• Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • 27.11.2023r. w naszym Przedszkolu obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyszły do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. Podczas Dnia Pluszowego Misia prowadzone były różne zajęcia związane z pluszowymi misiami m.in. taniec z misiem, zabawy ruchowe i matematyczne. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne. Przedszkolaki poznały również różne bajki o misiach i przypomniały historię jego powstania. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach i z wielką radością opowiadały o swoich ukochanych Przytulankach. Dzień Pluszowego Misia dostarczył przedszkolakom wiele uśmiechu oraz radościa a na zakończenie dnia w półeczkach wszystkich dzieci czekała słodka misiowa niespodzianka od Pani Dyrektor.

     • Pasowanie na Przedszkolaka

     • 23 listopada 2023r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA.  Uroczystość rozpoczęła Pani Wicedyrektor Magdalena Gorska witając wszystkich zgromadzonych gości. Dzieci z grupy KROPELKI przygotowały krótki program artystyczny. Śpiewając, tańcząc i recytując wierszyki zachwyciły publiczność. Przedszkolaki złożyły oficialnie przysięgę a Pani Wicedyrektor symbolicznym ołówkiem pasowała każdego malucha na PRZEDSZKOLAKA. Zostały rozdane dyplomy i prezenty.

      Dzieci z grupy KROPELKI po uroczystości stały się oficialnie PRZEDSZKOLAKAMI.

      Dziękujemy za przygotowanie dzieci do występu Pani Joannie, Pani Katarzynie i Pani Joli oraz Pani Asi za wsparcie techniczne.

     • VI Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej.

     • 23 XI odbył się VI Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej. Nasz zespół wokalny zajął III miejsce.  W skład zespołu wchodzą: 3A Joanna Osińska, Maja Słupska, Bartosz Zieliński, 3B Stefania Pańtak, 5B Jan Bąk, Ignacy Kapel, Agata Marciniak, Kacper Morawski, Iga Pleskot, 6B Martyna Górska, Zuzanna Klepczuk, Oleksandra Titova, Julia Wiśniewska, 7B Aniela Bąk . Serdecznie gratulujemy zespołowi oraz Pani Alicji Bieńkowskiej-Wierzbickiej za przygotowanie uczniów. Życzymy dalszych sukcesów.

      PS. Chętne osoby, które chcą dołączyć w szeregi naszego zespołu zapraszamy we wtorki na 7—8 lekcji.

     • Kawiarenka charytatywna.

     • Dnia 23 XI w naszej szkole została zorganizowana kawiarenka charytatywna, która przeżywała od rana oblężenie i oczywiście była najważniejszym punktem dnia. Słodkości, które licznie, dzięki zaangażowaniu szkolnej społeczności, dotarły na jej stół, szybko zniknęły. Dziękujemy wszystkim za udział.

      Dziękujemy klasie 7a, która dziś zaangażowała się w Szkolne Koło Wolontariatu, pani Ani i pani Monice oraz wszystkim darczyńcom, kochani wszyscy jesteście wspaniali!!!

     • Światowy Dzień Życzliwości.

     • Dnia 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości, który zaakcentowaliśmy żółtym strojem. Na początek dnia każdy losował „miłe słowo”, a potem klasy 1-3 uczciły ten dzień ucząc się piosenki o uśmiechu, układając puzzle z magicznymi słowami i zapoznając się z dekalogiem człowieka życzliwego.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

     • 17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Okazuje się, że klasy 4-8 świetnie liczą w zakresie 100. Wśród uczniów zostali wyłonieni ci, którzy doskonale liczą na dużo większych liczbach. Gratulujemy Ekspertom Tabliczki Mnożenia!

     • Wycieczka klas drugich.

     • Choć do świąt pozostało jeszcze sporo czasu, klasy drugie poczuły już ich magię na wycieczce w manufakturze bombek SILVERADO. Szesnastego listopada dzieci zwiedziły wzorcownię, zobaczyły jak powstają bombki choinkowe i samodzielnie ozdobiły własną bombkę.

     • Wyróżnienie w konkursie.

     • Z dumą informujemy, że dwie nasze uczennice Pola Barabasz z klasy 2a i Łucja Furmanek z klasy 7a w konkursie edukacyjnym pn. "Poznajemy przyrodę i kulturę swojego regionu" organizowanym przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych otrzymały wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej.

      Gratulacje i brawa dla naszych uczennic oraz dla opiekunów konkursu pani Katarzyny Rudnickiej i pani Małgorzaty Rajczykowskiej. 

     • Kto Ty jesteś? Polak Mały....

     • Z wielką dumą przedstawiamy małych artystów o wielkich Patriotycznych sercach z naszego przedszkola.​​​​​​​

      Przedszkolaki z grupy "Żeglarze" z wychowawcami i Panią Dyrektor Magdaleną Słupską udały się do Środowiskowy Dom Samopomocy w Otwocku z Koncertem Pieśni Patriotycznej "Niepodległa-Niepokorna".

      Na spotkaniu dzieci zaprezentowały montaż muzyczno-słowny, który wywołał u pensjonariuszy wielkie wzruszenie i radość. Mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Istotnym celem wizyty w Środowiskowym Domu Samopomocy było również uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących. "Żeglarze" szczęśliwi, obdarowani prezentami i dyplomem z podziękowaniami wrócili do przedszkola.

      Ten dzień to nie tylko lekcja patriotyzmu ale również lekcja wychowawcza, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka.

      Jeszcze raz dziękujemy p.Ani, p.Agnieszce i p.Kasi za przygotowanie dzieci do występu.

     • Filmy z obchodów szkolnego Święta Niepodległości.

     • Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmików z obchodów szkolnego Święta Niepodległości. Pierwszy to uroczysta, wzruszająca akademia, drugi to nasz udział w akcji #SzkołaDoHymnu, trzeci to tradycyjny już szkolny Bieg Niepodległości.  Zapraszamy do oglądania.

     • Święto Niepodległości - odsłona I

     • „Bez wolności trudno żyć..." takie motto towarzyszyło naszym szkolnym obchodom Święta Niepodległości w dniu 10 listopada. Uroczystość zgromadziła całą społeczność szkolną, która ubrana w barwy narodowe z powagą i ze wzruszeniem obejrzała przepiękny program słowno-muzyczny.

      Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy 6a wraz z Panią Anną Kucharską. Oprawę muzyczną poprowadziła Pani Alicja Bieńkowska ze Szkolnym Zespołem Wokalnym. Dumni z Niepodległej ! Dziękujemy !!!

     • Święto Niepodległości - odsłona II

     • SzkołaDoHymnu - dnia 10 XI dokładnie o godzinie 11.11, z okazji przypadającego 11 XI Dnia Niepodległości, cała nasza społeczność z flagami w ręku wraz z przedszkolakami zgromadziła się wokół pomnika Tadeusza Kościuszki, obok którego, na nowym maszcie, powiewała biało czerwona flaga. Wszyscy na hasło Pani Dyrektor Magdaleny Słupskiej odśpiewaliśmy Hymn Państwowy. Dumni z Niepodległej !!!

     • Święto Niepodległości - odsłona III

     • Zwieńczeniem szkolnych obchodów narodowego święta był tradycyjny dla naszej społeczności Bieg Niepodległości. W rytm muzyki Pani Dyrektor Magdalena Słupska poprowadziła rozgrzewkę. Po niej nastąpił bieg. Klasy 4-8 pobiegły na odległość 1918 metrów, klasy 1-3 połowę tego odcinka a przedszkolaki pokonały trasę 200 metrów.

      Cała społeczność pozowała do pamiątkowego zdjęcia.  Dumni z Niepodległej !!!

     • "Niepodległa - Niepokorna"

     • Dzieci z grupy "Żeglarze" z okazji Narodowego Święto Niepodległości wystąpiły przed młodszymi kolegami z koncertem "Niepodległa - Niepokorna", prezentując wiersze i pieśni patriotyczne. Występ bardzo podobał się wszystkim oglądającym, a przedszkolaki są dumne z tego, że... "jesteśmy Polką i Polakiem" i jesteśmy z tego dumni.

      Dziękujemy p.Ani, p.Agnieszce i p.Kasi za przygotowanie dzieci do występu a p.Alicji i p.Asi za wsparcie techniczne.

     • Mamy I miejsce!!!

     • Duma nas rozpiera, bo 8 XI uczniowie z klasy 8a - Przemysław Lech, Wojciech Majsterek i Miłosz Szczepłek, wzięli udział w Miejskim Turnieju Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Dziedziny trudnej dla młodzieży. Nasi chłopcy okazali się w tym temacie bezkonkurencyjni i zajęli I miejsce. Być może to przyszli politycy. Gratulujemy wiedzy.

     • Rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu „CUDEŃKA Z DYNI”

     • W dniu dzisiejszym nastąpiło oficjalne podsumowanie konkursu plastyczno- technicznego „CUDEŃKA Z DYNI” zorganizowanego przez nasze przedszkole. Prace konkursowe przerosły nasze najśmielsze oczekiwania, odznaczały się pomysłowością i humorem. Jury stanęło przed bardzo trudnym wyborem, które z nich zasługują na pierwsze miejsca.

      Po burzliwych obradach komisja wyłoniła zwycięzców:

      I miejsce

      Marysia i Staś Piotrowscy (Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 2)

      Alicja Tobiasz (Miejskie Przedszkole nr 18)

      II miejsce

      Wojtek Piotrowski (Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 2)

      Marcel Tomaszczuk (Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 8)

      III miejsce

      Jan Górka, Julia Rosa, Jadwiga Pańtak (Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 2)

      Wyróżnienia:

      Julian Zieliński, Filip i Wojtek Dudzic, Ola i Bartek Rygas, Natan i Szymon Trzpil (Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 2)

      Maja Woźniakowska (Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr8 )

      Marita Wolska (Przedszkole nr 18 im. Kubusia Puchatka)

       

      Wszystkie dzieci otrzymały dyplom i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców za co serdecznie dziękujemy.

      Uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy wygranej.

      Pani Joannie i Anecie dziękujemy za zorganizowanie konkursu.


  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
   • sekretariat tel.(22) 779 32 32
    sekretariat uczniowski tel. 605 834 956
    sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
   • ul. Poniatowskiego 47/49
    05 - 400 Otwock

    NIP 5322071474
    REGON 367997990
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Facebook