• Młodzi otwoczczanie jadą do Singapuru.

• Już niedługo bo 13 sierpnia Reprezentacja Polski do lat 12 ( uczniowie naszej szkoły,j klasy 5a sportowej oraz ich n-l wych.fiz.) w Tchoukballu pojedzie do Singapuru walczyć o Mistrzostwo Swiata. Trzymajmy za nich kciuki. Poniżej krótkie materiały z przygotowan do wyjazdu oraz z Mistrzostw Europy Castellanza 2018r.

• NAUCZYCIELE Z S.P.2 GOTOWI NA  UDANE ZYCIE SZKOLNE

W ramach projektu KA2 Erasmus Plus : "Jesteśmy już gotowi na udane życie szkolne"  w dniach 24.-28.06.2019r. w Grazu spotkały się zespoły nauczycieli  z pięciu państw z Austrii, Portugali, Turcji, Łotwy i Polski. Polskę reprezentowali nauczyciele z SP2 Otwock: Pan Paweł Łyżwa i Pani Anna Dębska koordynatorzy projektu z ramienia UKS Jastrzebii - Sródborów oraz Pani Iwona Florczak, Renata Błach i Aleksandra Warchoł.

W pierwszym dniu szkolenia uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem Uniwersytetu Pedagogicznego w Grazu. Następnie porównywali przepisy i zasady dotyczące szkolnictwa w poszczgólnych krajach partnerskich.

W drugim dniu pobytu, uczestnicy odwiedzili przedszkole i szkołę podstawową, objętą patronatem Uniwersytetu Pedagogicznego w Grazu.

W trzecim dniu partnerzy uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez profesorów Uniwersytetu Pedagogicznego. Wysłuchali również wykładu na temat "Przywództwa Pedagogicznego" wygłoszonego przez profesora Petrosa Pashiardisa z Cypru. Odbył się również pilotaż dwóch szkół podstawowych w tym jednej katolickiej. Po wszystkich wizytach w placówkach zebrały się zespoły robocze, które wypracowały instrukcje dla nauczyciela, ucznia i rodzica, pozwalające na bezstresowe i jak najłagodniejsze zaadoptowanie się dziecka w placówce szkolnej.

W ostatnim dniu zespoły przedstawiły swoje wnioski robocze, które następnie zostały przygotowane do wdrożenia we wszystkich pięciu krajach partnerskich.

Całe szkolenie zakończyło się wręczeniem uczestnikom certyfikatów. I po oficjalnym zakończeniu uczestnicy mogli poznać urokliwą zabudowę miasta.