z Otwocka. Klub z Otwocka reprezentowały dwa zespoły w kategorii do lat 12 -stu. Zespół Otwock 1 w składzie : Leon Gałabuda - kapitan, Matteo Garbacz, Bartosz Nowakowski, Aleksander Prus, Borys Rajzer. Zespół Otwock 2 w składzie : Franek Rzymkowski - kapitan, Adam Rychalski, Kamil Stankiewicz, Karim Szladkowski, Wiktor Woźniak. Wszyscy uczniowie klasy 6a sportowej ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku. W turnieju brały udział 24 zespoły z takich jak Polska, Szwajcaria, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Tunezja  i Hongkong. Cały turniej odbywał się w przepięknym kompleksie sportowym w trzech zespolonych ze sobą halach. Wszystkie zespoły zostały podzielone na cztery grupy. Zespół UKS Jastrzębi - Otwock 1 rywalizował w pierwszej grupie w której wszystkie mecze rozgrywane były na boisku centralnym. Drugi zespół UKS Jastrzębi - Otwock 2 rywalizował w grupie czwartej. Oba polskie zespoły wyszły ze swoich grup z pierwszego miejsca wygrywając wszystkie mecze i tym samym dostając się do grupy finałowej, czyli czterech najlepszych zespołów turnieju. Mecze finałowe zostały rozegrane na boisku centralnym, były również transmitowane na żywo w internecie. W finałach pierwszy zespół wygrał wszystkie mecze zdobywając tym samym pierwsze miejsce. Drugi zespół Jastrzębi przegrał z pierwszym zespołem Jastrzębi oraz minimalnie z zespołem szwajcarskim Trembley. Pokonał natomiast inny szwajcarski zespół Micheli Stars zdobywając tym samym trzecie miejsce w turnieju.

      Władze klubu są bardzo zadowolone z postawy swoich podopiecznych, tym bardziej że chłopcy swoją grą i zaangażowaniem na boisku wzbudzili ogromne zainteresowanie i podziw organizatorów, sędziów, trenerów innych drużyn a przede wszystkim goszczącego na turnieju Honorowego Prezydenta Światowego Tchoukballa, którym jest p. Chris Huang. Sukces UKS Jastrzębi - Śródborów tym bardziej jest cenny, że został zdobyty w kolebce i w rodzinnym mieście twórcy tchoukballa p. dr. Hermana Brandta.

      Pobyt UKS Jastrzębi - Śródborów nie ograniczył się tylko do zmagań sportowych. Zawodnicy  wraz z opiekunami zespołu zwiedzili przepiękne genewskie stare miasto, podziwiali panoramę Alp z najwyższym szczytem Mont Blanc, zobaczyli symbol Genewy fontannę Jet d'Eau. Dużo wrażeń i emocji wśród uczestników sprawił również rejs tramwajem wodnym po Jeziorze Genewskim.

       

      Paweł Łyżwa, Anna Dębska

     • NAUCZYCIELE Z OTWOCKA W ERASMUS PLUS

     • NAUCZYCIELE Z OTWOCKA W ERASMUS PLUS

       

      W dniach 04-08.11.2019r. nauczyciele z Otwocka (p. Paweł Łyżwa, p. Anna Dębska, p. Aleksandra Warchoł, p. Iwona Florczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz p. Renata Błach z Zespołu Szkół nr 2) uczestniczyli w kolejnym spotkaniu projektu Erasmus Plus - "Jesteśmy już gotowi na udane życie szkolne", które tym razem odbyło się w Lizbonie.

       

      Pierwszy dzień pobytu był dniem austriackim. Na początku uczestnicy podsumowali dotychczasowe prace nad projektem (książka dla rodzica, lista kontrolna nauczyciela, lista kontrolna ucznia). Na koniec wszystkie kraje partnerskie układały krótki tekst w swych ojczystych językach do melodii austriackiej.

       

      W drugim dniu rano uczestnicy zwiedzali Szkołę Podstawową im. Vasco da Gama. Popołudnie należało do zespołu tureckiego, w którym to zostały przedstawione wybrane tańce narodowe. Następnie po krótkiej prezentacji wszyscy uczestnicy uczyli się kroków i figur poszczególnych tańców tureckich.

       

      Dzień trzeci należał do zespołu polskiego, w którym to przedstawiliśmy prezentację oddziałów sportowych Szkoły Podstawowej nr 2 i wiodącą dyscypliną jaką jest tchoukball. A w części praktycznej po rozgrzewce zaprezentowaliśmy gry i zabawy wprowadzające do gry w tchoukballa. Tchoukball wzbudził szczególnie duże zainteresowanie wśród ekipy tureckiej i portugalskiej. Dzień trzeci zakończył się wspólnym zwiedzaniem z przewodnikiem przepięknej Lizbony.

       

      W dniu czwartym rano odwiedziliśmy szkołę podstawową z oddziałami przedszkolnymi w pobliskiej Paredzie. Popołudniowe zajęcia należały do ekipy łotewskiej, która to przeprowadziła warsztaty plastyczno - artystyczne, na których to każdy z zespołów własnoręcznie wykonał różnego rodzaju pamiątkowe ozdoby.

      Po warsztatach odbyła się dyskusja na temat dalszych kroków i działań dotyczących projektu.

       

      Dzień piąty był dniem portugalskim. Zespół portugalski przeprowadził warsztaty z nauczania rytmu z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych. Po warsztatach nastąpiło podsumowanie pobytu oraz dzielenie się zdobytymi doświadczeniami. Szkolenie zostało zakończone wręczeniem certyfikatów uczestnictwa.

       

      W miłej i pogodnej atmosferze pożegnaliśmy się do następnego spotkania, które nastąpi w łotewskiej Rydze.

       

      Koordynatorzy projektu : Paweł Łyżwa, Anna Dębska.

       

     • Sprzątanie Świata 2019

     • W nawiązaniu do międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata 2019, zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu, pod hasłem:

       

      ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY - POMAGAJĄC INNYM POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE

      Na czym polega konkurs?

      Konkurs polega na zebraniu przez szkołę lub przedszkole wśród uczniów i dzieci starszych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom a niesprawne zostaną przekazane do recyklingu.

       

      Jakie korzyści ma z tego szkoła i przedszkole?

      Ogranizatorzy przygotowali trzy rodzaje nagród:

      Każda szkoła i przedszkole za każdy kg zebranych telefonów otrzyma 5 zł w postaci kuponów pieniężnych Sodexo.

      Szkoły i przedszkola za najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole otrzymają nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne.

      Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną w kwocie 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu (np. skuter, rower, tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, monitor, drukarka, gry, zapas papieru do ksero lub równowartość w kuponach Sodexo itp.) do wyboru przez szkołę i przedszkole.

       

      Organizatorem konkursu jest: EKOPHONE Leszek Kotyza, ul. Węgielnik 2, Zaborze 32-600 NIP PL 628-108-06-88, REGON 122922239

     • UWAGA! Zmiany w rozliczeniach Karty Rodzina 3+

     • Uprawnieni do korzystania z programu R3+ od dnia 1 października 2019 roku wpłacają kwotę o wartości 50% stawki żywieniowej i podają numer i datę ważności karty (podstawa prawna: Uchwała nr XVI/156/19 Rady Miasta Otwocka z dnia 13 sierpnia 2019 roku).

     • Wyprawka pierwszoklasisty

      1. 2 zeszyty w 3 linie (kolorowe)
      2. 2 zeszyty 16- kartkowe w kratkę
      3. zeszyt do korespondencji
      4. 2 ołówki
      5. gumka
      6. flamastry
      7. linijka 15- 20 cm z zaznaczonym 0 (zero)
      8. kredki ołówkowe grube
      9. kredki pastele suche
      10. kredki świecowe Bambino
      11. temperówka z pojemnikiem
      12. nożyczki z zaokrąglonym końcem
      13. klejone kolorowe karteczki do zaznaczania w książkach
      14. 2 kleje w sztyfcie
      15. klej vicol
      16. farby plakatowe- 12 kolorów
      17. farby akwarelowe
      18. pędzle: cienki i gruby
      19. 2 plasteliny
      20. 2 teczki na prace
      21. 2 bloki techniczne białe (A4)
      22. 2 bloki rysunkowe- kolorowe kartki(A4)
      23. 2 bloki techniczne kolorowe (A4)
      24. 1 papier kolorowy
      25. 1 papier brokatowy
      26. ryza papieru xero
      27. brystol- 2 dowolne kolory
      28. bibuła marszczona- mix kolorów
      29. 10 małych kopert (proszę nie podpisywać)
      30. patyczki
      31. liczydła
      32. 2 kostki do gry
      33. strój na w- f (w podpisanym worku: biały T- shirt, ciemne spodenki)
      34. obuwie na zmianę (białe podeszwy)
      35. 2 pudełka wyciąganych chusteczek
      36. 2 opakowania mokrych chusteczek
      37. 2 zdjęcia legitymacyjne- podpisane (imię, nazwisko, klasa)

       

       

       

                                                             UWAGA:

      Proszę podpisać zeszyty i pozostałe przybory szkolne.


       

    • Zebrania z Rodzicami 12.09.2019r
     • Zebrania z Rodzicami 12.09.2019r

     • Zebranie informacyjne,

      oddziały przedszkolne -17:00

      kl. 1-3 godz. 17:30

      kl. 4-8 godz. 18:30

      • spotkania z wychowawcami,
      • wybór Trójek Klasowych,
      • wybór reprezentanta do Rady Rodziców,
      • zapoznanie z wymaganiami edukacyjnymi i zasadami oceniania, procedurami, Statutem Szkoły, zapoznanie z programem wdż
      • ubezpieczenie
      • spotkanie dyrektora z Radą Rodziców

      podjęcie uchwały w sprawie programu wychowawczo - profilaktycznego

     • Rozpoczęcie roku szkolnego

     • Uro­czy­ste roz­poczę­cie roku szkol­ne­go 2019/2020 dla klas 1-8 od­bę­dzie się w po­nie­dzia­łek, 2 wrze­śnia 2019 roku o godzinie 9:00.

     • 7 miejsce w 5 Mistrzostwach Świata w Tchoukballu, Singapur 2019r.

     • 7 miejsce naszej drużyny w 5 MIstrzostwach Świata w Tchoukballu, Singapur 2019.

      Nasza młoda, debiutująca reprezentacja wywalczyła 7 miejsce w 5 Tchoukballowych Mistrzostwach Świata odbywających się w Singapurze. 

      Chłopcy poznali azjatycki styl gry, bardzo różniący się od europejskiego. Początkowo tak jak i inne drużyny europejskie nasi zawodnicy nie mogli odnaleźć się przy szybko i zwinnie grających przeciwnikach. Sama atmosfera Mistrzostw Świata, jeden z najnowocześniejszych kompleksów sportowych na świecie (Our Tampines Hub) oraz cała oprawa, począwszy od ceremonii rozpoczęcia bardzo stresująco wpłynęła na naszą reprezentację, która po raz pierwszy brała udział w tak ogromnym przedsięwzięciu. Jednak z upływem czasu i z meczu na mecz stres i trema ustępowały, a wola walki i umiejętności pozwoliły na zdobycie 7 miejsca na świecie.Singapur na 5 Mistrzostwach Świata gościł reprezentację z 16 państw w tym naszą, skromną 10 osobową reprezentację. Warto zaznaczyć bardzo dużą pomoc i opiekę zarówno ze strony organizatorów Mistrzostw Świata jak i władz Światowej Federacji Tchoukballa na czele z jej Prezydentem Panem Fang Shen Szu z Tajwanu, jaką otoczyli naszą ekipę.Ostatniego dnia Mistrzostw Świata na Gali po Ceremonii Zamknięcia chłopcy nawiązali przyjacielskie kontakty z członkami innych zespołów, wymieniali się koszulkami, dzielili wrażeniami z pobytu i wspólnie się bawili. Mimo napiętego grafiku treningów i spotkań udało nam się również wygospodarować trochę czasu na zwiedzanie. Zobaczyliśmy: Zatokę Marina Bay, Chinatown, Park Miejski - Gardens by the Bay oraz Las mglisty. Był też czas na relaks w aquaparku.

       

      Paweł Łyżwa, Trener Reprezentacji Polski w Tchoukballu do lat 12

     • Testy sprawnościowe do klasy pierwszej sportowej

     • Testy sprawnościowe do klasy pierwszej sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Otwocku odbędą się 27.08.2019 r o godz. 9:00 na boisku szkolnym.


      Odbędą się 4 próby sprawnościowe z Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej:

      1. Bieg 50 m – próba szybkości biegowej

      2. Skok w dal z miejsca – próba mocy ( siły nóg)

      3. Skłon tułowia w przód – próba gibkości

      4. Skłony w przód z leżenia tyłem przez 30 sek. - próba siły mięśni brzucha.

      Wyniki na podstawie punktacji ogólnej tabel dziewcząt i chłopców w wieku 7 lat zostaną przeliczone i podane w sekretariacie szkoły dnia następnego o godz. 12:00.

      W dniu rekrutacji rodzice zobowiązani są podpisać zgodę na udział dziecka w teście sprawności fizycznej oraz oświadczenie o braku przeciwwskazań medycznych do wysiłku fizycznego.

      Każde dziecko powinno już w dniu rekrutacji posiadać - Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu wystawione przez lekarza specjalistę w dziedzinie  medycyny sportowej lub innego uprawnionego lekarza, zgodnie z aktualnymi przepisami.

      Na testach sprawnościowych obowiązuje strój sportowy ( obuwie sportowe, koszulka i spodenki adekwatne do warunków pogodowych).

      Jeżeli z rożnych ważnych powodów dziecko nie będzie mogło uczestniczyć tego dnia w testach sprawnościowych prosimy poinformować o tym sekretariat szkoły.


      testy_zalacznik.odt

     • Młodzi otwoczczanie jadą do Singapuru.

     • Już niedługo bo 13 sierpnia Reprezentacja Polski do lat 12 ( uczniowie naszej szkoły,j klasy 5a sportowej oraz ich n-l wych.fiz.) w Tchoukballu pojedzie do Singapuru walczyć o Mistrzostwo Swiata. Trzymajmy za nich kciuki. Poniżej krótkie materiały z przygotowan do wyjazdu oraz z Mistrzostw Europy Castellanza 2018r.

     • NAUCZYCIELE Z S.P.2 GOTOWI NA  UDANE ZYCIE SZKOLNE

     • NAUCZYCIELE Z S.P.2 GOTOWI NA  UDANE ZYCIE SZKOLNE

       

      W ramach projektu KA2 Erasmus Plus : "Jesteśmy już gotowi na udane życie szkolne"  w dniach 24.-28.06.2019r. w Grazu spotkały się zespoły nauczycieli  z pięciu państw z Austrii, Portugali, Turcji, Łotwy i Polski. Polskę reprezentowali nauczyciele z SP2 Otwock: Pan Paweł Łyżwa i Pani Anna Dębska koordynatorzy projektu z ramienia UKS Jastrzebii - Sródborów oraz Pani Iwona Florczak, Renata Błach i Aleksandra Warchoł.

      W pierwszym dniu szkolenia uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem Uniwersytetu Pedagogicznego w Grazu. Następnie porównywali przepisy i zasady dotyczące szkolnictwa w poszczgólnych krajach partnerskich.

      W drugim dniu pobytu, uczestnicy odwiedzili przedszkole i szkołę podstawową, objętą patronatem Uniwersytetu Pedagogicznego w Grazu.

      W trzecim dniu partnerzy uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez profesorów Uniwersytetu Pedagogicznego. Wysłuchali również wykładu na temat "Przywództwa Pedagogicznego" wygłoszonego przez profesora Petrosa Pashiardisa z Cypru. Odbył się również pilotaż dwóch szkół podstawowych w tym jednej katolickiej. Po wszystkich wizytach w placówkach zebrały się zespoły robocze, które wypracowały instrukcje dla nauczyciela, ucznia i rodzica, pozwalające na bezstresowe i jak najłagodniejsze zaadoptowanie się dziecka w placówce szkolnej.

      W ostatnim dniu zespoły przedstawiły swoje wnioski robocze, które następnie zostały przygotowane do wdrożenia we wszystkich pięciu krajach partnerskich.

      Całe szkolenie zakończyło się wręczeniem uczestnikom certyfikatów. I po oficjalnym zakończeniu uczestnicy mogli poznać urokliwą zabudowę miasta.

       

       

      https://youtu.be/dGkfXRx2iT8

     • AKTUALNOŚCI

     • 26 sierpnia 2019 r.- egzaminy poprawkowe

       

      z języka angielskiego dla uczniów klasy Vas o godz. 09:00

      Komisja w składzie: E. Filipiuk-Adamos, Renata Błach

       

      z matematyki dla uczniów klasy Vas o godz. 09:00

      Komisja w składzie: Bogusława Zawadka, Elżbieta Łysik

       

      z języka angielskiego dla uczniów klasy 8as godz 10:30

      Komisja w składzie: Jolanta Smuniewska, Katarzyna Siciarz

       

      ocena przygotowania do podjęcia nauki w szkole w klasie drugiej

      Komisja w składzie: Dorota Sychowiec, Katarzyna Kwas

       

       

      Bezpieczne wakacje

      Pamiętając o bezpieczeństwie podczas wakacjiyjny MEN przygotowało „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”.

      Publikacja jest dostępna na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zachęcamy rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół do zapoznania się z poradnikiem.

      Warto pamiętać o tym, że wysyłając dziecko na zorganizowany wyjazd letni, należy sprawdzić wiarygodność organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku. Na stronie wypoczynek.men.gov.pl znajdują się wszystkie legalnie organizowane w kraju i za granicą obozy, kolonie, półkolonie i inne formy zorganizowanego wypoczynku. Można też na niej znaleźć więcej informacji o bezpieczeństwie dziecka na wakacjach.

       

    • 5b Mistrzami Eko!
     • 5b Mistrzami Eko!

     • I  MIEJSCE  W  OGÓLNOPOLSKIM  KONKURSIE  EKOLOGICZNYM

                  Z największą przyjemnością pragniemy poinformować , iż klasa 5b naszej szkoły zajęła I MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Smok – Smog” zorganizowanym dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom.

                  Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy w zakresie zanieczyszczeń powietrza, smogu. Istotą konkursu była też edukacja ekologiczna uczniów w zakresie poprawy jakości powietrza, kreowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie umiejętności kreatywnego tworzenia z ciekawych materiałów i technik.

                  Po otrzymaniu informacji o konkursie uczniowie klasy 5b, pod przewodnictwem Wychowawczyni wspólnie przeprowadzili  „burzę mózgów”, podczas której zgodnie powstał pomysł na pracę.

                  Dzieci podzieliły między siebie obowiązki , a takiego współziałania  i jedności w grupie – można pozazdrościć.  Jej rezultatem jest I nagroda w postaci dofinansowania do tygodniowego wyjazdu do Zakopanego dla calej klasy .

    • ERASMUS PLUS - Rozpoczęcie projektu.
     • ERASMUS PLUS - Rozpoczęcie projektu.


     • NAUCZYCIELE Z S.P.2 GOTOWI NA  UDANE ZYCIE SZKOLNE

      W dniach 15.-16.04.2019r. w tureckiej Bursie rozpoczął się projekt KA2 Erasmus Plus : "Jesteśmy już gotowi na udane życie szkolne". Nauczyciele  z pięciu państw z Austrii, Portugali, Turcji, Łotwy i Polski (nauczyciele z S.P. 2 Otwock) zaprezentowali swoje placówki. Następnie został ustalony plan pracy na kolejne spotkania. Naszą szkołę reprezentowali Pan Paweł Łyżwa koordynator projektu z ramienia UKS Jastrzebii - Śródborów i Pani Iwona Florczak.


  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
   • sp2@oswiata-otwock.pl
   • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
   • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Facebook