• Życzenia, podziękowania i podsumowanie roku 2021...
     • Życzenia, podziękowania i podsumowanie roku 2021...

     • 31 grudzień - ostatni dzień w roku 2021, dla naszej szkoły i całej społeczności był to czas wielu zmian, mamy nadzieję, że były to zmiany na lepsze, a to jeszcze nie koniec. Nie było by to wszystko możliwe bez wsparcia i pomocy ze strony Rodziców, przede wszystkim Rady Rodziców.

      Dlatego, chcemy podziękować za wspieranie naszej szkoły, za finansowanie nagród do organizowanych konkursów w których Państwa dzieci tak chętnie uczestniczą, za pomoc w organizacji odsłonięcia Pomnika T. Kościuszki, za zakup wielu sprzętów o których do tej pory mogliśmy jedynie pomarzyć, za zakup dekoracji świątecznych, za zakup dekoracji świetlnych na potrzeby jasełek szkolnych (opłacało się – nasi uczniowie zajęli I miejsce). Ogromne podziękowanie za zakup pianina, to przeszło jakiekolwiek nasze oczekiwania !!! Dziękujemy również za sfinansowanie programu dwujęzyczności dla naszych przedszkolaków. Już wkrótce całe nasze przedszkole dzięki Państwu, przystąpi do Międzynarodowego Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future" to inicjatywa, która wdrażana jest w całej Polsce pod patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.

      Na ręce Rady Rodziców w imieniu całej społeczności szkolnej składamy podziękowania i wyrazy wdzięczności. Życzymy, też aby nadchodzący Nowy Rok był dla nas wszystkich czasem radości, pomyślności, zdrowia oraz aby niósł ze sobą nowe wyzwania.

     • II Miejsce w XIV PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK

     • Jesteśmy dumni z naszej uczennicy klasy 8b Kai Wieczorkowskiej, że w XIV PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK zajęła zaszczytne II Miejsce. Uczennica była przygotowana przez Vocalmania Studium Wokalne Marceliny Woźnej, za wykonanie „Szarej Kolędy”.

     • Dyplom za zajęcie I Miejsca w konkursie Jasełek.

     • Dziś w Teatrze Jaracza delegacja z naszej szkoły odebrała Dyplom za zajęcie I Miejsca w konkursie Jasełek organizowanych przez MOKTIS. Nasze Jasełka zostaną wystawione dla Wszystkich na deskach teatru w styczniu 2022r. Dokładny termin podamy już wkrótce.

     • I Miejsce w tegorocznym Przeglądzie Jasełek !!!

     • Duma nas rozpiera, bo nasza szkoła zajęła I miejsce w tegorocznym Przeglądzie Jasełek organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury Turystyki i Sportu w Otwocku. Jasełka przygotowali uczniowie z klasy 3as i 3b. Gratulacje i brawa. Poniżej link do przedstawienia.

     • Wspólne wigilie i życzenia klasowe.

     • 17 grudnia w naszej szkole, w każdej klasie zorganizowano spotkanie wigilijne. Dziękujemy wychowawcom i uczniom i rodzicom za przygotowanie. Było bardzo świątecznie, wesoło i nastrojowo. Zapraszamy na fotorelację.

     • Jasełka 2021

     • Aby podkreślić wyjątkowy czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, uczniowie klas 3 wystawili JASEŁKA. Piosenką "Jest taki dzień" podkreśliły ważność tego wydarzenia i uświadomiły wszystkim, że święta tuż, tuż. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do występu. Szczególne podziękowania należą się pani Irminie Śliweckiej, która uszyła część strojów i podarowała je szkole. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie JASEŁEK: Katarzyna Rudnicka, Agata Więsik, Alicja Bieńkowska. Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!

     • Anioły Wolontariatu Powiatu Otwockiego

     • Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasze Szkolne Koło Wolontariatu „W kręgu Dobrych Serc” zostało wyróżnione nagrodą Anioł Wolontariatu Powiatu Otwockiego w kategorii wolontariat szkolny. To wyjątkowe wyróżnienie jest podziękowaniem za wkład naszych Wolontariuszy w niesienie pomocy. Szczególne podziękowania kierujemy również do Rodziców za zaangażowanie we wszystkie akcje pomocowe organizowane przez nasze Koło. To wyróżnienie jest nagrodą dla całej szkolnej społeczności. Z całego serca dziękujemy

     • Zapal światło wolności !

     • W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/.

      Serdecznie zachęcamy Państwa placówki do włączenia się w tę ważną i niezwykle symboliczną inicjatywę. Apel o zapalenie świec pamięci w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego skierował do wszystkich Polaków prezydent Andrzej Duda https://www.youtube.com/watch?v=qk7oaQp7kBg.  

      Informujemy również, że z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego Instytut Pamięci Narodowej przygotował specjalne materiały dydaktyczne, w tym scenariusz zajęć lekcyjnych „Dzieci stanu wojennego”, skierowane do uczniów klas VIII szkoły podstawowej. Materiały znajdą Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zapal-swiatlo-wolnosci--40-rocznica-wybuchu-stanu-wojennego. W komunikacie opublikowane zostały dodatkowe informacje o innych inicjatywach rocznicowych.

      Zachęcam do włączenia się w obchody 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

     • Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu.

     • 1000 zł !!! Tyle zebrało Szkolne Koło Wolontariatu ze sprzedaży Wieńców Adwentowych. Dziękujemy za Państwa hojność !!! Pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej placówki.

     • Wyniki rodzinnego konkursu na WIENIEC ADWENTOWY

     • I MIEJSCE - Oliwia Niemczyk klasa 4as z rodziną, Franciszek Rak klasa 5bs z rodziną, Pola i Filip Surmaczyńscy przedszkole grupa Marynarze i klasa 5as z rodziną,

      II - MIEJSCE - Piotr i Jan Głaszczka klasa 3as i 7a z rodziną, Paweł Świercz klasa 3b z rodziną,

      III MIEJSCE - Hanna i Łucja Furmanek klasa 1b i 5as z rodziną, Martyna Górska klasa 4bs,

      Wyróżnienia:

      1. Zuzanna i Julia Albin przedszkole grupa Kropelki i klasa 5bs z rodziną

      2. Antonii i Aleksander Gerdel klasa 3as i 5as z rodziną,

      3. Gabriel Jaworek przedszkole grupa Muszelki z rodziną,

      4. Urszula Marciniak klasa 5bs z rodziną,

      5. Aleksandra i Wiktoria Wojtaś – przedszkole grupa Marynarze i klasa 3as z rodziną

      Dziękujemy wszystkim za udział !!!

      Rozdanie nagród i dyplomów nastąpi 17 grudnia 2021r !!! Barwa

     • Wycieczka do Teatru Wielkiego Opery Narodowej

     • Klasy 2a i 2b wybrały się na wycieczkę do Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie na przepiękne przedstawienie słowno muzyczne pt. Bajko, gdzie jesteś? Dzieci podróżowały przez wiele krain poznając kolejnych bohaterów: rycerza, smoka, królową itd, aby wraz z nimi, wśród pięknych dźwięków piosenek, odnaleźć bajkę i wypływający z niej morał.

     • Wycieczka do Silverado.

     • 10 grudnia klasy trzecie były na wycieczce w fabryce bombek choinkowych Silverado. Poznali tajniki produkcji szklanych cudeniek i ozdobili własne.

     • Mikołajowy wyjazd do Lawendowej Siwianki.

     • Dzień 6 grudnia spędzony w Lawendowej Siwiance na długo pozostanie w pamięci dzieci z klasy 1a i 1b.Podczas podziwiania stuletniej chaty w okna budynku zapukał długo wyczekiwany, ukochany św. Mikołaj, który i w tym roku zachwycił wszystkie dzieci. Uczniowie otrzymali prezenty, a uśmiech na ich twarzach gościł jeszcze przez długi czas. Ponad to zdobilibyśmy pierniczki, wykonaliśmy lawendowe bałwanki i zagraliśmy jasełka. Dzieci napisały list do Mikołaja i wrzuciły do specjalnej skrzynki na listy. Na koniec skosztowaliśmy kiełbaski z ogniska.

     • Mikołajki 2021 !!!

     • Dziś nasza szkoła przybrała mikołajowe barwy. Były konkursy, zabawy, prezenty, cukierki i moc uśmiechów płynęło z każdej klasy. Wszędzie rozbłysły piękne choinki a świąteczna muzyka umilała nam wszystkie przerwy. Świąteczna atosfera zagościła na dobre w naszej szkole.

     • Finał akcji "Paczka na Kresy"

     • To finał akcji „Paczka na Kresy” w naszej szkole, dziękujemy wszystkim darczyńcom . Dziękujemy również naszym uczniom za przygotowanie kartek świątecznych na ten szczytny cel. Dziękujemy naszym wolontariuszkom , które pomagały przy segregowaniu i pakowaniu darów zebranych w ramach akcji "Paczka na Kresy". Na koniec udzieliły krótkiego wywiadu dla Polskiego Radia z Liceum Ogólnokształcącego w Aninie.  Mamy nadzieję, że wszystko to umili  święta obdarowanym.

     • Uroczyste przyjęcie naszych uczniów na czytelnika bibliotek szkolnej.

     • Uczniowie klasy 1a i 1b  zostali uroczyście przyjęci na czytelnika bibliotek szkolnej. Nasi uczniowie wiedzą jak należy obchodzić się z książką, znają też bohaterów bajek oraz zalety czytania. Instytut Książki prowadzi kampanię rozwoju czytelnictwa, każdy uczeń otrzymał dla siebie i rodziców książeczki do czytania w domu.

     • Rozstrzygnięcie konkursu " Mój przyjaciel miś".

     • Dnia 2 grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny " Mój przyjaciel miś". Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Dziękujemy uczniom klas I-III za zangażowanie i wykonanie pięknych prac. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

       

     • VIII edycja NIE BĄDŹ SKNERA, KUP PAMPERA

     • W tym roku akcja trwa 16.11-17.12.2021! Świąteczna akcja wspierająca noworodki, niemowlęta i malutkie dzieci. Chore porzucone i potrzebujące! Myśl przewodnia wciąż ta sama i niezmienna – POMAGAMY MALUSZKOM I POTRZEBUJĄCYM DZIECIOM. Rzeczy zostawiamy w holu szkoły lub przynosimy do gabinetu psychologa.

      Wspieramy cudowne miejsca i organizacje:

      - IOP w Otwocku - Fundacja Rodzin Adopcyjnych;

      - Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Kraszewie-Czubakach Fundacja Odzyskać Radość;

      - Domy dla Dzieci w Otwocku oraz Rodzinny Dom Dziecka w Podbieli;

      - organizację społeczną Misja Pomocy. Nowe Pokolenie Warszawa.

      Pomóc może KAŻDY Zbieramy:

      pampery, chusteczki słoiczki, kosmetyki i chemię dla niemowląt itp.

      ZACHĘCAMY OSOBY PRYWATNE/FIRMY/SZKOŁY/PRZEDSZKOLA – zgłaszajcie się, organizujcie zbiórki, piszcie do nas, udostępniajcie i POMAGAJCIE z nami

      Adres do wysyłki kurierem na plakacie.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
    • sp2@oswiata-otwock.pl
    • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
    • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990 Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Facebook