26 czerwca 2026 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2025/2026. Tradycyjnie rozpoczęliśmy ten wyjątkowy dzień Mszą Świętą w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku-Śródborowie, dziękując za cały rok wspólnej nauki, pracy i wielu pięknych chwil.
Podczas szkolnych uroczystości świadectwa odebrali uczniowie klas I–III oraz IV–VII. Szczególnie wzruszającym momentem było pożegnanie uczniów klas IIIa, IIIb i IIIc, którzy zakończyli pierwszy etap edukacyjny i rozstali się ze swoimi wychowawcami, rozpoczynając nowy rozdział szkolnej przygody.
Wręczono świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za wysokie wyniki w nauce, wysoką frekwencję oraz osiągnięcia czytelnicze. Podziękowaliśmy również wolontariuszom i wszystkim uczniom, którzy przez cały rok aktywnie angażowali się w życie naszej szkoły.
Szczególne słowa wdzięczności skierowaliśmy do Pani Alicji Bieńkowskiej-Wierzbickiej oraz Szkolnego Zespołu Wokalnego za piękną oprawę muzyczną i uświetnianie wszystkich szkolnych uroczystości w mijającym roku.
Dzisiejsze zakończenie było także czasem wzruszających pożegnań. Pani Dyrektor Magdalena Słupska podziękowała za pięć lat pracy na stanowisku wicedyrektora Pani Magdalenie Gorskiej, która od nowego roku szkolnego obejmie stanowisko dyrektora w innej placówce. Ciepłe słowa wdzięczności i życzenia powodzenia przekazali również przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącym Panem Piotrem Kołodziejem na czele.
Pożegnaliśmy także Panią Katarzynę Wojtaś naszą kierownik gospodarczą oraz Panią Agatę Więsik, nauczycielkę języka polskiego, dziękując za ich zaangażowanie, serce i pracę na rzecz naszej szkoły.
Na zakończenie przedstawiciele Rady Rodziców podziękowali wszystkim Rodzicom za współpracę, aktywność, wsparcie oraz zaangażowanie w liczne inicjatywy, które wspólnie udało się zrealizować w mijającym roku szkolnym.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i przyjaciołom naszej społeczności za ten wspólny rok. Życzymy bezpiecznych, słonecznych i pełnych niezapomnianych chwil wakacji!
Do zobaczenia we wrześniu!
#SP2Otwock #IrenaSendlerowa #ZakończenieRokuSzkolnego #BezpieczneWakacje #Dziękujemy #DoZobaczeniaWeWrześniu