• Projekt „Mała książka- wielki człowiek”

• Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Mała książka- wielki człowiek”, który organizowany jest przez Instytut Książki. Z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej przygotowane zostały specjalne zestawy. Uczniowie klas pierwszych otrzymali: „Pierwsze abecadło”- antologia tekstów polskich autorów dziecięcych, kreatywny alfabet oraz broszurę „ Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” dla rodziców, która pomoże wspierać dzieci w nauce czytania. Czytelnicze zestawy dzieci otrzymały jako prezenty świąteczne.

Życzymy miłej lektury.

• SERCE DLA INNYCH

• Dnia 2 grudnia, do schroniska w Celestynowie zostały zawiezione wszystkie rozmaitości zebrane w ramach akcji „PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA”.

Archiwa: Schronisko w Celestynowie - tuWiązowna.plSchronisko w Celestynowie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w PolsceW imieniu organizatorów akcji, a przede wszystkim podopiecznych schroniska, składamy ogromne podziękowania wszystkim, którzy nie pozostali obojętni na nasz apel.

• Wyniki konkursu ,,Jesienna kompozycja''.

• 30 listopada został rozstrzygnięty konkurs  ,,Jesienna kompozycja''.

Wszystkie prace zdobyły nagrody:

Oliwia Korda - klasa IIas

Piotr Głaszczka - klasa IIas

Emilia Borecka - klasa IIb

Bartosz Pindara - klasa IIIbs

Zuzanna Kulmaczewska - klasa Ia

Jan Gniadek - klasa Ia

Amelia Biernacka - klasa Ib

Natan Biedrzycki - klasa IIas

Aleksander Stasiuk - klasa IIas

Mariola Wilczyńska - klasa IIb

Paweł Świercz - klasa IIb

Julia Żebrowska - klasa IIb

Julia Albin - klasa III bs

Nela Zubik - klasa Ia

Barbara Kolenkiewicz - klasa Ia

Marta Kalinowska - klasa IIas

Jan Śledziewski - klasa IIas

Aleksandra Śliwecka - klasa IIb

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do brania udziały w kolejnych konkursach.

Agata Więsik

Katarzyna Rudnicka

• 10 XI Dzień Jeża

• 10 XI dzieci z klas pierwszych obchodziły Dzień Jeża. Była to świetna okazja, aby dowiedzieć się jaką rolę w środowisku pełnią te sympatyczne zwierzęta, co im zagraża i jak można je chronić. To też okazja, aby zaszczepić w najmłodszych uczniach ciekawość do poznawania otaczającego ich świata i uczyć wrażliwości. Dzieci m.in. uczyły się piosenki o jeżu i wykonywały prace plastyczne. Bo przecież jeż to ciekawy zwierz!

• 25 listopada - Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

• Dzisiaj, 25 listopada, obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.Życzymy więc wszystkim Pluszowym Misiom, tym wesołym i beztroskim jak Kubuś Puchatek i tym rozsądnym, rozważnym niczym Miś Uszatek, aby przez następne pokolenia, mogły tulić do snu nasze pociechy. Bo czy jest coś ważniejszego w życiu od tego, by kochać i być kochanym?

• Konkurs plastyczny "Mikołaj w oczach dzieci"

• Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3 do świątecznego konkursu plastycznego "Mikołaj w oczach dzieci"

Wszystkie prace prosimy o składanie w specjalnie do tego celu przygotowanym pudełku w szkołe do 04.12.2020r. Szczegóły w regulaminie konkursu. Na zwycięzców czekają nagrody Jeszcze raz gorąco zachęcamy.

Organizatorki

• Film z "Dnia Papieskiego"

• Bardzo serdecznie zapraszamy na film z uroczystości Dnia Papieskiego, która odbyła się w naszej szkole 22 października ze specjalnym udziałam Golec uOrkistry!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili sie do przygotowania tej pięknej uroczystości - uczniom, rodzicom, nauczycielom. Dziękujemy Panu Pawłowi i Piotrowi Golcom za ciepłe słowa skierowane do całej naszej szkolnej społeczności i liczymy, że nadal będą nas wspierać i kibicować w przygotowaniu  jeszcze wspanialszych imprez.

• Opłaty za przedszkole

• Szanowni Państwo, w zakładce Przedszkole -> Opłaty za przedszkole został umieszczony zaktualizowany plik z kwotami należnymi do zapłaty za przedszkole. Prosimy o terminowe wpłaty.

• Nauka zdalna 09.11.2020r. - 29.11.2020r.

• NAUKA ZDALNA

zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów i Mazowieckiego Kuratora Oświaty od 9 listopada 2020r.
            do 29 listopada 2020r.  KLASY I - VIII pracują zdalnie.

Lekcje prowadzone będą na platformie Classrom zgodnie z dotychczasowym planem lekcji. Proszę

o systematyczny kontakt z nauczycielami przedmiotu i wychowawcami klas.

Od 9.11.2020 r. świetlica szkolna wyłacznie dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani z walkę z pandemią Covid - 19

Oddziały przedszkolne funcjonują bez zmian.

DZ_U_2020_1960_rozp_MEiN.pdf

2020-11-05_WAZNY_KOMUNIKAT_DLA_RODZICOW_I_UCZNIOW.docx

• Zakończenie projektu Otwarte Szkoły Otwocka

• Nasza szkoła wzięła udział w projekcie Otwarte Szkoły Otwocka. W zajęciach uczestniczyło 40 uczniów. Podnosili oni swoje umiejętności między innymi z biologii, chemii, fizyki, matematyki, geografii, grafiki komputerowej, programowania, języka angielskiego oraz z doradztwa zawodowego. 22 października zostały rozdane zaświadczenia kończące projekt OSO a uczestnicy - uczniowie z klasy 7b i 7as otrzymali pamiątkowe nagrody. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy !!!

• 22 X - Wspomnienie św Jana Pawła II

• 22 październik liturgiczne wspomnienie św Jana Pawła II - w naszej szkole tradycyjnie apel poświęcony Jego osobie w wykonaniu uczniów klasy 4a i 5a ze specjalnym udziałem Golec uOrkiestry, którzy skierowali do społeczności naszej szkoły kilka ciepłych słów. W tym roku z powodu pandemii uroczytość niestety bez udziału publiczności. Dziś fotorelacja a za kilka dni udostępnimy dla Państwa film.