• Wigilie klasowe.

     • 21 grudnia po jasełkach wszyscy uczniowie rozeszli się do swoich klas, aby wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem i świętować. Było uroczyście, wesoło i świątecznie. Chwile na które czekamy …

     • Wyniki konkursu „E-kartkę Bożonarodzeniową”

     • Przedstawiamy wyniki konkursu na „E-kartkę Bożonarodzeniową”:

      I miejsce Zuzanna Zielińska klasa 7b (kartka nr 12)

      II miejsce Stępniewski Michał 7a (kartka nr 11)

      III miejsce Calypso Szewczyk 8a (kartka nr13)

      Wyróżnienia

      Amelia Biernacka 4b (kartka nr 2)

      Marta Łopaciuk 7b (kartka nr 18)

      Oliwia Niemczyk (kartka nr 15)

      Na konkurs wpłynęło aż 18 prac. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

      Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie cennych nagród.

     • Klasy trzecie w Fabryce Elfów.

     • Klasy trzecie w świątecznych już nastrojach wybrały się dzisiaj do Fabryki Elfów w Warszawie. Uczniowie poznali recepturę przeróżnych eliksirów, rozwiązywali zagadki, szukali zagubionych składników i wspólnymi siłami uratowali magię tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia!

     • Wyjazd do Wilna grupy wolontariuszy.

     • 15 grudnia grupa wolontariuszy z naszej szkołypojechała do Wilna. Celem podróży było rozdanie paczek przygotowanych w ramach akcji #PaczkaNaKresy. Spakowane dary zostały przekazane potrzebującym mieszkańcom Kresów. Po rozdaniu paczek na wolontariuszy czekał słodki poczęstunek. #PolskaFundacjaNarodowa

      Wolontariusze zwiedzili Wilno nocą i odwiedzli jarmark bożonarodzeniowy, na którym mieli możliwość zakupu pamiątek i skosztowania gorącej czekolady. Niezwykłym przeżyciem było nawiedzenie obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej. 17 grudnia wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej, na której obecni byli wolontariusze oraz żołnierze NATO. Specjalnie dla nas otworzono Muzeum Chrztu Litwy, skąd wszyscy przemieściliśmy się na cmentarz na Rossie. Tam wolontariusze z naszej szkoły zapalili znicze, upamiętniając w ten sposób poległych w Powstaniu Styczniowym w 160 rocznicę jego wybuchu. Zmęczeni ale zadowoleni że mogliśmy uczestniczyć w tak szczytnej akcji wracamy do domu. Czekamy na kolejne edycje

     • ROZKŁAD AUTOBUSU SZKOLNEGO

     • ROZKŁAD AUTOBUSU SZKOLNEGO NA ROK 2023/2024

       

      Przywóz (przystanki):

      7:35 ul. Narutowicza (pętla)

      7:37 ul. Narutowicza (SP 9)

      7:39 ul. Narutowicza (kapliczka)

      7:42 ul. Narutowicza (straż)

      7:44 ul. Narutowicza (szpital)

      7:45 ul. Narutowicza (Przedszkole)

      7:47 ul. Narutowicza(Śródborów –kościół)

      7:50 Szkoła Podstawowa nr 2

       

      Odwóz (przystanki):

      14:40  Szkoła Podstawowa nr 2

      14:43 ul. Narutowicza(Śródborów –kościół)

      14:45 ul. Narutowicza (przedszkole)

      14:50 ul. Reymonta (przystanek autobusowy przy Wiosce Szwajcarskiej)

      14:55 ul. Narutowicza (szpital)

      14:57 ul. Narutowicza (straż)

      15:00 ul. Narutowicza (kapliczka)

      15:03 ul. Narutowicza (SP 9)

      15:10 ul. Narutowicza (pętla)

     • Przedszkolaki dekorują pierniki....

     • ...12 grudnia w naszym przedszkolu zapachniało zbliżającymi się świętami. A to wszystko za sprawą warsztatów zdobienia pierników, które stały się naszą tradycją. Wszystkie przedszkolaki ubrały swoje ciasteczka w przepiękne kreacje, używając do tego zdrowych dodatków: pestek słonecznika, dyni, migdałów, orzechów, rodzynek, żurawiny, skórki pomarańczy oraz wiórek kokosowych i odrobiny kolorowej posypki. Oczywiście całość rozświetlał śnieżnobiały lukier przygotowany przez nasze Panie Kucharki. Dzieci z dużym zaangażowaniem lukrowały i dekorowały pierniki bawiąc się przy tym doskonale. Każde dziecko stworzyło swoje małe dzieła sztuki......

     • Paczka na Kresy.

     • Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Paczka na Kresy. Pakowanie produktów odbyło się 9 grudnia 2023r. w Warszawie przy ul. Bartyckiej. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Ogromne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy i ich Rodziców oraz dla Pani Agnieszki Gawrońskiej, Pani Małgorzaty Biernat, Pani Marty Szejba za zorganizowanie akcji w naszej szkole i opiekę nad wolontariuszami.   #PaczkaNaKresy  #PolskaFundacjaNarodowa  #Paczkanakresy

     • Wyniki konkursu „NAJPIEKNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA"

     • 8 grudnia został rozstrzygnięty konkurs szkolny „NAJPIEKNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA"

      ZWYCIĘZCY W KATEGORI KL. 1-3

      Miejsce 1 uczniowie klasy 3a - Gawroński Antoni, Osińska Joanna, Żebrowska Bogumiła

      Miejsce 2 Gabriela Albin kl.1a

      Miejsce 3 Hanna Furmanek kl. 3b

      ZWYCIĘZCY W KATEGORI KL. 4-8

      Miejsce 1 Łucja Furmanek kl.7a, Jacek Furmanek kl.5b

      Miejsce 2 uczennice kl. 4b - Amelia Biernacka, Marta Sławińska

      Miejsce 3 Oliwia Niemczyk 6a

      Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród nastąpi 21 grudnia.

     • Mikołajkowy Gość w Przedszkolu

     • Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku.

      6 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały za okna, nadsłuchiwały „mikołajkowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i w godzinach przedpołudniowych razem z Panią Elf odwiedził grupy przedszkolne. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę, ale przede wszystkim radość. Każda grupa przygotowała dla Mikołaja występ, po którym Święty rozdawał dzieciom prezenty. Była wspólna zabawa , która na długo pozostanie w pamięci. 

      Serdecznie dziękujemy Św. Mikołajowi i Pani Elf za tak fantastyczne przeżycia.

     • Mikołajki, Mikołajki, Mikołajki!!!

     • 6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 królowały Mikołaje, elfy i renifery. Była moc prezentów i atrakcji. Pod klasowymi choinkami czekały na wszystkich tajemnicze kuferki. Klasy pierwsze i trzecie wybrały się do kina na film „Trolle 3”. Ale największa atrakcja tego dnia to LOTERIA MIKOŁAJKOWA. Rano zebrane zostały losy, które były nieodzownym elementem zabawy. Losowanie upominków trwało całą godzinę, na szczęście w roznoszeniu prezentów pomagało aż trzech elfów. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie fantastycznych nagród.

     • Wyróżnienie dla naszych wolontariuszy.

     • Z wielką radością informujemy, że w dniu 5 grudnia 2023r. na uroczystej Gali Aniołów Wolontariatu Powiatu Otwockiego organizowanej co roku przez Powiat Otwocki Szkolne Koło Wolontariatu „W kręgu Dobrych Serc” otrzymało wyróżnienie w kategorii wolontariat szkolny. To już kolejna statuetka, która trafiła do naszej szkoły.

     • Udany powrót na zawody! Sukces Aleksandra Ćwikły !

     • W dniu 02 grudnia 2023 roku, Aleksander Ćwikła z klasy 4b, wziął udział w zawodach "Turniej Judo BUSHIDO CUP" zorganizowanych w Józefosławiu - gmina Piaseczno. Aleksander zdobył złoty medal, w kategorii U11 (rocznik 2013) do 46kg.

     • Nasi zwycięzcy!!!

     • 02 grudnia 2023r. Piotr Baran z klasy 1a oraz Hania B. z grupy "Marynarze" wzięli udział w Mikołajkowych Zawodach Pływackich „Rywal to nie wróg” organizowanych przez Burmistrza Bielan wraz z Radą i Zarządem Bielan oraz Fundacją KS Move Camp. Hania zajęła pierwsze miejsce w kategorii rocznika 2018, płynąc stylem dowolnym. Piotruś zajął trzecie miejsce w kategorii rocznika 2016, płynąc stylem dowolnym. Serdecznie gratulujemy!!!

     • Wycieczka klas pierwszych.

     • 30 listopada klasy 1a i 1b pojechały na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Technicznej „Pinokio”. Pod opieką stolarza uczniowie poznali narzędzia, te tradycyjne i te współczesne, którymi posługuje się stolarz, obserwowali jak kawałek drewna zamienia się w równą, gładką deskę. Następnie samodzielnie wykonali drewniane organizery na biurka. Na koniec każdy z apetytem zjadł kiełbasę pieczoną na ogniu. Zakup pamiątek zakończył ten niesamowity pobyt.

     • Wyniki konkursu "Mój przyjaciel Miś"

     • Z przyjemnością informujemy, że międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel Miś” został rozstrzygnięty! Otrzymaliśmy blisko 60 prac konkursowych. Celem konkursu było przybliżenie najmłodszym historii powstania pluszowego misia, przedstawienie sylwetek misiów jako postaci literackich oraz kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej.

      Powołana komisja, do której zaproszono nauczyciela plastyki, oceniała samodzielność wykonania, pomysłowość, stopień trudności technik i staranność wykonania. Wszyscy z przyjemnością oglądali na wystawie kreatywne pomysły młodych uczestników. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej pomysłowości i kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!

      Po długich naradach jury konkursowe wybrało zwycięskie prace w dwóch kategoriach wiekowych. 

      Oto lista zwycięzców:

      3-4 latki:

      I miejsce Maria W. (Oddziały Przedszkolne przy SP nr.2)

      II miejsce Michalina O. (Oddziały Przedszkolne przy SP nr.2)

      III miejsce Ignacy P. (Oddziały Przedszkolne przy SP nr.2),

      Marcel T. (Oddziały Przedszkolne przy SP nr.8),

      5-6 latki:

      I miejsce Jadwiga P. (Oddziały Przedszkolne przy SP nr.2),

      II miejsce Franciszek W. i Marcelina O. (Oddziały Przedszkolne przy SP nr.2),

      III miejsce Maciej L (Oddziały Przedszkolne przy SP nr.2)

      Adam B (Oddziały Przedszkolne przy SP nr.8 ),

       

      Pani Dyrektor Magdalena Słupska pogratulowała dziś osobiście obecnym uczestnikom.

      Wszystkie dzieci, które złożyły prace na konkurs otrzymały dyplom i słodki upominek.

      W imieniu laureatów dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród rzeczowych .

      Uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy wygranej.

      Dziękujemy p. Annie i p.Renacie za zorganizowanie konkursu.

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • 27.11.2023r. w naszym Przedszkolu obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyszły do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. Podczas Dnia Pluszowego Misia prowadzone były różne zajęcia związane z pluszowymi misiami m.in. taniec z misiem, zabawy ruchowe i matematyczne. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne. Przedszkolaki poznały również różne bajki o misiach i przypomniały historię jego powstania. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach i z wielką radością opowiadały o swoich ukochanych Przytulankach. Dzień Pluszowego Misia dostarczył przedszkolakom wiele uśmiechu oraz radościa a na zakończenie dnia w półeczkach wszystkich dzieci czekała słodka misiowa niespodzianka od Pani Dyrektor.

     • Pasowanie na Przedszkolaka

     • 23 listopada 2023r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA.  Uroczystość rozpoczęła Pani Wicedyrektor Magdalena Gorska witając wszystkich zgromadzonych gości. Dzieci z grupy KROPELKI przygotowały krótki program artystyczny. Śpiewając, tańcząc i recytując wierszyki zachwyciły publiczność. Przedszkolaki złożyły oficialnie przysięgę a Pani Wicedyrektor symbolicznym ołówkiem pasowała każdego malucha na PRZEDSZKOLAKA. Zostały rozdane dyplomy i prezenty.

      Dzieci z grupy KROPELKI po uroczystości stały się oficialnie PRZEDSZKOLAKAMI.

      Dziękujemy za przygotowanie dzieci do występu Pani Joannie, Pani Katarzynie i Pani Joli oraz Pani Asi za wsparcie techniczne.

     • VI Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej.

     • 23 XI odbył się VI Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej. Nasz zespół wokalny zajął III miejsce.  W skład zespołu wchodzą: 3A Joanna Osińska, Maja Słupska, Bartosz Zieliński, 3B Stefania Pańtak, 5B Jan Bąk, Ignacy Kapel, Agata Marciniak, Kacper Morawski, Iga Pleskot, 6B Martyna Górska, Zuzanna Klepczuk, Oleksandra Titova, Julia Wiśniewska, 7B Aniela Bąk . Serdecznie gratulujemy zespołowi oraz Pani Alicji Bieńkowskiej-Wierzbickiej za przygotowanie uczniów. Życzymy dalszych sukcesów.

      PS. Chętne osoby, które chcą dołączyć w szeregi naszego zespołu zapraszamy we wtorki na 7—8 lekcji.

     • Kawiarenka charytatywna.

     • Dnia 23 XI w naszej szkole została zorganizowana kawiarenka charytatywna, która przeżywała od rana oblężenie i oczywiście była najważniejszym punktem dnia. Słodkości, które licznie, dzięki zaangażowaniu szkolnej społeczności, dotarły na jej stół, szybko zniknęły. Dziękujemy wszystkim za udział.

      Dziękujemy klasie 7a, która dziś zaangażowała się w Szkolne Koło Wolontariatu, pani Ani i pani Monice oraz wszystkim darczyńcom, kochani wszyscy jesteście wspaniali!!!


  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
   • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
   • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990 Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Facebook