• V Szkolny Bieg Niepodległości

     • V Szkolny Bieg Niepodległości już za nami..., 14 listopada po raz kolejny uczciliśmy w ten sposób Święto Niepodległości.

      To już tradycja naszej szkoły Zapraszamy do obejrzenia filmu i do galerii zdjęć. Cieszymy się, że dzięki takim wydarzeniom możemy scalać naszą szkolno - przedszkolną społeczność i budować postawy patriotyczne.

     • Uroczystości z okazji Święta Niepodległości

     • 11 Listopada delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystych obchodach 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęliśmy o 9.30 przy obelisku Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Kościuszki gdzie złożono kwiaty, stamtąd nastąpił przemarsz do kościoła św. Wincentego aPaulo.

      Tu o godz. 10:00 odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po mszy wszyscy przeszli do do Parku Miejskiego pod Pomnik Marszałka. Na czele pochodu flagę nieśli między innymi przedstawiciele naszej szkolnej społeczności - Państwo Wiśniewscy z dziećmi. Przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego nastąpiły uroczystości miejskie - przemowy, apel pamięci,

      wspólnie odśpiewanie hymnu państwowego oraz zostały złożone kwiaty. Dziękujemy nauczycielom, uczniom, asyście pocztu sztandarowego, rodzicom za wzięcie udziału w tak ważnych dla nas uroczystościach.

      Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” Słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego wypowiedziane tak dawno są jakże aktualne dziś.

     • #Szkoładohymnu

     • Dokładnie o godzinie 11.11 w ramach akcji #szkołdohymnu cała nasza społeczność - przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele i pracownicy, ubrani w barwy narodowe, zaśpiewali wspólnie hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego".

      Na pianinie akompaniowała nasza nauczycielka muzyki pani Alicja Bieńkowska. Było pięknie ...., podniośle, wzruszająco ... Jesteśmy z Was dumni !!!

      Nagranie powstało przy użyciu sprzętu z programu #LaboraratoriaPrzyszłości

     • Apel na Dzień Niepodległości

     • Zapraszamy do obejrzenia uroczystego apelu, który zaprezentowali dziś nasi uczniowie. Jeszcze raz słowa uznania dla pani Alicji Bieńkowskiej, Moniki Czerskiej oraz dla pani Joanny Cywińskiej, dzięki której możemy to jeszcze raz obejrzeć.

      Dziękujemy utalentowanym uczniom, którzy przepięknie grają i śpiewają. Dziś po raz pierwszy swoje umiejętności zaprezentował nasz nowy szkolny zespół wokalny. Brawo !!!

      Cały film powstał przy użyciu sprzętu zakupionego w programie #LaboratoriaPrzyszłości

     • Rozstrzygnięcie konkursu "Mój własnoręczny różaniec"

     • 10 listopada w czasie uroczystego apelu organizatorzy konkursu "Mój własnoręczny różaniec" wręczyli zwycięzcom nagrody. Uczniowie, którzy mieli być w tym dniu nieobecni, nagrody otrzymali dzień wcześniej. Jeszcze raz wszystkim gratulujemy !!!

     • Rozstrzygnięcie został konkursu „Kolorowa jesień”

     • 9 listopada rozstrzygnięty został konkurs „Kolorowa jesień”. Wybór zwycięzców nie był łatwy, ponieważ prace konkursowe były bardzo ciekawe. Niemniej trzeba było wybrać laureatów. Dzieci, których prace wytypowało jury, otrzymały nagrody i dyplomy. Wszyscy uczestnicy dostali słodkości. Dziękujemy za udział w konkursie.

     • Wyniki XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego " Architektura mojego regionu"

     • W październiku 2022 PMDK w Otwocku zorganizował XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny " Architektura mojego regionu" . Tematem konkursu była architektura powiatu otwockiego powstała przed II Wojną Światową. Laureatkami w tym roku zostały trzy nasze uczennice. Maja Binkiewicz zajęła 3 miejsce, Zuzanna Zielińska oraz Magdalena Rataj wyróżnienia. Gratulacje i brawa dla dziewczyn !!!

     • Wyniki konkursu "Mój własnoręczny różaniec"

     • Wybór był niezwykle trudny, bo wszystkie prace są przepiękne i zasługują na uznanie !!!

      Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu "Mój własnoręczny różaniec"

      Kategoria „0”

      1 miejsce - Zduńczyk Kacper Marynarze

      2 miejsce - Plata Julian Marynarze

      3 miejsce - Szejba Łucja Marynarze

      Wyróżnienie

      Trzaskowski Tobiasz Żeglarze

      Witos Feliks Marynarze

      Kategoria klasy 1-3

      1 miejsce - Stanisław Dadas 1b, Oskar Trzaskowski 2b

      2 miejsce - Mikołaj Ryłko 3b, Babik Antoni 1b

      3 miejsce - Antoni Gawroński 2a, Maja Słupska 2a

      Wyróżnienie

      Szejba Piotr 3b

      Emilia Wieteska 1b

      Kategoria klasy 4-8

      1 miejsce - Wojciech Dobrowolski 5a, Filip Surmaczyński 6a

      2 miejsce - Zuzanna Zielińska 6b,

      3 miejsce - Maksymilian Trzaskowski 4b,

      Wyróżnienie

      Jakub Babik 5a,

      Kamil Lewkowicz 5b

      Gratulujemy !!!

      Wystawa prac w głównym holu szkolnym.

      Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 10 listopada w czasie akademii na Dzień Niepodległości.

      Organizatorzy – Agnieszka Gawrońska, Alicja Bieńkowska, Magdalena Gorska, ks. Paweł Czeluściński

     • I Miejsce w konkursie filmowym „Piękno Przyrody Mazowsza”

     • Gratulacje i brawa dla ucznia klasy 8a dla Jakuba Rząd, za zajęcie I miejsca w konkursie filmowym „Piękno Przyrody Mazowsza” w kategorii klas VI-VIII. Na konkurs nadesłano 34 filmy z całego Mazowsza. 7 prac zdobyło wyróżnienia a trzy prace miały miejsca na podium w tym pierwsze dla naszej szkoły. Na uroczyste rozdanie nagród, które miało miejsce w Warszawie w kinie Wisła, zaproszenie otrzymali wszyscy uczniowie klasy 8a wraz z nauczycielami. Jesteśmy bardzo dumni, gratulujemy sukcesu Jakubowi, który reprezentował nasza szkołę. Dla zwycięzcy powędrował dyplom i bon na zakupy. Nasza szkoła także otrzymała dyplom oraz tablet.

     • Szkolenia dotyczące zachowania w sytuacjach niebezpiecznych.

     • 26 października gościliśmy przedstawicieli Fundacji 112, którzy przeprowadzili w naszej szkole dwa szkolenia dotyczące zachowania w sytuacjach niebezpiecznych. Klasy 6a i 6b miały zajęcia z pierwszej pomocy, a klasy 7a i 8a miały szkolenie antyterrorystycznych. Dla uczniów było to bardzo ciekawe doświadczenie. Zapraszamy na fotorelację.

     • Nowy plac zabaw w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku mają do dyspozycji nowy plac zabaw. Zjeżdżalnia, bujaki, karuzela i tablica sensoryczna zostały zakupione z grantu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. #wzmocnijswojeotoczenie #pse #edukacja

      Ta inwestycja o wartości 19 938,25 zł będzie służyła naszym dzieciom przez kolejne lata. Dziękujemy! Więcej informacji o programie tutaj: www.wzmocnijotoczenie.pl

     • Podziękowania

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku składa serdeczne podziękowania  ING Bankowi Śląskiemu oraz Pani Agnieszce Gogolewskiej i Pani Jadwidze Wierzbickiej za zaangażowanie w pomoc i przekazanie darowizny w postaci sprzętu komputerowego, drukarek, laptopów na rzecz dzieci uczęszczających do naszej szkoły w szczególności dzieci z terenów objętych wojną na Ukrainie. Przekazana darowizna jest olbrzymim wsparciem i jest wykorzystywana w naszej pracy w szkole, ułatwiając dzieciom korzystanie z technologii informatycznej podczas zajęć lekcyjnych.

      Dziękujemy za bezinteresowną pomoc i życzliwość, które w szczególny sposób przyczyniły się do realizacji naszych planów i zamierzeń organizacyjnych.

      Magdalena Słupska dyrektor szkoły

     • 14 październik - Dzień Edukacji Narodowej

     • 14 października wszyscy pracownicy naszej szkoły spotkali się aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej. Otrzymaliśmy kwiaty i życzenia od przedstawiciela Samorządu uczniowskiego. Od Rady Rodziców na którą zawsze możemy liczyć, otrzymaliśmy również życzenia, kwiaty oraz słodki poczęstunek dla wszystkich pracowników naszej placówki - za co serdecznie dziękujemy. Pani dyrektor Magdalena Słupska wręczyła nagrody i przypomniała , że to święto nas wszystkich - nauczycieli, pracowników obsługi, administracji.

      Po południu rozdane zostały Nagrody Prezydenta, wręczył je Wiceprezydent Otwocka Pan Paweł Walo. Nagrodę otrzymała pani dyrektor Magdalena Słupska, pani Magdalena Gorska, pani Edyta Kamińska i pani Katarzyna Wojtaś. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i raz jeszcze składamy najlepsze życzenia.

     • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     • Drodzy nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy i pracownicy obsługi oświatowej z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne podziękowania za codzienny wysiłek, jaki wkładacie Państwo w realizację jakże trudnej misji kształcenia i wychowania młodego pokolenia. Cieszcie się najwyższym poważaniem wsród uczniów, wychowanków i ich rodziców. Życzymy wszelkiej pomyslności zawodowej i osobistej. 

     • Ślubowanie klas pierwszych.

     • 13 października 2022r w przededniu Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się Uroczystość Pasowania na Uczniów Klasy Pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Magdalena Słupska. Każdy uczeń otrzymał tarczę i pamiątkowy dyplom. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Otwocku. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.


  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
   • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
   • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990 Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Facebook