• 22 kwietnia – DZIEŃ ZIEMI

• Pamiętajmy, że jesteśmy częścią przyrody i dbajmy o nią szczególnie.

Troszczmy się o naszą planetę i jej mieszkańców!

Uczniowie naszej szkoły w ramach zdalnych zajęć techniki, wykonali plakaty promujące Dzień Ziemi, oraz prace z użyciem surowców wtórnych.

Małgorzata Rajczykowska

• Dzień Ziemi 2020

• Dzień Ziemi w 2020 roku wypada w środę 22 kwietnia. Motywem przewodnim w tym roku, a zarazem hasłem obchodów, jest "Działanie na rzecz ochrony klimatu". 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Warto pomyśleć co możemy zrobić dla naszej planety:  segregować śmieci,  szanować zieleń, dbać o zwierzęta, oszczędzać wodę, używać energooszczędnych żarówek,  gasić światło..

• Szanowni Państwo!

• Wszystkie szkoły decyzją premiera Mateusza Morawieckiego pozostaną zamknięte do 26 kwietnia. Egzaminy ósmoklasisty, które miały odbyć 21,22,23.04.2020r są odwołane i odbędą się najwcześniej w drugiej połowie czerwca. O dokładnym terminie zostaniemy poinformowani 3 tygodnie wcześniej.

• Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2020/2021

• Na podstawie § 11 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz.U. 2019 poz. 1737 ze zm.) przekazujemy w załączeniu informację o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa mazowieckiego.

Wykaz_szkol_ponadpodstawowych-1.xlsx

• Procedury egzaminu dla uczniów - poradnik ósmoklasisty

• Drogi Uczniu!

Przed Tobą pierwszy poważny egzamin w życiu. Aby dobrze przygotować się do przystąpienia do egzaminu ważna jest nie tylko Twoja wiedza szkolna, ale również znajomość procedur i sposobu przebiegu egzaminu. Poświęć kilka minut i zapoznaj się uważnie z informacjami zamieszczonymi poniżej. Każda nieznana sytuacja budzi obawy, a uzyskanie informacji o zasadach egzaminu zmniejszy Twój Poziom stresu.

Poradnik_Osmoklasisty.pdf​​​​​​​

Poradnik_Osmoklasisty_dysl-komp..pdf​​​​​​​

• MAZOWIECKA POLICJA APELUJE !!!

• Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:

- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.

Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

Drodzy uczniowie!
            Mazowiecka Policja apeluje:

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.

Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

Unikajcie miejsc publicznych!

Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!