• Msza Święta i uroczystości przy pomniku „Katyń – 1940”

•        Delegacja naszej szkoły uczciła obchody 81- pierwszej rocznicy napaści sowieckiej na Polskę uczestnicząc we Mszy Św w kościele p.w  "Zesłania Ducha Świętego" w Otwocku oraz w uroczystości przy pomniku „Katyń – 1940”.

17 września 1939 roku, Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Wkroczenie Armii Czerwonej otworzyło kolejny rozdział historii Polski i całej Europy Środkowo-Wschodniej. Długa jest lista zbrodni i nieszczęść, które dotknęły wówczas wschodnie tereny II Rzeczypospolitej. Dla Polaków nastał czas wielkich prześladowań.

Konsekwencją agresji sowietów była również zbrodnia katyńska, w ramach której, z rozkazu Stalina funkcjonariusze NKWD wiosną 1940 roku zamordowali około 22 tys. polskich jeńców  oficerów, policjantów, urzędników, naukowców, lekarzy, którzy zosta­li wzięci do niewoli po 17 wrze­śnia 1939 roku.

Mimo wielu prób ukrywania i zakłamywania sprawy katyńskiej, dzisiaj już znamy prawdę i nie pozwolimy o niej zapomnieć, wierząc wciąż że…, by posłużyć się słowami pisarza  ” Prawda jest straszna, ale niewiedza jeszcze gorsza…»

• Poznajemy zasady ruchu drogowego !

• Zasady ruchu drogowego uczniowie klasy I A mieli okazję przećwiczyć w praktyce. Lekcja na powietrzu z wykorzystaniem „miasteczka drogowego” to nauka połączona ze wspaniałą zabawą. Po takiej lekcji wszyscy będą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

• Ważne!

• InterRisk T U S.A. Vienna Insurance Group ma przyjemność objąć ochroną

Ubezpieczeniową w roku szkolnym 2020/2021  Państwa dzieci – uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Otwocku.

Zaprezentowane warunki zawierają bardzo szeroki zakres, aby w jak największym stopniu zaspokajały potrzeby ubezpieczeniowe objętych ochroną dzieci. Mamy nadzieję, że spełnią Państwa oczekiwania w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku bądź choroby.

Korzyści płynące z ubezpieczenia dzieci mogą zrekompensować, bądź stanowić znaczną pomoc materialną dla rodziców w przypadku leczenia szpitalnego jak również operacyjnego oraz innych skutków nieszczęśliwych wypadków.

Wypłata świadczeń kumuluje się z poszczególnych ryzyk, a należna kwota wpływa na konto zgłaszającego nawet w ciągu 2 dni.

Aby ubezpieczyć dziecko należy wejść na stronę: https://klient.interrisk.pl/EduPlusOnline

Wprowadzić numer:  tufkg

Następnie należy uzupełnić dane.

Oferuję Państwu swoją pomoc przy rejestracji i odpowiedź na pojawiające się pytania.

Przedstawiciel

InterRisk Vienna Insurance Group

Maria Michalik

Kontakt: tel. 608 355 222

e-mail ela.slabuszewska@gmail.com

OFERTA_WIRTUALNA_SZKOLA_P_NR_2_(1).pdf

• Zdalna Szkoła+

• Nasza szkoła w ramach realizacji Projektu Zdalna Szkoła+ otrzymała 11 laptopów do nauczania na odległość.