• Alpaki w szkole !

     • W dniu 28.02.2020r uczniowie z klas 1-3 mieli pouczajace spotkanie z alpakami. Lotos i Alvaro dały się pogłaskać,poprowadzić na smyczy i przyjąć nagrodę w postaci smacznej marchewki.

     • Informacja GIS dla osób powracających z północnych Włoch

     • Szanowni Państwo,

      w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły powinny stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zgodnie z przepisami prawa dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, przy czym podejmowane działania powinny być adekwatne do sytuacji i zgodne z obowiązującymi procedurami.

      Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół.

      W celu uzyskania bieżących informacji o zasadach postępowania, w konkretnych, indywidualnych przypadkach dyrektor szkoły powinien skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

      Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

      Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia: codziennie mierzyć temperaturę ciała wrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

      W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji na stronie GIS.

      Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

      Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS.

       

      Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronach: Ministerstwa Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch Kancelarii Prezesa Rady Ministrów www.premier.gov.pl

       

      Kuratorium Oświaty w  Warszawie

      Al. Jerozolimskie 32

      00-024 Warszawa

     • 110 rocznica urodzin Ireny Sendlerowej

     • Matka Dzieci Holokaustu, najwybitniejsza postać XX wieku, gdyby żyła 15 lutego 2020 roku skończyłaby 110 lat.


      "Irena Stanisława Sendlerowa urodziła się 15 lutego 1910 r. w Warszawie.  Wczesne dzieciństwo jednak spędziła w podwarszawskim Otwocku. Jej ojciec  Stanisław Krzyżanowski był tam lekarzem i założycielem pierwszego  sanatorium przeciwgruźliczego. Pacjentami Krzyżanowskiego było wielu  ubogich Żydów. Irena spędzała czas wśród żydowskich rówieśników i  nauczyła się porozumiewać w jidysz. „Wychowana byłam w duchu, że  obojętna jest sprawa religii, narodu, przynależności do jakiejś rasy –  ważny jest człowiek!” – pisała w swoim życiorysie"

     • Zaginiony plecak - Tygrysek

     • Drogi Rodzicu, grzeczny Przedszkolaku, Twojemu koledze  z grupy „Muszelki” zginął plecak – maskotka Tygrysek!

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Otwocku prosi, aby każdy z Was dokonał przeglądu swojego pokoju, kącika czy też zajrzał pod siedzenia w samochodzie, czy przypadkiem nie leży i nie tęskni plecak - tygrysek za właścicielem.

      Rodzicu!  miej na uwadze, że ulubiony przedmiot, który jest blisko dziecka daje poczucie pewności i bezpieczeństwa, pozwala na samodzielne poradzenie sobie ze swoimi emocjami, sprawia, że dziecko odczuwa miłość i ochronę rodziców, wtedy kiedy jest daleko od nich.

      Proszę spróbujmy wszyscy odszukać zguby - Tygryska i zwrócić koledze Nikodemowi.

      Rodzicu! Uczmy nasze pociechy empatii i dobrego wzoru.

       

      Z wyrazami szacunku

       

      Jolanta Smuniewska

      Dyrektor Szkoły

     • W stolarni…

     • Uczniowie klasy 3As ponownie odwiedzili Centrum Edukacji Technicznej.  W trakcie zajęć dzieci samodzielnie wykonały drewniane zegary, które zabrały ze sobą do domu. Warsztatom towarzyszyła dobra zabawa, przy ognisku zostały upieczone pyszne kiełbaski.  Wycieczka była baaardzo udana.

     • Wywiady z Jastrzębiami.

     • Po turnieju grudniowym Genewa Indoors nasza szkona drużyna została zauważona przez polskie media. W dniu 07.02.2020r. kapitan pierwszej drużyny Jastrzębi Leon Gałabuda i drugiej drużyny Franek Rzymkowski udzieli pierwszego w swoim życiu wywiadu. Podzielili się z p. redaktor Magdaleną Łyczko swoimi spostrzeżeniami z zawodów i swoją pasją związaną z tą dyscypliną sportu. Pani Dyrektor Jolanta Smuniewska wraz trenerem Jastrzębi p. Pawłem Łyżwą opowiedzieli o początkach i rozwoju tchoukballa w naszej placówce.

     • UKS JASTRZĘBIE - ŚRÓDBORÓW DRUŻYNĄ ROKU 2019 W POWIECIE OTWOCKIM

     • Kto uzyskał tytuł Drużyny Roku 2019 w Powiecie Otwockiem?A, czy wiecie, że w naszym powiecie działa drużyna tchoukballu?Jeśli nie jesteście tego świadomi, to Was o tym informujemy. Dodatkowo jeszcze powiemy, że drużyna tchoukballu działa i ma duże osiągnięcia. 😊 Zawodnicy, uczniowie klas sportowych z SP nr 2 im. I. Sendlerowej w Otwocku, są w kadrze narodowej w tchoukballu. 👍👍👍👍👍👍👍Czy taka drużyna zasługuje na wyróżnienie?Oczywiście, że tak, to właśnie UKS Jastrzębie - Śródborów, drużyna prowadzona przez Pawła Łyżwę wygrała w Plebiscycie na Drużynę Roku 2019 w Powiecie Otwockiem zorganizowanym przez IPPO.Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.Jednocześnie informujemy, że w maju tego roku odbędą się w Otwocku Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Tchoukballu.

      Na zdjęciu : Pan Paweł Łyżwa, Pani Anna Dębska oraz Pan Artur Jobda, który uzyskał tytuł Trenera roku 2019 w Powiecie Otwockiem.

     • Wyróżnienie w XXVII Przeglądzie Jasełek

     • W sobotę 01.02.2020r w Teatrze im.S.Jaracza w Otwocku ogłoszone zostały wyniki XXVII Przeglądu Jasełek, które zorganizował MOKTIS. Zgłoszonym do konkursu szkołom przyznano w sumie  trzy wyróżnienia. Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych wśród klas 1-3.

     • Dzień Piżamy

     • W piątek 31.01.2020r. nasza szkoła zorganizowała Dzień Piżamy. Zaangażowanie wszystkich było ogromne, co możemy podziwiać na zdjęciach.

     • Kawiarenka charytatywna

     • W czwartek 30.01.2020 w naszej szkole zorganizowana została kawiarenka, z której dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację Frania Bielskiego. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wielką dobroć. Cała uzyskana kwota zostanie przekazana na konto Fundacji "Zdążyć z pomocą", która sprawuje opiekę nad chłopcem.

     • Wycieczka na wystawę lego.

     • Klasy pierwsze 24.01.2020r spędziły na wystawie klocków Lego w Warszawie na Stadionie Narodowym. Dzieci miały okazję zobaczyć budowle znane z bajek i miasta świata.Na koniec wykazały się kreatywnością budując własne konstrukcje.

     • Jasełka i wspólne kolędowanie w PMDK w Otwocku.

     • 18 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka w PMDK w Otwocku nasi uczniowie z klasy 2as i 2bs wystawili Jasełka a po nich nastąpiło wsólne kolędowanie. Przy fortepianie zasiadł p.Czesław Woszczyk, kolędy zaśpiewała p.Alicja Bieńkowska.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
    • sp2@oswiata-otwock.pl
    • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
    • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990 Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Facebook