• II miejsce w IV edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Karaoke z Betlesami

     • W IV edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Karaoke z Betlesami organizowane przez Szkołę Podstawową nr 4 w Otwocku z dumą informujemy, że uczennice kl. VI Aniela Bąk, Urszula Marciniak i Łucja Furmanek zajęły II miejsce.

      Gratulacje dla nauczycieli przygotowujących dziewczyny - pani Alicji Bieńkowskiej i Katarzyny Siciarz.

     • Rozdanie nagród XIX Mazowieckiego Konkursu Piosenki Polskie

     • 4 czerwca odbył się koncert laureatów i uroczyste rozdanie nagród XIX Mazowieckiego Konkursu Piosenki Polskiej w Pmdk w Otwocku. Przypominamy iż w konkursie w kategorii soliści Iga Pleskot otrzymała wyróżnienie oraz nasz zespół wokalny w kategorii zespoły otrzymał wyróżnienie. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

     • Z wizytą w Centrum Origin

     • W piątek 2 czerwca, w ramach akcji Szkolnego Koła Wolontariatu „W kręgu Dobrych Serc”, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udali się do Centrum Origin Polska w Otwocku. Mali artyści z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali podopiecznym Ośrodka montaż słowno-muzyczny z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja przygotowany przez panią Annę Kucharską wraz z uczniami klasy 5as i panią Alicję Bieńkowską z naszym szkolnym chórem . Bisom i oklaskom nie było końca. Miłym akcentem i tradycją naszych spotkań jest wspólny śpiew i taniec. Serdecznie dziękujemy personelowi za ciepłe przyjęcie i słodki poczęstunek

     • Dzień dziecka w Przedszkolu!!!

     • Nowa galeria Dzień dziecka w Przedszkolu!!! została dodana do albumu fotograficznego

      Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! 

      W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Było kino z popcornem, tańce, zabawy z bańkami, malowanie, zamki dmuchane, pyszny lodowy podwieczorek i wiele innych niespodzianek przygotowanych przez Panie. 

      Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie dmuchańców.

      To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach...

     • Dzień Dziecka w naszej szkole !

     • Dzień Dziecka na długo pozostanie w naszej pamięci. Cudowna pogoda, moc atrakcji sprawiły, że uśmiechy nie opuszczły nas nawet na chwilę. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie wspaniałej imrezy. Dzieci bawiły się na dmuchańcach, jadły popcorn, lody, brały udział wielu grach sportowych i konkursach oraz turnieju tchouballu. Ogromną popularnością cieszyła się baloniada, malowanie twarzy i włosów. Kolejną atrakcją był wóz straży pożarnej z OSP Jabłonna. Czas umilała nam muzyka, a pyszny obiad dodał sił w zabawie.

     • Rajd rowerowy.

     • "Po zdrowie do otwockich lasów" pod takim hasłem odbył się 26 maja rajd rowerowy będący podsumowaniem programu Trzymaj Formę zorganizowany przez Sanepid i Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych. Trasa rowerowa 15 km zapewniła piękne widoki, a przewodnik fachową informację o lasach.

     • Dzień Dziecka w klasie 7A

     • Dnia 26 maja klasa 7a w ramach prezentu na Dzień Dziecka wybrała się na wycieczkę do domu zagadek Team Exit. Trzeba było wykazać się sprytem, wiedzą i współpracą. Wszystkim udało się wydostać . Był też czas na posiłek i podzielenie się wrażeniami. Inni na Dzień Dziecka muszą jeszcze poczekać.

     • Uczniowie SP 2 w Sejmie

     • W środę 24 maja uczniowie zwykle reprezentujący szkołę jako poczet sztandarowy zostali zaproszeni przez panią Anitę Czerwińską Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej do Sejmu. Dzień nie był przypadkowy w samo południe byliśmy świadkami uroczystego otwarcia wystawy poświęconej 80.rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim.

      Na wystawie zostały pokazane zdjęcia z walczącego getta. Zaproszeni goście pamiętający powstanie, przedstawiciele rodzin Sprawiedliwych oraz władz państwowych RP kilkakrotnie podkreślali jak ważna jest rola dzieci i młodzieży dla przyszłości Polski. Wzorując się na Irenie Sendlerowej mamy pamiętać ile zła niesie wojna i nigdy nie opuszczać potrzebujących. Los dzieci żyjących w getcie niestety przypomina o dzieciach na Ukrainie. Pani Wiceminister osobiście pokazała nam ważne miejsca w Sejmie. Zobaczyliśmy jak na żywo wyglądają obrady, przemówienia posłów, tablice pamięci i laski marszałkowskie.To był dzień pełen wrażeń. Dziękujemy za zaproszenie. #anita czerwińska #urządodsprawkombatantówiosóbrepresjonowanych #sejm

     • Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu

     • Nowa galeria Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

      Są takie dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto. Z tej okazji do naszego przedszkola 25 maja zostali zaproszeni Rodzice, aby mogli obejrzeć występy przedstawione przez przedszkolaki. Wszystkim Rodzicom, oprócz zdrowia i radości życzymy pociechy ze swoich dzieci.

     • SP 2 - BIEG INTEGRACYJNY

     • W dniach 19 - 20 maja odbył się VII Integracyjny Bieg 24- godzinny, w którym wzięło udział liczne grono naszych uczniów, nauczycieli i rodziców. Bieg został zorganizowany przez Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Otwocku oraz UKS "Sportowa Majowa". Dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu, gratulujemy siły, chęci i odwagi. 

     • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach na rok szkolny 2023/2024

     • Harmonogram rekrutacji uzupełniającej:

      • Od 22 maja 2023 r. od godz. 9:00 do 2 czerwca 2023 r. do godz. 15:00 – złożenie wniosków o przyjęcie do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami i oświadczeniami.
      • Od 5 do 12 czerwca 2023 r. – weryfikacja wniosków przez komisję rekrutacyjną.
      • 13 czerwca 2023 r. godz. 12:00 – podanie do publicznej wiadomości listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
      • Od 13 do 20 czerwca 2023 r. do godz. 15 – obowiązek potwierdzenia przez rodziców wyboru konkretnego przedszkola, oddziału przedszkolnego poprzez w postaci pisemnej deklaracji.
      • 21 czerwca 2023 r. godz. 12 – podanie do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych.
      • Od 22 czerwca 2023 r. – procedura odwoławcza (W terminie trzech dni od dnia opublikowania listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia. Komisja w terminie trzech dni od dnia wystąpienia rodzica sporządza uzasadnienie. W terminie trzech dni od dnia jego otrzymania, rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola/szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w pisemnym uzasadnieniu. W terminie trzech dni od dnia otrzymania odwołania dyrektor wydaje rozstrzygnięcie, na które można wnieść skargę do sądu administracyjnego).

      Uprzejmie informujemy, że w dniu 22 maja 2023 roku rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie Miasta Otwocka zgodnie z Zarządzeniem Nr 7/2023 Prezydenta Miasta Otwocka z dnia 12 stycznia 2023 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postepowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów w roku szkolnym 2023/2024 do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Otwock oraz Zarządzenia Nr 15/2023 Prezydenta Miasta Otwocka z dnia 16 stycznia 2023 r. w sprawie zmiany Zarządzenia nr 7/2023 Prezydenta Miasta Otwocka z dnia 12 stycznia 2023 roku w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów w roku szkolnym 2023/2024 do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Otwock.

      (W załączeniu zarządzenie nr 7/2023 i 15/2023)

      Kandydaci którzy nie zostali przyjęci w rekrutacji podstawowej mają możliwość udziału w rekrutacji uzupełniającej.

      Nabór będzie prowadzony w formie elektronicznej pod adresem strony: https://otwock.formico.pl/ w terminie od 22.05.2023 roku do 02.06.2023 r.

     • Straż pożarna w Przedszkolu.

     • Wjątkowi goście w Przedszkolu. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Otwocku -Jabłonnie w trakcie spotkania opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych czy pomoc w zdejmowaniu kotów z drzew. Przedszkolaki miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki, do którego każdy mógł wejść i poczuć się jak prawdziwy strażak.

      Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

     • II Miejsce w Międzynarodowym Turnieju Karate.

     • W miniony weekend uczennice szkoły startowały w Międzynarodowym Turnieju Karate w Szczecinie - Polish Open 2023. Agata Szczypa z klasy 6a zajęłą II miejsce i zdobyła srebrny, a Bogumiła Żebrowska z klasy 2a zajęła 5 miejsce. Miejsca czwarte i piąte ważne, tym bardziej, że w niektórych przypadkach startowalo po kilkunastu zawodników w konkurencji. Zawodnicy z Włoch Węgier Danii Belgii Rumunii Anglii Walii Algierii Ukrainy Sri Lankii Polski. Gratulujemy wszystkim zawodnikom Akademii Karate Otwock - także tym którzy tym razem zajęli dalsze miejsca - byliście znakomici.

     • 15 rocznica śmierci Ireny Sendlerowej

     • 12 maja przypada 15 rocznica śmierci naszej patronki Ireny Sendlerowej, która w czasie II wojny światowej uratowała 2,5 tys. żydowskich dzieci z getta warszawskiego, wywożąc je i ukrywając w polskich rodzinach, sierocińcach oraz klasztorach. Za swoje zasługi w 1965 roku została uhonorowana medalem Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, w 2003 roku Orderem Orła Białego, a w roku 2007 – Orderem Uśmiechu. Zmarła 12 maja 2008 roku w wieku 98 lat.

     • Upamiętnienie 15 rocznicy śmierci Ireny Sendlerowej

     • 12 maja z okazji 15 rocznicy śmierci naszej patronki Ireny Sendlerowej uczniowie starszych klas udali się do PMDK Otwock na film pt. „Dzieci Ireny Sendlerowej”. Była to kolejna okazja do zapoznania się z Jej niezwykłym życiorysem oraz pouczająca lekcja historii. Dziękujemy PMDK w Otwocku za umożliwienie nam obejrzenia go na dużym ekranie.


  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
   • sekretariat tel.(22) 779 32 32
    sekretariat uczniowski tel. 605 834 956
    sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
   • ul. Poniatowskiego 47/49
    05 - 400 Otwock

    NIP 5322071474
    REGON 367997990
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Facebook