• Paczka na Kresy.

     • Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Paczka na Kresy. Pakowanie produktów odbyło się 9 grudnia 2023r. w Warszawie przy ul. Bartyckiej. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Ogromne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy i ich Rodziców oraz dla Pani Agnieszki Gawrońskiej, Pani Małgorzaty Biernat, Pani Marty Szejba za zorganizowanie akcji w naszej szkole i opiekę nad wolontariuszami.   #PaczkaNaKresy  #PolskaFundacjaNarodowa  #Paczkanakresy

     • Wyróżnienie dla naszych wolontariuszy.

     • Z wielką radością informujemy, że w dniu 5 grudnia 2023r. na uroczystej Gali Aniołów Wolontariatu Powiatu Otwockiego organizowanej co roku przez Powiat Otwocki Szkolne Koło Wolontariatu „W kręgu Dobrych Serc” otrzymało wyróżnienie w kategorii wolontariat szkolny. To już kolejna statuetka, która trafiła do naszej szkoły.

     • Mikołajki, Mikołajki, Mikołajki!!!

     • 6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 królowały Mikołaje, elfy i renifery. Była moc prezentów i atrakcji. Pod klasowymi choinkami czekały na wszystkich tajemnicze kuferki. Klasy pierwsze i trzecie wybrały się do kina na film „Trolle 3”. Ale największa atrakcja tego dnia to LOTERIA MIKOŁAJKOWA. Rano zebrane zostały losy, które były nieodzownym elementem zabawy. Losowanie upominków trwało całą godzinę, na szczęście w roznoszeniu prezentów pomagało aż trzech elfów. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie fantastycznych nagród.

     • Udany powrót na zawody! Sukces Aleksandra Ćwikły !

     • W dniu 02 grudnia 2023 roku, Aleksander Ćwikła z klasy 4b, wziął udział w zawodach "Turniej Judo BUSHIDO CUP" zorganizowanych w Józefosławiu - gmina Piaseczno. Aleksander zdobył złoty medal, w kategorii U11 (rocznik 2013) do 46kg.

     • Nasi zwycięzcy!!!

     • 02 grudnia 2023r. Piotr Baran z klasy 1a oraz Hania B. z grupy "Marynarze" wzięli udział w Mikołajkowych Zawodach Pływackich „Rywal to nie wróg” organizowanych przez Burmistrza Bielan wraz z Radą i Zarządem Bielan oraz Fundacją KS Move Camp. Hania zajęła pierwsze miejsce w kategorii rocznika 2018, płynąc stylem dowolnym. Piotruś zajął trzecie miejsce w kategorii rocznika 2016, płynąc stylem dowolnym. Serdecznie gratulujemy!!!

     • Wycieczka klas pierwszych.

     • 30 listopada klasy 1a i 1b pojechały na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Technicznej „Pinokio”. Pod opieką stolarza uczniowie poznali narzędzia, te tradycyjne i te współczesne, którymi posługuje się stolarz, obserwowali jak kawałek drewna zamienia się w równą, gładką deskę. Następnie samodzielnie wykonali drewniane organizery na biurka. Na koniec każdy z apetytem zjadł kiełbasę pieczoną na ogniu. Zakup pamiątek zakończył ten niesamowity pobyt.

     • Wyniki konkursu "Mój przyjaciel Miś"

     • Z przyjemnością informujemy, że międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel Miś” został rozstrzygnięty! Otrzymaliśmy blisko 60 prac konkursowych. Celem konkursu było przybliżenie najmłodszym historii powstania pluszowego misia, przedstawienie sylwetek misiów jako postaci literackich oraz kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej.

      Powołana komisja, do której zaproszono nauczyciela plastyki, oceniała samodzielność wykonania, pomysłowość, stopień trudności technik i staranność wykonania. Wszyscy z przyjemnością oglądali na wystawie kreatywne pomysły młodych uczestników. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej pomysłowości i kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!

      Po długich naradach jury konkursowe wybrało zwycięskie prace w dwóch kategoriach wiekowych. 

      Oto lista zwycięzców:

      3-4 latki:

      I miejsce Maria W. (Oddziały Przedszkolne przy SP nr.2)

      II miejsce Michalina O. (Oddziały Przedszkolne przy SP nr.2)

      III miejsce Ignacy P. (Oddziały Przedszkolne przy SP nr.2),

      Marcel T. (Oddziały Przedszkolne przy SP nr.8),

      5-6 latki:

      I miejsce Jadwiga P. (Oddziały Przedszkolne przy SP nr.2),

      II miejsce Franciszek W. i Marcelina O. (Oddziały Przedszkolne przy SP nr.2),

      III miejsce Maciej L (Oddziały Przedszkolne przy SP nr.2)

      Adam B (Oddziały Przedszkolne przy SP nr.8 ),

       

      Pani Dyrektor Magdalena Słupska pogratulowała dziś osobiście obecnym uczestnikom.

      Wszystkie dzieci, które złożyły prace na konkurs otrzymały dyplom i słodki upominek.

      W imieniu laureatów dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród rzeczowych .

      Uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy wygranej.

      Dziękujemy p. Annie i p.Renacie za zorganizowanie konkursu.

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • 27.11.2023r. w naszym Przedszkolu obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyszły do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. Podczas Dnia Pluszowego Misia prowadzone były różne zajęcia związane z pluszowymi misiami m.in. taniec z misiem, zabawy ruchowe i matematyczne. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne. Przedszkolaki poznały również różne bajki o misiach i przypomniały historię jego powstania. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach i z wielką radością opowiadały o swoich ukochanych Przytulankach. Dzień Pluszowego Misia dostarczył przedszkolakom wiele uśmiechu oraz radościa a na zakończenie dnia w półeczkach wszystkich dzieci czekała słodka misiowa niespodzianka od Pani Dyrektor.

     • Pasowanie na Przedszkolaka

     • 23 listopada 2023r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA.  Uroczystość rozpoczęła Pani Wicedyrektor Magdalena Gorska witając wszystkich zgromadzonych gości. Dzieci z grupy KROPELKI przygotowały krótki program artystyczny. Śpiewając, tańcząc i recytując wierszyki zachwyciły publiczność. Przedszkolaki złożyły oficialnie przysięgę a Pani Wicedyrektor symbolicznym ołówkiem pasowała każdego malucha na PRZEDSZKOLAKA. Zostały rozdane dyplomy i prezenty.

      Dzieci z grupy KROPELKI po uroczystości stały się oficialnie PRZEDSZKOLAKAMI.

      Dziękujemy za przygotowanie dzieci do występu Pani Joannie, Pani Katarzynie i Pani Joli oraz Pani Asi za wsparcie techniczne.

     • VI Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej.

     • 23 XI odbył się VI Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej. Nasz zespół wokalny zajął III miejsce.  W skład zespołu wchodzą: 3A Joanna Osińska, Maja Słupska, Bartosz Zieliński, 3B Stefania Pańtak, 5B Jan Bąk, Ignacy Kapel, Agata Marciniak, Kacper Morawski, Iga Pleskot, 6B Martyna Górska, Zuzanna Klepczuk, Oleksandra Titova, Julia Wiśniewska, 7B Aniela Bąk . Serdecznie gratulujemy zespołowi oraz Pani Alicji Bieńkowskiej-Wierzbickiej za przygotowanie uczniów. Życzymy dalszych sukcesów.

      PS. Chętne osoby, które chcą dołączyć w szeregi naszego zespołu zapraszamy we wtorki na 7—8 lekcji.

     • Kawiarenka charytatywna.

     • Dnia 23 XI w naszej szkole została zorganizowana kawiarenka charytatywna, która przeżywała od rana oblężenie i oczywiście była najważniejszym punktem dnia. Słodkości, które licznie, dzięki zaangażowaniu szkolnej społeczności, dotarły na jej stół, szybko zniknęły. Dziękujemy wszystkim za udział.

      Dziękujemy klasie 7a, która dziś zaangażowała się w Szkolne Koło Wolontariatu, pani Ani i pani Monice oraz wszystkim darczyńcom, kochani wszyscy jesteście wspaniali!!!

     • Światowy Dzień Życzliwości.

     • Dnia 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości, który zaakcentowaliśmy żółtym strojem. Na początek dnia każdy losował „miłe słowo”, a potem klasy 1-3 uczciły ten dzień ucząc się piosenki o uśmiechu, układając puzzle z magicznymi słowami i zapoznając się z dekalogiem człowieka życzliwego.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

     • 17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Okazuje się, że klasy 4-8 świetnie liczą w zakresie 100. Wśród uczniów zostali wyłonieni ci, którzy doskonale liczą na dużo większych liczbach. Gratulujemy Ekspertom Tabliczki Mnożenia!

     • Wycieczka klas drugich.

     • Choć do świąt pozostało jeszcze sporo czasu, klasy drugie poczuły już ich magię na wycieczce w manufakturze bombek SILVERADO. Szesnastego listopada dzieci zwiedziły wzorcownię, zobaczyły jak powstają bombki choinkowe i samodzielnie ozdobiły własną bombkę.

     • Wyróżnienie w konkursie.

     • Z dumą informujemy, że dwie nasze uczennice Pola Barabasz z klasy 2a i Łucja Furmanek z klasy 7a w konkursie edukacyjnym pn. "Poznajemy przyrodę i kulturę swojego regionu" organizowanym przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych otrzymały wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej.

      Gratulacje i brawa dla naszych uczennic oraz dla opiekunów konkursu pani Katarzyny Rudnickiej i pani Małgorzaty Rajczykowskiej. 

     • Kto Ty jesteś? Polak Mały....

     • Z wielką dumą przedstawiamy małych artystów o wielkich Patriotycznych sercach z naszego przedszkola.​​​​​​​

      Przedszkolaki z grupy "Żeglarze" z wychowawcami i Panią Dyrektor Magdaleną Słupską udały się do Środowiskowy Dom Samopomocy w Otwocku z Koncertem Pieśni Patriotycznej "Niepodległa-Niepokorna".

      Na spotkaniu dzieci zaprezentowały montaż muzyczno-słowny, który wywołał u pensjonariuszy wielkie wzruszenie i radość. Mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Istotnym celem wizyty w Środowiskowym Domu Samopomocy było również uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących. "Żeglarze" szczęśliwi, obdarowani prezentami i dyplomem z podziękowaniami wrócili do przedszkola.

      Ten dzień to nie tylko lekcja patriotyzmu ale również lekcja wychowawcza, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka.

      Jeszcze raz dziękujemy p.Ani, p.Agnieszce i p.Kasi za przygotowanie dzieci do występu.

     • Filmy z obchodów szkolnego Święta Niepodległości.

     • Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmików z obchodów szkolnego Święta Niepodległości. Pierwszy to uroczysta, wzruszająca akademia, drugi to nasz udział w akcji #SzkołaDoHymnu, trzeci to tradycyjny już szkolny Bieg Niepodległości.  Zapraszamy do oglądania.

     • Święto Niepodległości - odsłona I

     • „Bez wolności trudno żyć..." takie motto towarzyszyło naszym szkolnym obchodom Święta Niepodległości w dniu 10 listopada. Uroczystość zgromadziła całą społeczność szkolną, która ubrana w barwy narodowe z powagą i ze wzruszeniem obejrzała przepiękny program słowno-muzyczny.

      Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy 6a wraz z Panią Anną Kucharską. Oprawę muzyczną poprowadziła Pani Alicja Bieńkowska ze Szkolnym Zespołem Wokalnym. Dumni z Niepodległej ! Dziękujemy !!!

     • Święto Niepodległości - odsłona II

     • SzkołaDoHymnu - dnia 10 XI dokładnie o godzinie 11.11, z okazji przypadającego 11 XI Dnia Niepodległości, cała nasza społeczność z flagami w ręku wraz z przedszkolakami zgromadziła się wokół pomnika Tadeusza Kościuszki, obok którego, na nowym maszcie, powiewała biało czerwona flaga. Wszyscy na hasło Pani Dyrektor Magdaleny Słupskiej odśpiewaliśmy Hymn Państwowy. Dumni z Niepodległej !!!


  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
   • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
   • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990 Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Facebook