• TRIUMF JASTRZĘBI - ŚRÓDBORÓW

     • TRIUMF W GENEWIE.

      W dniach 13-15.12. 2019r. w Genewie odbyła się 23 edycja klubowego turnieju tchoukballa -  "Tchoukball Genewa Indoors". Po raz drugi, tak jak w ubiegłym roku jedynym klubem występującym w polskich barwach był UKS Jastrzębie - Śródborów z Otwocka. Klub z Otwocka reprezentowały dwa zespoły w kategorii do lat 12 -stu. Zespół Otwock 1 w składzie : Leon Gałabuda - kapitan, Matteo Garbacz, Bartosz Nowakowski, Aleksander Prus, Borys Rajzer. Zespół Otwock 2 w składzie : Franek Rzymkowski - kapitan, Adam Rychalski, Kamil Stankiewicz, Karim Szladkowski, Wiktor Woźniak. Wszyscy uczniowie klasy 6a sportowej ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku. W turnieju brały udział 24 zespoły z takich jak Polska, Szwajcaria, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Tunezja  i Hongkong. Cały turniej odbywał się w przepięknym kompleksie sportowym w trzech zespolonych ze sobą halach. Wszystkie zespoły zostały podzielone na cztery grupy. Zespół UKS Jastrzębi - Otwock 1 rywalizował w pierwszej grupie w której wszystkie mecze rozgrywane były na boisku centralnym. Drugi zespół UKS Jastrzębi - Otwock 2 rywalizował w grupie czwartej. Oba polskie zespoły wyszły ze swoich grup z pierwszego miejsca wygrywając wszystkie mecze i tym samym dostając się do grupy finałowej, czyli czterech najlepszych zespołów turnieju. Mecze finałowe zostały rozegrane na boisku centralnym, były również transmitowane na żywo w internecie. W finałach pierwszy zespół wygrał wszystkie mecze zdobywając tym samym pierwsze miejsce. Drugi zespół Jastrzębi przegrał z pierwszym zespołem Jastrzębi oraz minimalnie z zespołem szwajcarskim Trembley. Pokonał natomiast inny szwajcarski zespół Micheli Stars zdobywając tym samym trzecie miejsce w turnieju.

      Władze klubu są bardzo zadowolone z postawy swoich podopiecznych, tym bardziej że chłopcy swoją grą i zaangażowaniem na boisku wzbudzili ogromne zainteresowanie i podziw organizatorów, sędziów, trenerów innych drużyn a przede wszystkim goszczącego na turnieju Honorowego Prezydenta Światowego Tchoukballa, którym jest p. Chris Huang. Sukces UKS Jastrzębi - Śródborów tym bardziej jest cenny, że został zdobyty w kolebce i w rodzinnym mieście twórcy tchoukballa p. dr. Hermana Brandta.

      Pobyt UKS Jastrzębi - Śródborów nie ograniczył się tylko do zmagań sportowych. Zawodnicy  wraz z opiekunami zespołu zwiedzili przepiękne genewskie stare miasto, podziwiali panoramę Alp z najwyższym szczytem Mont Blanc, zobaczyli symbol Genewy fontannę Jet d'Eau. Dużo wrażeń i emocji wśród uczestników sprawił również rejs tramwajem wodnym po Jeziorze Genewskim.

       

      Paweł Łyżwa, Anna Dębska

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
    • sp2@oswiata-otwock.pl
    • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
    • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Facebook