• Ścieżka sensoryczna w naszym Przedszkolu!!!

     • Na terenie naszego przedszkola przybywa atrakcji dla dzieci.....i to jeszcze nie koniec.

      Piaskownica gotowa, a zaraz po niej....

      Dzięki zebranym pieniążkom z kiermaszów Wielkanocnych ukończyliśmy tworzenie ścieżki sensorycznej. Przedszkolaki będą mogły doświadczyć swoimi stopami jak chodzi się po różnych podłożach, rozwijać wyobraźnię dotykową, stymulować swoje receptory w stopach, doskonalić zmysł równowagi i rozwijać motorykę dużą. Teraz czas na super zabawę.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     • 23 VI zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Rano była Msza Święta, następnie uroczysta akademia. Były przemówienia, podziękowania, wyróżnienia i nagrody. Swoje słowa skierował do wszyskich pan Artur Gniadek, Przewodniczący Rady Rodziców. Uczniowie klasy 3a i 3b przygotowali cześć artystyczną i tym samym pożegnali pierwszy etap edukacyjny. Zespół wokalny wraz z panią Alicją Bieńkowską uświetnił ten dzień swoim śpiewem i muzyką.

      Najlepszą klasą, z najwyższą średnią ocen okazała się klasa 4as, która od pani dyrektor Magdaleny Słupskiej otrzymała Puchar Dyrektora dla Najlepszej Klasy. Puchar w każdym półroczu będzie wędrował do klasy, która osiągnie najwyższe wyniki w nauce.
      Kochani uczniowie dziękujemy za zaangażowanie i naukę , dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom, całej kadrze naszej szkoły.
      Odpoczywajcie, nabierajcie sił ! Wspaniałych wakacji !!!
     • Pożegnanie klas ósmych.

     • 22 czerwca pożegnaliśmy naszych ósmoklasistów. W czasie uroczystości uczniowie klasy siódmej pożegnali naszych absolwentów w imieniu całej społeczności szkolnej. Klasa ósma przekazała sztandar młodszym kolegom. Na zakończenie był słodki poczęstunek. Kochani uczniowie, życzymy Wam abyście podejmowali zawsze mądre decyzje i kierowali się sercem. Powodzenia !!!

     • UKS JASTRZĘBIE – ŚRÓDBORÓW W NOWEJ SOLI

     • UKS JASTRZĘBIE – ŚRÓDBORÓW W NOWEJ SOLI

      Pracowity czerwcowy weekend już za nami. 17.06.2023r. odbyły się I Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Tchoukballu Halowym w Nowej Soli w kategorii M12. Zespół UKS Jastrzębi – Śródborów dał pokaz gry wygrywając wszystkie mecze. W meczu finałowym pokonał zespół gospodarzy turnieju 50:23 tym samym przypieczętowując swoją dominację w tej grupie wiekowej. Jest to historyczny wyczyn otwockiego tchoukballa. UKS Jastrzębie – Śródborów Mistrzem Polski !!!

      Skład zwycięskiej drużyny tworzyli uczniowie klas sportowych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Otwocku : Urszula Marciniak kapitan, Maja Binkiewicz, Helena Gałabuda, Dawid Kocon, Hubert Kocon, Agata Marciniak, Antoni Nogal, Julian Owczarek, oraz Anastasiia Kulikova ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Otwocku.

      Dodatkowo Dawid Kocon otrzymał nagrodę dla Najlepszego Zawodnika Turnieju.

      Gratulujemy trenerzy.

      Szczególne podziękowania dla rodziców którzy dostarczyli własnym transportem zawodników na turniej.

      Paweł Łyżwa, Anna Dębska

       

     • 3-dniowa wycieczka klas trzecich.

     • W dniach 12-14 czerwca klasy 3a i 3b oraz zaprzyjaźniona klasa 3c z SP 12, spędziły czas zwiedzając Ojcowski Park Narodowy, Kraków i Wieliczkę. W ciągu tych trzech dni dzieci się uczyły, poznawały nowe rzeczy i wyjątkowe miejsca oraz świetnie się bawiły.Ten wspólnie spędzony czas na długo zostanie w ich pamięci.

      Szczególnie spodobała się trzecioklasistom ścieżka edukacyjna w kopalni soli i szlak legend w Krakowie. Była to również okazja do odwiedzenia pomnika najwierniejszego psa - Dżoka, o którym usłyszały na lekcji bibliotecznej. Było super.

     • Akcja #JakNieCzytamJakCzytam

     • 7 czerwca 2023 o godzinie 10-tej uczniowie i przeszkolaki Dwójki udowodnili, że czytają i lubią książki. Cała społeczność spotkała się na boisku szkolnym i czytaliśmy bajki, opowiadania, nowe tematy z podręczników. „Jak nie czytam jak czytam” to akcja w której nasza szkoła uczestniczyła już trzeci raz (2018, 2019). W tym roku byliśmy jedną z 3500 placówek zgłoszonych do akcji czytania. #JakNieCzytamJakCzytam

      Nasi uczniowie zebrani na boisku szkolnym siedzieli i czytali książki- z góry widzimy otwartą książkę, klasy są kolejnymi kartami a w jej sercu przedszkolaki- w najmłodszych nadzieja na czytanie.

      Dziękujemy Panu Mariuszowi Wieliczko za pięknie ujęcia z drona.

      Do zrobienia zdjęć wykorzystano także aparat zakupiony z programu #LaboratoriaPrzyszłości.

     • II miejsce w IV edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Karaoke z Betlesami

     • W IV edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Karaoke z Betlesami organizowane przez Szkołę Podstawową nr 4 w Otwocku z dumą informujemy, że uczennice kl. VI Aniela Bąk, Urszula Marciniak i Łucja Furmanek zajęły II miejsce.

      Gratulacje dla nauczycieli przygotowujących dziewczyny - pani Alicji Bieńkowskiej i Katarzyny Siciarz.

     • Rozdanie nagród XIX Mazowieckiego Konkursu Piosenki Polskie

     • 4 czerwca odbył się koncert laureatów i uroczyste rozdanie nagród XIX Mazowieckiego Konkursu Piosenki Polskiej w Pmdk w Otwocku. Przypominamy iż w konkursie w kategorii soliści Iga Pleskot otrzymała wyróżnienie oraz nasz zespół wokalny w kategorii zespoły otrzymał wyróżnienie. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

     • Z wizytą w Centrum Origin

     • W piątek 2 czerwca, w ramach akcji Szkolnego Koła Wolontariatu „W kręgu Dobrych Serc”, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udali się do Centrum Origin Polska w Otwocku. Mali artyści z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali podopiecznym Ośrodka montaż słowno-muzyczny z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja przygotowany przez panią Annę Kucharską wraz z uczniami klasy 5as i panią Alicję Bieńkowską z naszym szkolnym chórem . Bisom i oklaskom nie było końca. Miłym akcentem i tradycją naszych spotkań jest wspólny śpiew i taniec. Serdecznie dziękujemy personelowi za ciepłe przyjęcie i słodki poczęstunek

     • Dzień dziecka w Przedszkolu!!!

     • Nowa galeria Dzień dziecka w Przedszkolu!!! została dodana do albumu fotograficznego

      Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! 

      W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Było kino z popcornem, tańce, zabawy z bańkami, malowanie, zamki dmuchane, pyszny lodowy podwieczorek i wiele innych niespodzianek przygotowanych przez Panie. 

      Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie dmuchańców.

      To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach...

     • Dzień Dziecka w naszej szkole !

     • Dzień Dziecka na długo pozostanie w naszej pamięci. Cudowna pogoda, moc atrakcji sprawiły, że uśmiechy nie opuszczły nas nawet na chwilę. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie wspaniałej imrezy. Dzieci bawiły się na dmuchańcach, jadły popcorn, lody, brały udział wielu grach sportowych i konkursach oraz turnieju tchouballu. Ogromną popularnością cieszyła się baloniada, malowanie twarzy i włosów. Kolejną atrakcją był wóz straży pożarnej z OSP Jabłonna. Czas umilała nam muzyka, a pyszny obiad dodał sił w zabawie.

     • Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu

     • Nowa galeria Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

      Są takie dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto. Z tej okazji do naszego przedszkola 25 maja zostali zaproszeni Rodzice, aby mogli obejrzeć występy przedstawione przez przedszkolaki. Wszystkim Rodzicom, oprócz zdrowia i radości życzymy pociechy ze swoich dzieci.


   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
    • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
    • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990 Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Facebook