• Film Eko "Dwójka"

• Zapraszamy do do obejrzenia filmu, który promuje działania ekologiczne organizowane w naszej szkole.

Weźmie on udział w konkursie pt. „EKOPRACOWNIA” na dofinasowanie nowoczesnej pracowni przyrodniczej. Konkurs został ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

• Akcja "Paczka na Kresy"

• Nasi wolontariusze, w krótkim reportażu na temat pomocy rodakom z Kresów w TVP Polonia oraz zdjęcia z Warszawy, gdzie grupa wolontariuszy z naszej szkoły z nauczycielami i rodzicami pakowała produkty zebrane w ramach akcji Paczka na Kresy. ​​​​​​​​​​​​

• Wiosna zagościła na dobre!!!

• Kalendarzowa Wiosna już za nami! Z tej okazji 23 marca klasy 1-3, w kolorowych strojach, przygotowały plakaty zachęcające tę piękną porę roku do pozostania z nami. Zapraszamy na fotorelację.

• Konkurs przedszkolny "Kapelusz/wianek Pani Wiosny ", rozstrzygnięty!!!

• Konkurs wzbudził duże zainteresowanie, poziom prac był bardzo wysoki, wszystkie były piękne, oryginalne i dopracowane w najmniejszym szczególe.

W Przedszkolu został zorganizowany pokaz na którym autorzy zaprezentowali swoje dzieła.

Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy wkrótce otrzymają nagrody.

Dziękujemy za tak liczny udział!

W kategorii 3-4 latków:

I miejsce zajęła Julia Rosa "Kropelki"

II miejsce zajęła Marysia Piotrowska "Kropelki"

III miejsce zajęła Malwina Sobczyńska "Muszelki"

W kategorii 5-6 latków:

I miejsce zajął Janek Makijonko "Marynarze"

II miejsce zajęli Tobiasz Trzaskowski "Żeglarze" i Łucja Szejba "Marynarze"

III miejsce zajęły Zosia Opalach i Karolina Przybyłowicz z grupy "Żeglarze"

Dwa wyróżnienia otrzymały: Pola Surmaczyńska "Żeglarze" i Gabrysia Albin "Żeglarze"

Poniżej zwycięskie prace:

• Powitanie Wiosny w Przedszkolu

• Nowa galeria Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

Jak co roku – 21 marca, obchodzony jest „Pierwszy Dzień Wiosny”. Przedszkolaki kolorowym pochodem z Marzannami-pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Od dłuższego czasu z niecierpliwością czekaliśmy na ciepłe promyki słońca oraz wszechobecną zieleń, którą zaprosiliśmy również do sal, przygotowując kąciki przyrodnicze.

• Rozstrzygnięcie konkursu !

• W tym tygodniu zostały rozstrzygnięte dwa konkursy które odbyły się z okazji Dnia Świętego Patryka. Pierwszy konkurs na "Kapelusz skrzata Leprikona". Pod uwagę brane były kapelusze, które posiadały charakterystyczne i zarazem niezbędne elementy tzn. koniczynkę oraz złotą klamrę.

Po burzliwych naradach jury nagrodziło 6 uczniów:

I miejsce ex aequo Wojciech Dobrowolski 5a oraz Wojciech Majsterek 7a.

II miejsce ex aequo Agata Marciniak 4b oraz Urszula Marciniak 6b.

III miejsce ex aequo

Emilia Borecka 4b oraz Krzysztof Rokicki 4a.

W drugim konkursie na przebranie za skrzata Lepreuchana wygrała Iga Pleskot klasa 4b.

Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział i piękne prace, a zwycięzcom gratulujemy

Rozdanie nagród wkrótce !!!

• Dzień Świętego Patryka w naszej szkole.

• 17 marca obchodzony jest Dzień Świętego Patryka. W naszej szkole z tej okazji odbyły się prezentacje i quizy wiedzy o patronie Irlandii. Było również szukanie 3-listnych koniczynek oraz psotnych skrzatów Lepreuchan. Odbyły się również dwa konkursy- na kapelusz skrzata Leprikona oraz najciekawsze przebranie za skrzata.

Wszystkim zaangażowanym uczniom i rodzicom bardzo dziękujemy

Szczególne podziękowania należą się klasie 6b za ogromną pomoc przy organizacji tego wydarzenia

• MISTRZOSTWA POWIATU OTWOCKIEGO W SIATKÓWCE

• W dniu 17.03.2023r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Celestynowie rozegrano finały Mistrzostw Powiatu Otwockiego 2022/2023 w siatkówce dziewcząt kat. dzieci. W wyniku rywalizacji nasza drużyna zajęła wysokie drugie miejsce otrzymując pamiątkowy puchar, dyplom i medale. Gratulujemy i dziękujemy za wolę walki i determinację. Naszą drużynę reprezentowały: Marysia Gileta (kapitan) 6a, Aniela Bąk 6b, Maja Binkiewicz 6a, Aniela Cywińska 6a, Helena Gałabuda 6a, Blanka Kamińska 6a, Urszula Marciniak 6b, Magdalena Rataj 6a, Zuzanna Zielińska 6b. Opiekun drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Paweł Łyżwa.

• PACZKA NA KRESY

• Bardzo dziękujemy w imieniu naszych rodaków z Kresów za ogromną pomoc z Państwa strony. Dnia 17 marca dary zostały spakowane do 12 dużych pudeł i przewiezione do Warszawy. Dziękujemy za okazane serce na potrzeby drugiego człowieka!

W telewizji Polonia 17.03, o godz. 22.05 będzie można obejrzeć krótki program nakręcony w naszej szkole z akcji pakowania darów.

• Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

• Z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" uczniowie klasy 8a przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów pouczającą lekcję historii. Dotyczyła ona polskiego antykomunistycznego podziemia niepodległościowego działającego w latach 1945 - 1963. Wiele ważnych informacji pojawiło się również na wystawie prac uczniów naszej szkoły, która została poświęcona Żołnierzom Niezłomnym.

• Rozstrzygnięcie konkursu „Irena Sendlerowa w oczach dzieci”.

• W czwartek 2 marca został rozstrzygnięty konkurs „Irena Sendlerowa w oczach dzieci”.

Gratulujemy naszym uczniom za udział oraz za pamięć o patronce szkoły. Nagrodzeni zostali: I miejsce: Zuzanna Zielińska, II miejsce:Łucja Furmanek, III miejsce: Piotr Mastalerz. Wyróżnienia otrzymali: Weronika Olszewska, Jan Święch, Marta Kalinowska, Emilia Borecka, Aleksander Stasiuk. Organizatorzy konkursu: Małgorzata Biernat i Joanna Cywińska.