• 22 kwietnia – DZIEŃ ZIEMI

     • Pamiętajmy, że jesteśmy częścią przyrody i dbajmy o nią szczególnie.

      Troszczmy się o naszą planetę i jej mieszkańców!

      Uczniowie naszej szkoły w ramach zdalnych zajęć techniki, wykonali plakaty promujące Dzień Ziemi, oraz prace z użyciem surowców wtórnych.

       

      Małgorzata Rajczykowska

     • Dzień Ziemi 2020

     • Dzień Ziemi w 2020 roku wypada w środę 22 kwietnia. Motywem przewodnim w tym roku, a zarazem hasłem obchodów, jest "Działanie na rzecz ochrony klimatu". 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Warto pomyśleć co możemy zrobić dla naszej planety:  segregować śmieci,  szanować zieleń, dbać o zwierzęta, oszczędzać wodę, używać energooszczędnych żarówek,  gasić światło..

     • Szanowni Państwo!

     • Wszystkie szkoły decyzją premiera Mateusza Morawieckiego pozostaną zamknięte do 26 kwietnia. Egzaminy ósmoklasisty, które miały odbyć 21,22,23.04.2020r są odwołane i odbędą się najwcześniej w drugiej połowie czerwca. O dokładnym terminie zostaniemy poinformowani 3 tygodnie wcześniej.

     • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2020/2021

     • Na podstawie § 11 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz.U. 2019 poz. 1737 ze zm.) przekazujemy w załączeniu informację o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa mazowieckiego.

      Wykaz_szkol_ponadpodstawowych-1.xlsx

     • Procedury egzaminu dla uczniów - poradnik ósmoklasisty

     • Drogi Uczniu!

      Przed Tobą pierwszy poważny egzamin w życiu. Aby dobrze przygotować się do przystąpienia do egzaminu ważna jest nie tylko Twoja wiedza szkolna, ale również znajomość procedur i sposobu przebiegu egzaminu. Poświęć kilka minut i zapoznaj się uważnie z informacjami zamieszczonymi poniżej. Każda nieznana sytuacja budzi obawy, a uzyskanie informacji o zasadach egzaminu zmniejszy Twój Poziom stresu.

      Poradnik_Osmoklasisty.pdf​​​​​​​

      Poradnik_Osmoklasisty_dysl-komp..pdf​​​​​​​


     • MAZOWIECKA POLICJA APELUJE !!!

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

       

      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

      Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

      Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

      Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

      Wyłączeni z tego obowiązku będą:

      - rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

      - a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

       

      Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

       

      Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

      Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

      Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

      Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

      •  

      Drodzy uczniowie!
      Mazowiecka Policja apeluje:

       

      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

      Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

      Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego. 

      Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

      Unikajcie miejsc publicznych!

      Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
    • sp2@oswiata-otwock.pl
    • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
    • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990 Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Facebook