• Apel wielkanocny

     • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dnia 27 marca 2024r. odbył się apel, podczas którego, pani Dyrektor Magdalena Słupska złożyła całej szkolnej społeczności życzenia świąteczne. Uroczystość uświetnił występ naszego chóru pod kierunkiem pani Alicji Bieńkowskiej- Wierzbickiej, a historię i tradycję Świąt Wielkanocnych przybliżyli nam uczniowie 3b wraz z panią Julią Michałowską. 

      Wszyscy dowiedzieli się także, jak wyglądał wyjazd w ramach wolontariatu na Łotwę i Litwę, który zorganizowany został przez Paczka na Kresy . Pani Agnieszka Gawrońska zachęcała uczniów do włączania się w takie akcje. Za wielkie serce, chęci i poświęcony czas, dziewczęta otrzymały drobne upominki. Nasza szkoła jak się okazało zebrała najwięcej darów dla naszych rodaków na Kresach ze wszyskich otwockich szkół. Za zbiórkę wyróżnienie otrzymały klasy 1a i 5as. Dziękujemy wszystkim za tak wielkie serce !

      Na zakończenie zostały rozdane nagrody za udział w następujących konkursach: Mistrz Ortografii, Ozdoba Wielkanocna i 3-listna koniczyna 3D „Shamrock”.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i bardzo dziękujemy za udział.

     • XII Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych

     • Z dumą informujemy, że w XII Powiatowym Konkursie Palm Wielkanocnych, które zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli nasi uczniowie klasy 5b Ignacy Kapel i Kacper Morawski zajęli II miejsce w kategorii uczniów klas 4-6. Brawo chłopaki !!! Serdecznie gratulujemy !!!

     • Nasi uczniowie na zawodach pływackich

     • W dniu 21 marca 2024r. odbyły się XXI Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta Józefowa. W wyniku rywalizacji:

      w roczniku 2016:

      III miejsce zajął Piotr Baran klasa 1a

      w roczniku 2011:

      III miejsce zajął Adam Tomaszewski klasa 6b,

      VII miejsce Witold Zubik 6b,

      w roczniku 2012:

      IV miejsce Ludwik Siennicki klasa 5a,

      V miejsce Piotr Mastalerz klasa 5a.

      Gratulujemy

     • Klasy 3 w Kinotece

     • Klasy trzecie 22 marca 2024r. wybrały się  pociągiem do warszawskiej Kinoteki na zajęcia pt.„Czy dzieci są bezpieczne w sieci?”. Po ciekawych edukacyjnych warsztatach wszyscy obejrzeli film.

     • Ekoprzedstawienie w Centrum Origin Otwock

     • 22 marca uczniowie klasy 4a i 4b i nauczyciele wraz z chórem wystawili ekoprzedstawienie w Centrum Origin Otwock. Po przedstawieniu pani Alicja Bieńkowska-Wierzbicka zaśpiewała kilka pieśni dla pensjonariuszy. Uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane kartki, ozdobione kwiaty, a pani Anna Strużyńska złożyła życzenia świąteczne. 

     • Mobilny teatr baniek w Przedszkolu

     • 22 marca do naszego Przedszkola zawitał "Mobilny teatr baniek". Zaprezentowany pokaz i aktywny udział dzieci w spektaklu był wielką atrakcją dla wszystkich przedszkolaków i nas dorosłych także. Mogliśmy podziwiać klasyczne bańki, bańki dymne, ogniowe, zapachowe. Ogromną atrakcją było tworzenie baniek przez dzieci, które wyczarowywały je za pomocą przywiezionych przez Panią Maję akcesoriów. Przy dźwiękach muzyki oraz sprzętu, a nawet samych rąk, Pani Mają potrafiła w mig wyczarować deszcz spadających baniek.

      Podziwialiśmy tańczące bańki te zupełnie małe jak i gigantyczne węże w powietrzu, tunele, deszczowe burze, bańki w bańce oraz bańki podświetlane na stole. Ten magiczny pokaz zakończył się fantastyczną sztuczką. Dzieci wchodziły do specjalnie przygotowanej obręczy, a prowadząca zamykała każdego przedszkolaka w ogromnej bańce.

      To był naprawdę wspaniały, magiczny pokaz a radość wśród dzieci była tego potwierdzeniem.

     • Wiosna czas start.....

     • Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Przywitanie wiosny związane jest  z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. 

      Każda grupa przedszkolna miała dziś własny pomysł na powitanie wiosny. . .

      Dzieci z grupy „Kropelki” rozwiązywały zadania od Pani Wiosny- przeliczały kwiaty, bawiły się chustą animacyjną, robiły drzewa w kolorach różnych pór roku.

      „Muszelki” maszerowały po ścieżce sensorycznej przygotowanej w pięknych barwach wiosennych a potem udekorowały suknię Pani wiosny.

      Dzieci z grupy „Marynarze” zakładały kącik przyrody/obserwacji do późniejszej degustacji- sadziły cebulki na szczypiorek, siały rzeżuchę, kiełki rzodkiewki, koper oraz owies, wykonały również pracę „pole tulipanów” oraz wspólny plakat na powitanie Wiosny.

      Dzieci z grupy „Żeglarze” dowiedziały się jak kiedyś żegnano zimę, poszukiwały oznak wiosny w czasie zabawy „ciepło- zimno”, zabawy z szarfami z bocianem, żabą i jaskółką oraz ozdabiały gałązki krepiną i symbolami wiosny.

      Na podsumowanie tych wszystkich atrakcji wszystkie Przedszkolaki szły w pochodzie wiosennym w poszukiwaniu oznak nowej pory roku ukrytych w pobliskim lesie. Było wesoło i kolorowo.

       

      Zdradzimy jednak, że Przedszkolaki przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  nawet  kilka  dni  wcześniej.

     • POWITANIE WIOSNY

     • 21 marca obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny, dlatego już 20 marca postanowiliśmy zachęcić ją do przyjścia! W związku z tym wszystkie klasy 1-3 zebrały się na sali gimnastycznej i wspólnie śpiewały piosenkę o wiośnie, oglądały prezentację o zwiastunach wiosny i rozwiązywały zagadki. Bardzo ważnym punktem spotkania było zadanie polegające na pięknym przyozdobieniu sukni Pani Wiosny. Wszyscy spisali się wspaniale. Jesteśmy gotowi na nadejście wiosny!

      Korzystając z okazji, że wszyscy byliśmy razem, zwycięzcy Konkursu Wielkanocnego zostali obdarowani nagrodami, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Nagrody w postaci voucherów do kina ufundowała Rada Rodziców.

     • DZIEŃ ŻABY

     • Z okazji przypadającego 20 marca Dnia Żaby klasy drugie uczestniczyły w warsztatach na temat płazów. Ciekawym akcentem było wykonanie skaczących żabek, a wizyta bociana wywołała uśmiech na twarzach WSZYSTKICH. Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Plewnickiej za przeprowadzenie tych ciekawych zajęć.

     • Srebro dla SP 2

     • Siatkarki z naszej szkoły wicemistrzyniami powiatu otwockiego!!! 

      Po wspaniałej, sportowej walce, która miała miejsce 19 marca 2024r., nasze dziewczęta wywalczyły srebrny medal w siatkówce, w kategorii młodzież. Brawo!

     • Dzień Św. Patryka

     • W dniu 18 marca 2024r.  obchodziliśmy dzień Św. Patryka. Święto to przypada 17 marca i jest obchodzone niemal na całym świecie. Z tej okazji zorganizowany był m.in. konkurs na "Zieloną klasę", w którym I miejsce zdobyła klasa 1c, na II miejscu były klasy 4a i 4b, III miejsce zajęła klasa 2a. Serdecznie gratulujemy zwyciezcom i dziękujemy wszystkim klasom, które wzięły udział w konkursie. Wszystkie klasy wyglądały pięknie.

      Dzisiaj również reprezentanci klas 4-8 wykazali się swoją wiedzą w konkursie o Irlandii i Św. Patryku szczegóły wkrótce.

      Wszystkie klasy obejrzały prezentacje o Dniu Św Patryka, sprawdziły się w quizach tematycznych, można było również namalować sobie na twarzy 3-listną koniczynkę - symbol dzisiejszego święta.

     • Rozstrzygnięcie konkursu "Irena Sendlerowa w oczach dzieci"

     • W poniedziałek 18 marca 2024r. ogłosiliśmy wyniki szkolnego konkursu plastycznego "Irena Sendlerowa w oczach dzieci".

      Oto laureaci:

      1 miejsce Natalia Ryłko;

      2 miejsce Stefania Pańtak;

      3 miejsce Maja Binkiewicz;

      Gratulujemy pięknych prac.

      Dla pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca bilety do kina Oaza ufundowała Rada Rodziców.

     • Spotkanie z pisarzem.

     • Uwaga klasy 4-8 dzięki hojności naszej Rady Rodziców już: 19.03 w naszej szkole odbędzie się spotkanie z ciekawym człowiekiem Panem Bartłomiejem Sztobrynem.

      Żywot pisarza

      Jak to jest być pisarzem? Czy pasja pomaga w życiu? Jak się nią zająć i jak z niej żyć? Czy pisarz pisze wyłącznie książki?

      O tym wszystkim uczniowie będą mogli dowiedzieć się podczas wystąpienia.

      Będzie można również zakupić książki pisarza

      Minerva 2049 - 40zl

      Zwiastunka - 42zl

      Nie-Poradnik - 25zl

     • Konkurs wielkanocny

     • Dnia 15 marca rozstrzygnięty został KONKURS WIELKANOCNY, w którym uczestnicy podjęli się wykonania prac przestrzennych o tematyce wielkanocnej. Przyznano następujące miejsca:

      w kategorii klas 1-3 

      I miejsce Pola Surmaczyńska klasa 1a, 

      II miejsce Lena Kulik klasa 1c oraz Gabriela Albin klasa 1a,

       III miejsce Hanna Furmanek klasa 3b;

      w kategorii klas 4-8

       I miejsce Łucja Furmanek klasa 7a oraz Jacek Furmanek klasa 5b, 

      II miejsce Aleksander Ćwikła klasa 4b;

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy.

     • PACZKA NA KRESY

     • 15 marca 2024r. zakończyliśmy zbiórkę artykułów na akcję #PaczkaNaKresy. Dziękujemy z całego serca za Państwa zaangażowanie. Ilość darów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Tym samym potwierdza się, że zawsze można na Was liczyć. Natomiast 16 marca nasi wolontariusze wzięli udział w pakowaniu paczek #PaczkaNaKresy. Bardzo dziękujemy, że kolejny raz mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. 

     • "Pomóżmy naszej szkole" czyli wyjątkowa kawiarenka

     • Dnia 14 marca 2024r. odbyła się w naszej szkole wyjątkowa akcja, dzięki której nasza placówka ma szanse na szybszy powrót do stanu sprzed awarii. Drodzy uczniowie, przedszkolaki, rodzice, nauczyciele - robić z Wami takie akcje to czysta przyjemność!!! Upiekliście, my sprzedaliśmy, Wy kupiliście, wszyscy zjedliśmy. Było fantastycznie. Dziękujemy.

      Zebraliśmy dzięki Waszemu zaangażowaniu bardzo dużo, dokładną sumę podamy wkrótce, bo sprzedaż trwała do 16.00. Razem można więcej. Klasie 6a wraz z paniami Anną Kucharską, Anną Strużyńską oraz wszystkim, którzy pomagali, dziękujemy !!!


  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
   • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
   • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990 Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Facebook