• Wyniki konkursu "Mój własnoręczny różaniec"

     • Wybór był niezwykle trudny, bo wszystkie prace są przepiękne i zasługują na uznanie !!!

      Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu "Mój własnoręczny różaniec"

      Kategoria „0”

      1 miejsce - Zduńczyk Kacper Marynarze

      2 miejsce - Plata Julian Marynarze

      3 miejsce - Szejba Łucja Marynarze

      Wyróżnienie

      Trzaskowski Tobiasz Żeglarze

      Witos Feliks Marynarze

      Kategoria klasy 1-3

      1 miejsce - Stanisław Dadas 1b, Oskar Trzaskowski 2b

      2 miejsce - Mikołaj Ryłko 3b, Babik Antoni 1b

      3 miejsce - Antoni Gawroński 2a, Maja Słupska 2a

      Wyróżnienie

      Szejba Piotr 3b

      Emilia Wieteska 1b

      Kategoria klasy 4-8

      1 miejsce - Wojciech Dobrowolski 5a, Filip Surmaczyński 6a

      2 miejsce - Zuzanna Zielińska 6b,

      3 miejsce - Maksymilian Trzaskowski 4b,

      Wyróżnienie

      Jakub Babik 5a,

      Kamil Lewkowicz 5b

      Gratulujemy !!!

      Wystawa prac w głównym holu szkolnym.

      Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 10 listopada w czasie akademii na Dzień Niepodległości.

      Organizatorzy – Agnieszka Gawrońska, Alicja Bieńkowska, Magdalena Gorska, ks. Paweł Czeluściński

     • I Miejsce w konkursie filmowym „Piękno Przyrody Mazowsza”

     • Gratulacje i brawa dla ucznia klasy 8a dla Jakuba Rząd, za zajęcie I miejsca w konkursie filmowym „Piękno Przyrody Mazowsza” w kategorii klas VI-VIII. Na konkurs nadesłano 34 filmy z całego Mazowsza. 7 prac zdobyło wyróżnienia a trzy prace miały miejsca na podium w tym pierwsze dla naszej szkoły. Na uroczyste rozdanie nagród, które miało miejsce w Warszawie w kinie Wisła, zaproszenie otrzymali wszyscy uczniowie klasy 8a wraz z nauczycielami. Jesteśmy bardzo dumni, gratulujemy sukcesu Jakubowi, który reprezentował nasza szkołę. Dla zwycięzcy powędrował dyplom i bon na zakupy. Nasza szkoła także otrzymała dyplom oraz tablet.

     • Szkolenia dotyczące zachowania w sytuacjach niebezpiecznych.

     • 26 października gościliśmy przedstawicieli Fundacji 112, którzy przeprowadzili w naszej szkole dwa szkolenia dotyczące zachowania w sytuacjach niebezpiecznych. Klasy 6a i 6b miały zajęcia z pierwszej pomocy, a klasy 7a i 8a miały szkolenie antyterrorystycznych. Dla uczniów było to bardzo ciekawe doświadczenie. Zapraszamy na fotorelację.

     • Nowy plac zabaw w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku mają do dyspozycji nowy plac zabaw. Zjeżdżalnia, bujaki, karuzela i tablica sensoryczna zostały zakupione z grantu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. #wzmocnijswojeotoczenie #pse #edukacja

      Ta inwestycja o wartości 19 938,25 zł będzie służyła naszym dzieciom przez kolejne lata. Dziękujemy! Więcej informacji o programie tutaj: www.wzmocnijotoczenie.pl

     • Podziękowania

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku składa serdeczne podziękowania  ING Bankowi Śląskiemu oraz Pani Agnieszce Gogolewskiej i Pani Jadwidze Wierzbickiej za zaangażowanie w pomoc i przekazanie darowizny w postaci sprzętu komputerowego, drukarek, laptopów na rzecz dzieci uczęszczających do naszej szkoły w szczególności dzieci z terenów objętych wojną na Ukrainie. Przekazana darowizna jest olbrzymim wsparciem i jest wykorzystywana w naszej pracy w szkole, ułatwiając dzieciom korzystanie z technologii informatycznej podczas zajęć lekcyjnych.

      Dziękujemy za bezinteresowną pomoc i życzliwość, które w szczególny sposób przyczyniły się do realizacji naszych planów i zamierzeń organizacyjnych.

      Magdalena Słupska dyrektor szkoły

     • 14 październik - Dzień Edukacji Narodowej

     • 14 października wszyscy pracownicy naszej szkoły spotkali się aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej. Otrzymaliśmy kwiaty i życzenia od przedstawiciela Samorządu uczniowskiego. Od Rady Rodziców na którą zawsze możemy liczyć, otrzymaliśmy również życzenia, kwiaty oraz słodki poczęstunek dla wszystkich pracowników naszej placówki - za co serdecznie dziękujemy. Pani dyrektor Magdalena Słupska wręczyła nagrody i przypomniała , że to święto nas wszystkich - nauczycieli, pracowników obsługi, administracji.

      Po południu rozdane zostały Nagrody Prezydenta, wręczył je Wiceprezydent Otwocka Pan Paweł Walo. Nagrodę otrzymała pani dyrektor Magdalena Słupska, pani Magdalena Gorska, pani Edyta Kamińska i pani Katarzyna Wojtaś. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i raz jeszcze składamy najlepsze życzenia.

     • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     • Drodzy nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy i pracownicy obsługi oświatowej z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne podziękowania za codzienny wysiłek, jaki wkładacie Państwo w realizację jakże trudnej misji kształcenia i wychowania młodego pokolenia. Cieszcie się najwyższym poważaniem wsród uczniów, wychowanków i ich rodziców. Życzymy wszelkiej pomyslności zawodowej i osobistej. 

     • Ślubowanie klas pierwszych.

     • 13 października 2022r w przededniu Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się Uroczystość Pasowania na Uczniów Klasy Pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Magdalena Słupska. Każdy uczeń otrzymał tarczę i pamiątkowy dyplom. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Otwocku. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

     • #LaboratoriaPrzyszłości

     • Uczniowie naszej szkoły mieli po raz pierwszy okazję zapoznać się z możliwościami okularów VR zakupionych do szkoły w ramach akcji Laboratoria Przyszłości.  Dzieci zakładając te okulary przenoszą się na drugi koniec świata –  odwiedziliśmy Londyn. Następnie 13 paśdziernika uczniowie klasy 8a przygotowali sprzęt nagłaśniający, który wykorzystujemy także do uświetnienia szkolnych uroczystości - mikser, mikrofony, mikroporty, statyw, aparat. Zakupiony w Programie Laboratoria Przyszłości sprzęt, uświetnił ślubowanie klas pierwszych. Bardzo się cieszymy, że nowe technologie są dostępne dla naszych uczniów.

     • Wycieczka do miasteczka ruchu drogowego.

     • Dziś klasy 4as i 4b były na wycieczce w miasteczku ruchu drogowego w Józefowie. Pan policjant zapoznał uczniów z przepisami ruchu drogowego. Uczniowie pokonali trasę na hulajnogach. Dziękujemy Fundacji Europa 112 za umożliwienie wzięcia udziału w projekcie "Uczymy się bezpieczeństwa"

     • 11 październik - Dzień dziewczyny !

     • Dzień dziewczyny w naszej szkole przebiegał bardzo wesoło. Samorząd szkolny przygotował dla naszych dziewczyn „Dyplomy super dziewczyny” oraz słodki poczęstunek w postaci lizaków . Chłopcy z klas 1-3 powitali swoje koleżanki kolorowymi pomponami. Dziewczynki założyły na głowy kapelusze i dumnie przy dźwiękach muzyki uczciły swoje święto.

     • Październikowa wyprawa do Kazimierza Dolnego.

     • W piękny czwartkowy dzień klasy 6a i 6b odwiedziły Kazimierz Dolny nad Wisłą. Miasteczko powiatało nas jesiennym klimatem. Urokliwe uliczki, zamek, wieża, kościół i cudowne widoki bardzo się wszystkim spodobały.

     • Wycieczka na lotnisko.

     • 6 października klasa 5b odwiedziła lotnisko Okęcie. Klasa zwiedziła biurowiec LOT-u, hangar z samolotami, halę odlotów i taras widokowy. Pracownicy lotniska opowiedzieli o pracy w przestworzach, budowie samolotów i organizacji lotniska. Było super!

     • Konkurs "Kolorowa jesień"

     • REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO   "KOLOROWA JESIEŃ"

      DLA KLAS I-III                                       

      I. CELE KONKURSU:

      1. Pobudzenie wyobraźni plastycznej dzieci.

      2. Przegląd różnorodnych technik plastycznych.

      3. Prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej.

      II. ORGANIZATORZY:

      Dorota Sychowiec

      Edyta Kamińska

      III. ZASADY UCZESTNICTWA:

      1. W konkursie mogą brać udział uczniowie z klas I-III.
      2. Technika wykonania jest dowolna (forma płaska – malarstwo, kolaż). Rozmiar A4.
      3. Materiały: okazy przyrodnicze, plastelina, farby, papier kolorowy itp.
      4. Kryteria oceny: samodzielność, pomysłowość, oryginalność, walory artystyczne.
      5.  Każda praca musi zawierać czytelnie wypełnioną metryczkę: imię  i nazwisko dziecka, klasa.

      IV. UWAGI KOŃCOWE:

      1. Termin składania prac:

              do 31 października 2022 r.

      1. Miejsce składania prac: sala nr 14 lub 15.
     • Wyprawa do Majalandu.

     • Klasy 2a i 2b 5 października wybrały się na wycieczkę do Majalandu. Dzieci kręciły się na karuzelach, zamieniali w pilotów, jeździli samochodami, było  wiele innych, ciekawych atrakcji. Te dzień, to o była wspaniała zabawa!

     • #SprzątamyDlaPolski

     • #SprzątamyDlaPolski - 4 października nasi uczniowie po raz kolejny sprzątali okoliczne lasy, włączając się w   ogólnopolską akcję. Sprzątanie poprzedziliśmy zajęciami na temat tego jak powinniśmy dbać o środowisko oraz jak sprawić żeby wokół nas było mniej śmieci.


   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
    • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
    • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990 Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Facebook