• 25 LISTOPAD - DZIEŃ MISIA

     • Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Dzieci przynosiły dziś swoje misie,poznawały te, które są bohaterami książek i filmów. Rozwiązywały łamigłówki oraz wykonywały różne pracę plastyczne.To był wyjątkowy dzień. Zapraszamy na fotorelację z Dnia Misia w SP2

     • ,,PACZKA NA KRESY 2021"

     • W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia serdecznie zachęcamy do udziału w Akcji ,, Paczka na Kresy" , którą Fundacja Kresy w potrzebie - Polacy Polakom współorganizuje wraz z Polską Fundacją Narodową, Mazowieckim Kuratorium Oświaty, Pocztą Polkską, Mazowiecką Komendą OHP oraz harcerzami ze Szczepu 147 ,, Błękitni".

      W obecnej edycji Akcji zbieramy produkty spożycze , delikatesowe takie jak:

      kawa,

      herbata- lisciasta, ekspresowa, owocowa,

      kakao naturalne, rozpuszczalne,

      słodycze: praliny, cukierki, ciastka, czekoladki, chałwa, pierniki, ciasta zapakowane hermetycznie, bombonierki, ptasie mleczko, galaretki, batony czekoladowe, owocowe, delicje, sezamki,

      owoce kandyzowane: skorka pomarańczowa, figi, rodzynki, morele, orzeszki, pistacje,

      przyprawy świąteczne: cynamon, kardamon, wanilia, goździki, posypki na ciasta.

      szynka konserwowa,

      ryby w puszce,

      konserwy, oleje,

      przyprawy,

      wszelkiego rodzaju makarony, kasze,

      cukier,

      mąka.

      Artykułami, które również chcielibyśmy przekazać naszym Rodakom są:

      środki czyszczące typu: Ludwik, Domestos, proszki, żele do prania, płyny do płukania,

      środki higieniczne: pasty do zębów, mydla, żele i płuny do kąpieli,

      medykamenty, kremy, środki opatrunkowe.

      Miłym gestem z naszej strony byłoby przekazanie kartek świątecznych z życzeniami, jak również kalendarzy na rok 2022 o tematyce związanej z Polską.

      Nie przyjmujemy: ubrań , zabawek, pluszaków, książek, podręczników.

      Wymienione powyżej produkty można wkładać do oznakowanych pudeł ( ,, PACZKA NA KRESY") przy wejściu szkoły.

     • Podziękowanie za udział w akcji #szkoładohymnu

     • Miło nam poinformować całą społeczność SP2 o otrzymaniu podziękowania z Ministerstwa Edukacji Narodowej za wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ramach akcji #szkoładohymnu o godzinie 11.11. 10 listopada 2021r. Dodamy, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Jesteśmy dumni, że wzięliśmy udział w tej patriotycznej inicjatywie.

     • RODZINNY KONKURSU PLASTYCZNY

     • Zapraszamy Wszystkich do wzięcia udziału w Rodzinnym Konkursie na Wieniec Adwentowy !!! Na zwycięzców będą czekały nagrody !!!

                                                         RODZINNY KONKURSU PLASTYCZNY

                                                                  „WIENIEC ADWENTOWY”

      Organizator Szkoła Podstawowa nr 2 w skład której wchodzą również oddziały przedszkolne.

      Osoby odpowiedzialne za konkurs: Magdalena Gorska i Małgorzata Rajczykowska.      

      Cele konkursu

      1. Upowszechnianie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.        

      2. Rozwijanie kreatywności oraz uzdolnień manualnych, artystycznych i estetycznych  uczestników.

      3. Czerpanie radości ze wspólnej rodzinnej pracy.

       Technika

      1. Należy wykonać wieniec adwentowy techniką dowolną jako pracę przestrzenną w wybranym formacie: w wersji poziomej (do postawienia) lub w wersji pionowej (do zawieszenia), kształt dowolny.

      2.Wieniec musi posiadać cztery świece, które symbolizują cztery niedziele adwentu.

      3.W wykonywaniu pracy aktywnie uczestniczą wszyscy członkowie rodziny.

      Zasady uczestnictwa

      1.Konkurs adresowany jest do przedszkolaków oraz uczniów wraz z rodzinami .

      2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie podpisanej pracy do dnia 2 grudnia 2021r.  do nauczyciela religii p. Magdaleny Gorskiej lub nauczyciela plastyki p. Małgorzaty Rajczykowskiej.

      3. Jury oceniając prace będzie uwzględniać estetykę pracy, pomysł i kreatywność.

      4. Ogłoszenie wyników nastąpi 6 grudnia 2021r., w czasie szkolnych Mikołajek.

      5. Prace będą wystawione w szkole.

      Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w tym pełnym uroku, świątecznym konkursie !!!

     • Wyróżnienie dla Zuzanny Zielińskiej z klasy 5b - „Plakat promujący wartości terenów otwartych”

     • W październiku 2021r. odbył się coroczny konkurs, promujący tereny przyrodnicze Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka. ​​​​​​​

      Tegoroczne hasło to: „Otwarte Krajobrazy”. Organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na otwarty krajobraz, czyli ten, w którym doświadczamy nieco więcej wolnej przestrzeni. Łąki, pola, nieużytki to miejsca równie cenne przyrodniczo jak obszary leśne.

      W kategorii: „Plakat promujący wartości terenów otwartych” uczennica naszej szkoły: Zuzanna Zielińska otrzymała WYRÓŻNIENIE.

      Gratulacje!

     • Zapraszamy na film z 10.11.2021r !!!

     • Z dumą prezentujemy wszystkim film z 10.11.2021r - tak świętowaliśmy Odzyskanie Niepodległości - zobaczcie nasz Szkolny Bieg Niepodległości, zobaczcie jak pięknie w barwach narodowych wyglądali nasi uczniowie, jak wspaniale o 11.11 wspólnie z całą Polską i honorowym gościem Jarosławem Margielskim - Prezydentem Otwocka odśpiewaliśmy Hymn w ramach akcji #szkoladohymnu. A to jeszcze nie koniec bo była wzruszająca akademia patriotyczna i najsłodsza i najbardziej świąteczna kawiarenka w Otwocku!!! Brawo „Sp2”

     • Obchody Odzyskania Niepodległości 2021r.

     • 10 listopada w naszej szkole i przedszkolu w sposób szczególny uczciliśmy 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości. O godzinie 11.11 wzięliśmy udział w akcji #szkoładohymnu i wspólnie z honorowym gościem Jarosławem Margielskim - Prezydentem Otwocka i Dyrektorem Oświaty Miejskiej Panem Grzegorzem Michalczykiem odśpiewaliśmy Hymn Polski a także wkopaliśmy kapsułę czasu przy Pomniku Tadeusza Kościuszki. Klasa 8b przygotowała program słowno muzyczny. Następnie tradycyjnie już cała szkoła wystartowała w Szkolnym Biegu Niepodległości. Od rana też wspieraliśmy OTOP Hospicjum Domowe Empatia kupując ciasta,ciastka i ciasteczka w kawiarence przygotowanej przez uczniów klasy 7a. Dziękujemy całej społeczności szkolnej i przedszkolnej za piękne biało - czerwone stroje, kotyliony, flagi, balony . Jesteśmy dumni z Was.

     • Relacja z Dnia Śpiocha !

     • 5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Śpiocha . Był pokaz mody piżamowej, dwie muzyczne przerwy, było super !!! Zapraszamy na fotorelację oraz krótki filmik z tego wydarzenia.

     • Ubrania szukają właściciela...

     • Zdjęcia pozostawionych w szkole ubrań, które nie mogą znaleźć właściciela. Chcemy aby jak najwięcej osób odebrało swoje ubrania…., bo leżą już bardzo długo. Mamy na to środę i czwartek.

      Później musimy je oddać do kontenera...

     • #SzkołaPamięta

     • Nasza szkoła 29 października w ramach akcji #SzkołaPamięta jak w każdym roku, odwiedziła na cmentarzu otwockim miejsca związane z bohaterami naszej historii: kwaterę wojenną żołnierzy Wojska Polskiego i Armii Czerwonej z okresu II wojny światowej oraz zbiorową mogiłę pomordowanych przez NKWD i UB w latach 1944 - 46. Uczniowie klas 4a,4b,5b,6a i 7a poznali znaczenie i historię tych miejsc, zapalili znicze.

     • Zbiórka na rzecz Domowego Hospicjum "Empatia".

     • Jak co roku nasi Wolontariusze wzięli udział w charytatywnej zbiórce na rzecz Domowego Hospicjum "Empatia". Dzięki uprzejmości mieszkańców Otwocka zebraliśmy 372,80 zł. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za hojność i okazaną życzliwość.

     • Święto czytelnictwa - Październik Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

     • W ramach święta czytelnictwa jakim jest Październik Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w ostatnich dniach w bibliotece było bardzo ciekawie. Uczniowie klasy 8b uczestniczyli w Nocy z Biblioteką, odwiedziły nas grupy przedszkolne poznając książki i to jak się z nimi obchodzić. Dla wszystkich czytelników przygotowana została wystawa promująca czytelnictwo i pokazująca najbardziej znanych naszych pisarzy, poetów, noblistów literatury. Chętni zagrali w grę literacką „Gorąca 26”, która wzbudziła wiele pozytywnych emocji.

     • Wycieczka klasy 5a i 5b

     • Klasy 5a i 5b cały dzień spędziły na plantacji lawendy. Ciekawe warsztaty podczas, których młodzież robiła perfumy i upominek lawednowy wzbudziły dużo radości. Jesienny dzień urozmaiciło wspólne ognisko, zabawy integracyjne i szaleństwo na świeżym powietrzu.

     • Wycieczka klas 3a i 3b do Akademii Łucznica.

     • Klasy 3as i 3b miło spędziły dzień na wycieczce w Akademii Łucznica. Uczestniczyły w warsztatach ceramiki, decoupage oraz malowania na torbach płóciennych. Po zajęciach był czas na zabawy na świeżym powietrzu.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
   • sp2@oswiata-otwock.pl
   • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
   • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990 Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Facebook