Aktualności

      • Projekt Otwarte Szkoły Otwocka
      • Nasza szkoła realizuje projekt Otwarte Szkoły Otwocka.
          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

            26 czerwca 2026 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2025/2026. Tradycyjnie rozpoczęliśmy ten wyjątkowy dzień Mszą Świętą w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku-Śródborowie, dziękując za cały rok wspólnej nauki, pracy i wielu pięknych chwil.

            Podczas szkolnych uroczystości świadectwa odebrali uczniowie klas I–III oraz IV–VII. Szczególnie wzruszającym momentem było pożegnanie uczniów klas IIIa, IIIb i IIIc, którzy zakończyli pierwszy etap edukacyjny i rozstali się ze swoimi wychowawcami, rozpoczynając nowy rozdział szkolnej przygody.

          • Otwockie Orły 2026

            24 czerwca 2026 r. w Teatrze im. Stefana Jaracza odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Otwocka – Otwockie Orły, przyznawanych uczniom za wybitne osiągnięcia.

            Z ogromną dumą informujemy, że w gronie laureatów znalazły się trzy uczennice naszej szkoły:

            Martyna Górska – klasa 8b,

          • Bal Ósmoklasisty

            19 czerwca 2026 r. odbył się Bal Ósmoklasisty klas 8a i 8b! To był wyjątkowy i bardzo wzruszający wieczór, który symbolicznie zakończył 8 lat nauki i wspólnej przygody w naszej szkole. Uczniowie zachwycili wszystkich przepięknym polonezem, a podczas podziękowań nie zabrakło ciepłych słów, kwiatów i wzruszeń.

          • Wyjście klas piątych

            18 czerwca 2026 r. w Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą klasy piąte brały udział w grze terenowej w Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Na własne oczy mogliśmy zaobserwować jak temat rozsądnego gospodarowania wodą jest istotny, patrząc na wysychające jezioro Torfy. Po pouczającej lekcji przyrody był czas na integrację, wspólne gry i oczywiście ognisko.

          • Wycieczka klas trzecich

            W dniach 15-17 czerwca uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce sportowo- survivalowej do Sandomierza i okolic. Uczestnicząc w różnych grach terenowych i sportowych zdobywali nowe umiejętności i integrowali się. A wiedzę historyczno-przyrodniczą pogłębiali zwiedzając z przewodnikami piękny Sandomierz.

          • Bezpieczne wakacje coraz bliżej!

            16 czerwca 2026 r. spotkaliśmy się z uczniami klas I–VIII, aby przypomnieć najważniejsze zasady bezpiecznego spędzania wakacji. Szczególną uwagę zwróciliśmy na trzy kluczowe obszary: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo nad wodą, bezpieczeństwo w Internecie.

            Rozmawialiśmy o odpowiedzialnym zachowaniu, rozwadze oraz o tym, jak unikać zagrożeń podczas letniego wypoczynku. Dzięki temu wakacje mogą być pełne radości, przygód i pięknych wspomnień.

          • Spotkanie z Filharmonią Narodową

            16 czerwca 2026 r. dzieci z naszego przedszkola oraz uczniowie klas 1–8 uczestniczyli w finałowym w tym roku szkolnym koncercie muzycznym. Tematem ostatniego spotkania z Filharmonią Narodową były kontrasty muzyki XX wieku W PRACOWNI KOMPOZYTORA.

            Podczas występów królowały trzy niezwykłe instrumenty: saksofon, perkusja oraz fortepian. Młodzi melomani mieli okazję sprawdzić, jakie tajemnice kryją się w pracowni dwudziestowiecznego twórcy, odkrywając połączenie melodyjnego saksofonu z rytmicznym brzmieniem perkusji.

          • Wycieczka klas pierwszych

            15 czerwca 2026 r. klasy 1 wybrały się do Centrum Nauki Kopernik, aby przez zabawę zaznać nauki. Wszyscy z ciekawością wypróbowali wszystkich eksponatów, porozmawiali z Mikołajem Kopernikiem i w Planetarium polecieli w kosmos na ratunek Słońcu. Jednak największą atrakcją był Teatr Wysokich Napięć.

          • X Jubileuszowy Integracyjny Bieg 24-godzinny!

            W piątek 12 czerwca 2026 o godz 17.00 rozpoczął się X Jubileuszowy Integracyjny Bieg 24-godzinny. Nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele biegali, chodzili w słońcu, deszczu i błocie. Gorąco gratulujemy wszystkim uczestnikom X Jubileuszowego Integracyjnego Biegu 24-godzinnego! Jesteśmy niezwykle dumni z naszych Uczniów i Rodziców, którzy przez całą dobę z ogromnym zaangażowaniem pokonywali kolejne okrążenia, niezależnie od pogody.

          • Klasy 7 i 8 kończą swoją wielką szkolną przygodę

            Trzy dni, dwa kraje i niezliczona ilość niesamowitych wspomnień! ​Przez ostatnie dni 10-11.06.2026 r. intensywnie zwiedzaliśmy, poznawaliśmy historię i integrowaliśmy się na całego. Zwieńczeniem naszej wycieczki był dzisiejszy dzień – odwiedziliśmy zachwycające Skalne Miasto w Adršpachu!

            Po kapryśnych momentach, dzisiaj pogoda w końcu w pełni się do nas uśmiechnęła, a słońce idealnie oświetlało niesamowite formacje skalne, które zapierały dech w piersiach. ​Zmęczeni, ale z głowami pełnymi nowych wrażeń, pięknymi kadrami w telefonach i uśmiechami na twarzach wracamy do domów! Wcześniej Wrocław i Praga - Mieliśmy zwiedzać. Zwiedzaliśmy. Mieliśmy podziwiać widoki. Podziwialiśmy.

          • Kurpiowska przygoda klas 5a i 5b!

            W dniach 8–9 czerwca 2026 r. uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w wyjeździe na Kurpie, gdzie czekało na nich mnóstwo sportowych emocji, dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń!

            Podczas licznych konkurencji sportowych nie brakowało zdrowej rywalizacji, śmiechu i doskonałej atmosfery. Wieczorem wszyscy mogli odpocząć podczas spaceru wzdłuż malowniczych brzegów Narwi , podziwiając piękno okolicznej przyrody.

          • XXVII Spotkania nad Świdrem

            08 czerwca 2026 r. uczniowie klasy VI B godnie reprezentowali naszą szkołę podczas XXVII edycji Spotkań nad Świdrem. Uczestnicy, podzieleni na grupy, brali udział w niezwykle ciekawych warsztatach: cyanotypii, botanicznych, chemicznych, geofizycznych, hydrozoologicznych, malarskich, geologicznych i porostowych. Nie zabrakło również zajęć prowadzonych przez pracowników Mazowieckiego Parku Krajobrazowego oraz Nadleśnictwa Celestynów.

          • Wycieczka klas 4a i 4b

            3 czerwca 2026 r. uczniowie klas 4a i 4b mieli okazję poznać zakątki Łodzi. Wycieczka rozpoczęła się od spaceru po najdłuższej ulicy miasta - ulicy Piotrkowskiej. Kolejnym punktem było Centrum Nauki i Techniki EC1, gdzie dzieci brały udział w ciekawych warsztatach naukowych.

            Kluczowym miejscem w planie wyjazdu było Zoo i Orientarium, które wzbudziło najwięcej emocji. To był niezwykle udany wyjazd, który pozostanie w pamięci na długo.

    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.06.2026
      • Odnośnik: http://sp2.oswiata-otwock.pl/
      • Odnośnik: https://epuap.login.gov.pl/
    • dziennik szkoła

        • Odnośnik: https://sp2otwock.mantica.net/
    • dziennik przedszkole

      • Odnośnik: https://przedszkolesp2.mantica.net/
    • Facebook szkoła

        • Odnośnik: https://www.facebook.com/sp2imIrenySendlerowejOtwock
    • Facebook przedszkola

        • Odnośnik: https://www.facebook.com/profile.php?id=100057264617177
    • Partnerzy

      • Odnośnik: https://www.castorama.pl/
      • Odnośnik: https://www.castorama.pl/
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
      • sp2@oswiata-otwock.pl - sekretariat, sp2.dyrektor@oswiata-otwock.pl sp2.wicedyrektor@oswiata-otwock.pl sp2.intendent@oswiata-otwock.pl sp2.kierownikgospodarczy@oswiata-otwock.pl
      • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat tel. kom. 605 834 956
      • Intendent tel. 605 834 900
        Kierownik gospodarczy tel. 664 212 573
        Świetlica tel. 691 229 663, 691 229 664
        Pedagog/Psycholog tel. 691 229 661
        Przedszkole tel. po g.16:00 - 605 834 900
      • ul. Poniatowskiego 47/49
        05 - 400 Otwock

        NIP 5322071474
        REGON 367997990
        Poland
      • Adres do e-Doręczeń:
        AE:PL-84979-21326-GGCJR-19
  • Galeria zdjęć

    • brak danych
  • Facebook