• NASZE PRZEDSZKOLE DOŁĄCZA DO MIĘDZYNARODOWEGO PROGRAMU POWSZECHNEJ DWUJĘZYCZNOŚCI "Dwujęzyczne Dzieci" / "Bilingual Future"

     • Nasze odziały przedszkolne – grupa Żeglarzy, Marynarzy Muszelek i Kropelek dzięki hojności Rady Rodziców, od drugiego semestru przystąpią, do Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności Bilingual Future.

      Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” ma na celu wprowadzanie dziecka w świat języka angielskiego równolegle do języka polskiego tak, aby angielski nigdy nie stał się dla dziecka językiem obcym. Zabawy w języku angielskim z wesołymi żuczkami Baby Beetles odbywać będą się codziennie. W programie będą uczestniczyć dzieci ze wszystkich czterech grup.

      Seria Baby Beetles opracowana z myślą o najmłodszych dzieciach na całym świecie opiera się na jasnej i sprawdzonej metodzie. Jest efektem długoletnich badań i doświadczeń. Kluczową rolę w nauczaniu odgrywają specjalnie skomponowane piosenki. Odpowiednie połączenie tekstu z muzyką ułatwia zapamiętywanie i powtarzanie, pomaga w wykształceniu się odpowiednich nawyków wymowy i zwyczajnie sprawia przyjemność. Piosenki nie są tłumaczone na język polski – znaczenie i sens wynikają z kontekstu animacji, co pozwala na równoległe budowanie kompetencji w obu językach. Podstawową zasadą jest tu nauka poprzez zabawę – oglądanie i słuchanie tak często, jak tylko dzieci mają na to ochotę. Maluszki i przedszkolaki z radością uczą się angielskiego z Baby Beetles głównie dlatego, że piosenki śpiewane są przez dzieci. To daje małym słuchaczom swobodę, jaką odczuwają obcując z rówieśnikami. Starannie przygotowane i nagrane wg założeń Claire Selby głosy prezentują doskonałą, wyraźną wymowę w połączeniu z radosnym, dziecięcym brzmieniem. To ważny element zasady dzieci uczą dzieci, która przyczyniła się do dużej popularności animacji Baby Beetles.

     • Podziękowania dla Rady Rodziców !

     • Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców, a w szczególności dla rodziny Państwa Pietrzaków, rodziców ucznia z klasy 1a, za sfinansowanie zakupu pianina cyfrowego Roland HP 702 dla Szkoły Podstawowej nr 2

      Zapraszamy do oglądania

     • Zawieszenie zajęć stacjonarnych !

     • Od jutra tj. 25.01.2022r do 28.01.2022r  w naszej szkole zostają zawieszone zajęcia stacjonarne. Nauka będzie odbywać się zdalnie. Wszystkie lekcje będą się odbywać zgodnie z planem.

     • Wystartowały zapisy do „Koduj z Gigantami”

     • Wystartowały zapisy na „Koduj z Gigantami” - bezpłatne warsztaty z programowania dla uczniów szkół podstawowych i średnich, organizowane w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Motywem przewodnim warsztatów będą „szyfry i zagadki”.

      Warsztaty odbędą się stacjonarnie w placówce Giganci Programowania w Otwocku przy

      ul. H. Kołłątaja 4 oraz online, w technologii wirtualnych klas.

      Dla uczniów z Otwocka i sąsiednich miejscowości Giganci Programowania przygotowali:

      • klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education Edition,
      • klasy 4-6: programowanie w Scratch oraz tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventor,
      • klasy 7-8: wstęp do programowania w C# i Python, szkoła średnia: wstęp do programowania w C# i Python.

      Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów w wieku 7-19 lat, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Jarosław Margielski Prezydent Otwocka.

       

      Termin warsztatów to niedziela, 20 lutego oraz sobota i niedziela, 26-27 lutego.

       

      Zapraszamy do zapisów na stronie www.kodujzgigantami.pl

      Zapisów mogą dokonać tylko rodzice !!!

     • Podziękowanie za udział w akcji - Paczka na Kresy.

     • Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział w tegorocznej Paczce na Kresy. Dziękujemy, że mogliśmy pomóc . Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję - społeczności uczniowskiej, rodzicom, nauczycielom. Cieszymy się, że jest tak wiele osób, które angażują się w niesienie pomocy potrzebującym.

     • Uwaga konkurs !!!

     • Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym. Szczegóły poniżej.

      Im mniej śmieci tym więcej surowców wtórnych!

      Czy wiesz ile śmieci wyrzucasz? Jeden worek tygodniowo? Dwa? A może cztery? Ile jest tam plastiku i metali, a ile papieru? Ile szkła? Ile to miesięcznie? A ile w roku?

      Wyobraź sobie, że płacisz ryczałtową stawkę za 12 worków śmieci rocznie. Jeden miesięcznie. Jeśli przekroczysz ten limit, zapłacisz dopłatę za każdy dodatkowo wyrzucony worek. Co zrobisz, aby zmniejszyć ilość wyrzucanych śmieci? W tej grze zdobędziesz punkty albo zmniejszając ich ilość albo oddając jak najwięcej do recyklingu. A najlepsi mogą otrzymać tytuł „Ambasadora sortowania”….

      To jest oczywiście tylko hipotetyczny scenariusz gry planszowej. Już wkrótce poznamy inne, mamy nadzieję, dużo lepsze scenariusze, z których sami chętnie skorzystamyw domu, by lepiej segregować śmieci, kontrolować ich ilość oraz jak najwięcej kierować do recyklingu.

      15-tego stycznia br. startuje 8-ma edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego Mistrz Recyklingu i przyjaciele, dla dzieci szkół podstawowych. Konkurs otrzymał patronat Ministra Edukacji i Nauki oraz Kuratoriów Oświaty w Warszawie, Gdańsku i Katowicach. W terminie od 15 stycznia 2022 do 30 marca 2022 dzieci z klas 4-6 będą mogły przygotować dwa zadania konkursowe: pierwsze będzie polegało na wymyśleniu scenariusza gry zachęcającej do recyklingu opakowań, a w drugim trzeba przekonać przyjaciół do selektywnej zbiórki i recyklingu elektroodpadów w formie krótkiego filmiku. Wiele rad i wskazówek przekażemy uczestnikom w materiałach edukacyjnych dostępnych na stronie internetowej konkursu: www.chlorofil.com.pl

      Warto podjąć to wyzwanie i zgłosić się do rywalizacji zespołowej: członkowie najlepszego ekozespołu; tego, który otrzyma najwyższą punktację jury, otrzymują nagrody w formie półdniowego wyjazdu związanego z ochroną środowiska.

      Ponadto w terminie 15.01.2022 – 30.03.2022 odbędzie się V wirtualna Liga Recyklingu, rozgrywka internetowa na punkty w dwóch aplikacjach edukacyjnych: Liga Elektrorecyklingu i Przyjaciele Recyklingu. Najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe: tablety do nauki. W tym roku po raz pierwszy przyznamy też nagrody  w formie najbardziej  potrzebnych pomocy dydaktycznych dwóm najlepszym placówkom edukacyjnym.

      Konkurs promuje edukację ekologiczną oraz doskonali kompetencje kluczowe takie jak korzystanie z technologii informatycznych czy aplikacji internetowych przekazujących wiedzę ekologiczną, nt. postaw i wzorów ekologicznego postępowania, a także recyklingu surowców naturalnych wykorzystywanych do produkcji nowych technologii.

      Odpowiedzi na zadania konkursowe trzeba też świetnie zaprezentować, bo kryteriami oceny będzie nie tylko wiedza uczestników, ale oryginalność w podjęciu tematu czy staranność wykonania zadania. Uczniowie będą pracować w małych zespołach, ucząc się współpracy w grupie, co jest ważnym elementem wychowania.

       

       

      Organizatorem konkursu jest organizacja pozarządowa Fundacja Chlorofil,KRS nr 0000393451, adres siedziby: Ropki 7, 38-316 Wysowa Zdrój.

      Partnerami są: Eko-Punkt Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i ELECTRO – SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.

      Więcej na temat konkursu na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl

      Kontakt do koordynatora: tel. 608 633 593, e-mail: chlorofil@chlorofil.com.pl

      Konkurs jest bezpłatny.

     • Jasełka w naszym parafialnym kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Śródborowie.

     • 16 stycznia 2022r  mieliśmy zaszczyt przedstawić historię Bożego Narodzenia w naszym parafialnym kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Śródborowie. Było uroczyście i bardzo pięknie. Dziękujemy aktorom z 3a i 3b oraz Rodzicom. Dziękujemy wychowawcom pani Agacie i pani Kasi oraz pani Ali za oprawę muzyczną.

     • Występ w klasy 3a i 3b w Teatrze im. Stefana Jaracza

     • Uczniowie klasy 3a i 3b w ramach nagrody za zajęcie I Miejsca w tegorocznym przeglądzie jasełek, wystawili swoje bożonarodzeniowe przedstawienie na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Otwocku. Jeszcze raz gratulujemy sukcesu, dziękujemy za przygotowanie dzieciom, rodzicom, nauczycielom !!!

     • I Miejsce w tegorocznym konkursie Szopek Bożonarodzeniowych

     • Duma nas rozpiera , nasza szkoła zdobyła I Miejsce w tegorocznym konkursie Szopek Bożonarodzeniowych organizowanych przez MOKTiS. Gratulacje i brawa dla naszych uczennic Uli Marciniak i Zuzi Zielińskiej z klasy 5bs oraz Pani Małgorzaty Rajczykowskiej. Poniżej fotografie naszej nagrodzonej szopki w różnych odsłonach.

     • Zaproszenie do teatru !!!

     • W najbliższą sobotę tj. 15.01.2022r. o godz. 11.00 w Teatrze im. Stefana Jaracza w Otwocku odbędzie się  występ jasełkowy przygotowany przez uczniów z klasy 3a i 3b. Nasze jasełka zajęły I Miejsce w konkursie MOKTiS a występ na scenie teatru jest częścią wyróżnienia.

      Bardzo serdecznie Wszystkich zapraszamy !!!

     • Orszak Trzech Króli zawita do Otwocka!

     • Zapraszamy do udziału w ulicznych jasełkach, które od ponad dekady odbywają się w setkach miejscowości w całej Polsce i na świecie. To inicjatywa, w którą angażują się rodziny, szkoły, wspólnoty, nauczyciele, sąsiedzi i wszyscy mieszkańcy!

      W dniu 6 stycznia 2022 odbędzie pierwsza otwocka edycja. Mędrcy ze Wschodu - Trzej Królowie ze swoimi świtami, rycerzami, wojownikami i dwórkami wyruszą ulicami miasta za Betlejemską Gwiazdą oddać pokłon Dzieciątku Jezus.

      Wydarzenie rozpocznie się na Skwerze Szarych Szeregów przy Teatrze im. Stefana Jaracza, gdzie zostaną odegrane pierwsze sceny.

      Następnie orszak przejdzie ulicą Andriollego do schodów kościoła im. bł. ks. Kłopotowskiego, który tego dnia stanie się Dworem Heroda.

      Następnie ruszymy do Parku Miejskiego, gdzie na tarasie Liceum Ogólnokształcącego im. Gałczyńśkiego Dobro stoczy walkę ze złem.

      Na finałową scenę - złożenie pokłonu przez trzech Króli Dzieciątku Jezus, zapraszamy Państwa do Stajenki, czyli przed Muszlę Koncertową. Tam wspólnie odśpiewamy kolędę "Bóg się rodzi".

      Po zakończeniu Orszaku odbędzie się wspólne kolędowanie z Maciejem Miecznikowskim.

      Wszystkich serdecznie zapraszamy! Będzie radośnie, kolorowo, głośno i wyjątkowo!

      Odbierzcie swoje korony i podążajcie za Orszakiem


   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
    • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
    • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990 Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Facebook