AKTUALNOŚCI

          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • 26 czerwca 2026 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2025/2026. Tradycyjnie rozpoczęliśmy ten wyjątkowy dzień Mszą Świętą w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku-Śródborowie, dziękując za cały rok wspólnej nauki, pracy i wielu pięknych chwil.

            Podczas szkolnych uroczystości świadectwa odebrali uczniowie klas I–III oraz IV–VII. Szczególnie wzruszającym momentem było pożegnanie uczniów klas IIIa, IIIb i IIIc, którzy zakończyli pierwszy etap edukacyjny i rozstali się ze swoimi wychowawcami, rozpoczynając nowy rozdział szkolnej przygody.

            Wręczono świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za wysokie wyniki w nauce, wysoką frekwencję oraz osiągnięcia czytelnicze. Podziękowaliśmy również wolontariuszom i wszystkim uczniom, którzy przez cały rok aktywnie angażowali się w życie naszej szkoły.

            Szczególne słowa wdzięczności skierowaliśmy do Pani Alicji Bieńkowskiej-Wierzbickiej oraz Szkolnego Zespołu Wokalnego za piękną oprawę muzyczną i uświetnianie wszystkich szkolnych uroczystości w mijającym roku.

            Dzisiejsze zakończenie było także czasem wzruszających pożegnań. Pani Dyrektor Magdalena Słupska podziękowała za pięć lat pracy na stanowisku wicedyrektora Pani Magdalenie Gorskiej, która od nowego roku szkolnego obejmie stanowisko dyrektora w innej placówce. Ciepłe słowa wdzięczności i życzenia powodzenia przekazali również przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącym Panem Piotrem Kołodziejem na czele.

            Pożegnaliśmy także Panią Katarzynę Wojtaś naszą kierownik gospodarczą oraz Panią Agatę Więsik, nauczycielkę języka polskiego, dziękując za ich zaangażowanie, serce i pracę na rzecz naszej szkoły.

            Na zakończenie przedstawiciele Rady Rodziców podziękowali wszystkim Rodzicom za współpracę, aktywność, wsparcie oraz zaangażowanie w liczne inicjatywy, które wspólnie udało się zrealizować w mijającym roku szkolnym.

            Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i przyjaciołom naszej społeczności za ten wspólny rok. Życzymy bezpiecznych, słonecznych i pełnych niezapomnianych chwil wakacji!

            Do zobaczenia we wrześniu!

            #SP2Otwock #IrenaSendlerowa #ZakończenieRokuSzkolnego #BezpieczneWakacje #Dziękujemy #DoZobaczeniaWeWrześniu

          • Pożegnanie Absolwentów – zakończenie roku szkolnego klas VIII

          • 25 czerwca 2026 r. z dumą, ale i ze wzruszeniem pożegnaliśmy uczniów klas ósmych, którzy zakończyli swoją ośmioletnią przygodę w murach naszej szkoły. Podczas uroczystości wręczono świadectwa z wyróżnieniem uczniom osiągającym wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe i bardzo dobre zachowanie.

            Uhonorowaliśmy także tych, którzy przez lata z zaangażowaniem współtworzyli życie szkoły – działali w wolontariacie, samorządzie szkolnym, reprezentowali szkołę w wielu wydarzeniach i konkursach oraz śpiewali w szkolnym zespole wokalnym.

            Jednym z najbardziej symbolicznych momentów było przekazanie sztandaru uczniom klas siódmych – znak, że pałeczka odpowiedzialności za szkolne tradycje przechodzi w kolejne ręce.

            Ósmoklasiści pożegnali swoją szkołę z ogromnym poczuciem humoru, wywołując uśmiech na twarzach wszystkich zgromadzonych. Nie zabrakło jednak także chwil pełnych refleksji i wzruszeń.

            Swoją obecnością zaszczycił nas Radny Miasta Otwocka, Pan Mariusz Konowrocki, który w imieniu Prezydenta Miasta Otwocka skierował do absolwentów ciepłe słowa i życzył im powodzenia na dalszej drodze edukacji.

            Pani Dyrektor Magdalena Słupska podziękowała uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom za wspólnie spędzone lata, za współpracę, wsparcie oraz codzienny trud wkładany w rozwój młodych ludzi.

            Serdeczne podziękowania skierowane zostały do wychowawczyń klas ósmych oraz wszystkich nauczycieli za przekazaną wiedzę, cierpliwość i serce. Dziękujemy również Pani Annie Kucharskiej oraz Pani Alicji Bieńkowskiej-Wierzbickiej za przygotowanie części artystycznej oraz piękną oprawę muzyczną dzisiejszej uroczystości.

            Na zakończenie wybrzmiały słowa piosenki, które na długo pozostaną w naszej pamięci: „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…”.

            Niech będą one drogowskazem dla naszych Absolwentów, przypominając, że przed nimi jeszcze wiele pięknych chwil, nowych wyzwań i marzeń do spełnienia.

            Drodzy Ósmoklasiści! Życzymy Wam odwagi w podejmowaniu decyzji, wiary we własne możliwości, wiernych przyjaciół oraz wielu sukcesów. Nie bójcie się sięgać po swoje marzenia – przyszłość należy do Was!

            Powodzenia!

            #SP2Otwock #Absolwenci2026 #ZakończenieRoku #Powodzenia #NowyRozdział #WażneSąTylkoTeDn

          • Otwockie Orły 2026

          • 24 czerwca 2026 r. w Teatrze im. Stefana Jaracza odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Otwocka – Otwockie Orły, przyznawanych uczniom za wybitne osiągnięcia.

            Z ogromną dumą informujemy, że w gronie laureatów znalazły się trzy uczennice naszej szkoły:

            Martyna Górska – klasa 8b,

            Zuzanna Klepczuk – klasa 8b,

            Łucja Rawicz – klasa 8a.

            Szczególne gratulacje kierujemy również do Dawida Walaska z klasy 6a, który otrzymał nagrodę za najwyższą średnią ocen w szkole – 6,0!

            Jesteśmy niezwykle dumni z Waszych sukcesów. Wasza systematyczna praca, zaangażowanie i pasja są piękną wizytówką naszej szkoły.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!

            #SP2Otwock #OtwockieOrły #JesteśmyDumni #SukcesUczniów #Gratulacje

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 odbędzie się według następującego harmonogramu:

            25 czerwca 2026 r. (czwartek)
            godz. 17:00 – uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas VIII.

            26 czerwca 2026 r. (piątek - hala sportowa)
            godz. 9:15 – zakończenie roku szkolnego dla klas I–III.
            godz. 10:30 – zakończenie roku szkolnego dla klas IV–VII.

            godz. 8:00 – Msza Święta w Parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku-Śródborowie

          • Bal Ósmoklasisty

          • 19 czerwca 2026 r. odbył się Bal Ósmoklasisty klas 8a i 8b! To był wyjątkowy i bardzo wzruszający wieczór, który symbolicznie zakończył 8 lat nauki i wspólnej przygody w naszej szkole. Uczniowie zachwycili wszystkich przepięknym polonezem, a podczas podziękowań nie zabrakło ciepłych słów, kwiatów i wzruszeń.

            Rodzice oraz uczniowie podziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za wsparcie, życzliwość i wspólnie spędzone lata.

            A później? Fantastyczna zabawa, tańce i mnóstwo uśmiechów, aż do końca wieczoru!

            Drodzy Ósmoklasiści – powodzenia na nowej drodze! Trzymamy za Was kciuki!

            #BalÓsmoklasisty #SP2Otwock #Ósmoklasiści2026 #Polonez #NowyRozdział

          • Wyjście klas piątych

          • 18 czerwca 2026 r. w Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą klasy piąte brały udział w grze terenowej w Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Na własne oczy mogliśmy zaobserwować jak temat rozsądnego gospodarowania wodą jest istotny, patrząc na wysychające jezioro Torfy. Po pouczającej lekcji przyrody był czas na integrację, wspólne gry i oczywiście ognisko.

          • Wycieczka klas trzecich

          • W dniach 15-17 czerwca uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce sportowo- survivalowej do Sandomierza i okolic. Uczestnicząc w różnych grach terenowych i sportowych zdobywali nowe umiejętności i integrowali się. A wiedzę historyczno-przyrodniczą pogłębiali zwiedzając z przewodnikami piękny Sandomierz.

          • Bezpieczne wakacje coraz bliżej!

          • 16 czerwca 2026 r. spotkaliśmy się z uczniami klas I–VIII, aby przypomnieć najważniejsze zasady bezpiecznego spędzania wakacji. Szczególną uwagę zwróciliśmy na trzy kluczowe obszary: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo nad wodą, bezpieczeństwo w Internecie.

            Rozmawialiśmy o odpowiedzialnym zachowaniu, rozwadze oraz o tym, jak unikać zagrożeń podczas letniego wypoczynku. Dzięki temu wakacje mogą być pełne radości, przygód i pięknych wspomnień.

            Podczas spotkania wręczyliśmy również nagrodę naszej uczennicy Martynie Górskiej za zajęcie III miejsca w Powiatowym Konkursie „Fauna i Flora w Rezerwacie Świder”. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

            Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych, słonecznych i pełnych niezapomnianych chwil wakacji!

            #BezpieczneWakacje

            #SP2Otwock

            #Bezpieczeństwo

            #SukcesUcznia

            #NadŚwidrem

            #Wakacje2026

          • Spotkanie z Filharmonią Narodową

          • 16 czerwca 2026 r. dzieci z naszego przedszkola oraz uczniowie klas 1–8 uczestniczyli w finałowym w tym roku szkolnym koncercie muzycznym. Tematem ostatniego spotkania z Filharmonią Narodową były kontrasty muzyki XX wieku W PRACOWNI KOMPOZYTORA.

            Podczas występów królowały trzy niezwykłe instrumenty: saksofon, perkusja oraz fortepian. Młodzi melomani mieli okazję sprawdzić, jakie tajemnice kryją się w pracowni dwudziestowiecznego twórcy, odkrywając połączenie melodyjnego saksofonu z rytmicznym brzmieniem perkusji.

            Składamy ogromne podziękowania za tę niezwykłą ucztę muzyczną, która towarzyszyła nam co miesiąc i otwierała przed nami świat dźwięków!

            ​Cały projekt był realizowany dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu finansowemu naszych rodziców. Z całego serca dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie cyklu tych wyjątkowych koncertów w roku szkolnym 2025/2026. Dzięki Państwa wsparciu nasi uczniowie mogli regularnie obcować z kulturą wysoką i rozwijać swoje muzyczne pasje!

          • Finał konkursu „Jerzy Iwanow-Szajnowicz. Sportowiec – Agent – Bohater”

          • 16 czerwca 2026 r. odbył się finał konkursu „Jerzy Iwanow-Szajnowicz. Sportowiec – Agent – Bohater”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Otwocku. Naszą szkołę godnie reprezentował uczeń klasy 7a – Natan Biedrzycki. Choć tym razem nie udało się zdobyć miejsca na podium, Natan wykazał się ogromną wiedzą historyczną, zaangażowaniem oraz pasją do poznawania losów niezwykłych bohaterów naszej historii.

            Jesteśmy dumni z jego udziału w finale i determinacji w rozwijaniu swoich zainteresowań. Sam udział w finale tak prestiżowego konkursu jest dużym osiągnięciem i powodem do satysfakcji.

            Serdecznie gratulujemy Natanowi i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!

            #SP2Otwock #KonkursHistoryczny #JerzyIwanowSzajnowicz #JesteśmyDumni #Historia #Otwock

          • Wycieczka klas pierwszych

          • 15 czerwca 2026 r. klasy 1 wybrały się do Centrum Nauki Kopernik, aby przez zabawę zaznać nauki. Wszyscy z ciekawością wypróbowali wszystkich eksponatów, porozmawiali z Mikołajem Kopernikiem i w Planetarium polecieli w kosmos na ratunek Słońcu. Jednak największą atrakcją był Teatr Wysokich Napięć.

          • X Jubileuszowy Integracyjny Bieg 24-godzinny!

          • W piątek 12 czerwca 2026 o godz 17.00 rozpoczął się X Jubileuszowy Integracyjny Bieg 24-godzinny. Nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele biegali, chodzili w słońcu, deszczu i błocie. Gorąco gratulujemy wszystkim uczestnikom X Jubileuszowego Integracyjnego Biegu 24-godzinnego! Jesteśmy niezwykle dumni z naszych Uczniów i Rodziców, którzy przez całą dobę z ogromnym zaangażowaniem pokonywali kolejne okrążenia, niezależnie od pogody.

            Szczególne gratulacje kierujemy do laureatów w kategorii do 15 lat, którzy zdobyli miejsca na podium:

            Weronika Olszewska – 82 rundy;

            Jędrzej Tomaszewski – 112 rund;

            Jerzy Tomaszewski – 120 rund;

            Szymon Możdżonek – 130 rund.

            Brawo dla wszystkich uczestników za wytrwałość, sportowego ducha i wspaniałą atmosferę! Jesteście inspiracją dla całej naszej społeczności szkolnej!

            #Bieg24Godzinny #SP2Otwock #JesteśmyDumni #SportŁączy #Integracja #AktywnaSzkoła #BrawoWy

          • Jak nie czytam, jak czytam!

          • W piątek 12 czerwca 2026 r. o godz. 10.00 nasi uczniowie i przedszkolaki włączyli się w najliczniejszą akcję czytelniczą w Polsce. Dzieci przyniosły swoje ulubione książki: powieści, albumy, komiksy i poradniki, którymi chętnie dzieliły się z koleżankami i kolegami. Po raz kolejny udowodniliśmy, że czytanie to przyjemność, relaks i świetna okazja do rozmów o książkach. #JakNieCzytamJakCzytam #Czytamy #SP2Otwock #Książki #CzytanieJestSuper

          • Klasy 7 i 8 kończą swoją wielką szkolną przygodę

          • Trzy dni, dwa kraje i niezliczona ilość niesamowitych wspomnień! ​Przez ostatnie dni 10-11.06.2026 r. intensywnie zwiedzaliśmy, poznawaliśmy historię i integrowaliśmy się na całego. Zwieńczeniem naszej wycieczki był dzisiejszy dzień – odwiedziliśmy zachwycające Skalne Miasto w Adršpachu!

            Po kapryśnych momentach, dzisiaj pogoda w końcu w pełni się do nas uśmiechnęła, a słońce idealnie oświetlało niesamowite formacje skalne, które zapierały dech w piersiach. ​Zmęczeni, ale z głowami pełnymi nowych wrażeń, pięknymi kadrami w telefonach i uśmiechami na twarzach wracamy do domów! Wcześniej Wrocław i Praga - Mieliśmy zwiedzać. Zwiedzaliśmy. Mieliśmy podziwiać widoki. Podziwialiśmy.

            ​Dziękujemy wszystkim za super atmosferę i wzorową postawę. Rodzice, szykujcie się na długie opowieści!

          • Kurpiowska przygoda klas 5a i 5b!

          • W dniach 8–9 czerwca 2026 r. uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w wyjeździe na Kurpie, gdzie czekało na nich mnóstwo sportowych emocji, dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń!

            Podczas licznych konkurencji sportowych nie brakowało zdrowej rywalizacji, śmiechu i doskonałej atmosfery. Wieczorem wszyscy mogli odpocząć podczas spaceru wzdłuż malowniczych brzegów Narwi , podziwiając piękno okolicznej przyrody.

            Drugiego dnia odwiedziliśmy Muzeum – Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie. Była to wyjątkowa lekcja historii i kultury regionu, którą w niezwykle ciekawy sposób poprowadziła rodowita mieszkanka kurpiowskiej wsi. Dzięki jej opowieściom uczniowie mogli przenieść się w czasie i poznać życie dawnych mieszkańców Kurpi.

            Serdecznie dziękujemy Hotel Kurpia Arte za wspaniałe przyjęcie i gościnność. Szczególne podziękowania kierujemy do właściciela obiektu, Pana Andrzeja, oraz całego personelu. Państwa pomoc, życzliwość i zaangażowanie okazane w naszej nagłej, nieprzewidzianej sytuacji były dla nas bezcenne. Dziękujemy za empatię, profesjonalizm i wielkie serce!

            To były dwa dni pełne aktywności, integracji, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień, które na długo pozostaną w naszej pamięci!

            #SP2Otwock #Klasa5A #Klasa5B #Kurpie #WycieczkaSzkolna #AktywnaSzkoła #Narew #SkansenKurpiowski #Nowogród #Integracja #SportIRadość #SzkolnePrzygody #UczymySięPrzezDoświadczenie #RazemLepiej #KurpiaArte

          • Higiena cyfrowa w klasie 3b

          • 09 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 3b uczestniczyli w ciekawych zajęciach dotyczących higieny cyfrowej. Mama Franka rozmawiała z dziećmi o bezpiecznym i odpowiedzialnym korzystaniu z technologii, zwracając uwagę zarówno na korzyści, jak i zagrożenia związane z używaniem smartfonów i innych urządzeń cyfrowych. Serdecznie dziękujemy za cenne wskazówki i inspirującą rozmowę na tak ważny temat! #HigienaCyfrowa #BezpiecznyInternet #Klasa3B #SP2Otwock

          • XXVII Spotkania nad Świdrem

          • 08 czerwca 2026 r. uczniowie klasy VI B godnie reprezentowali naszą szkołę podczas XXVII edycji Spotkań nad Świdrem. Uczestnicy, podzieleni na grupy, brali udział w niezwykle ciekawych warsztatach: cyanotypii, botanicznych, chemicznych, geofizycznych, hydrozoologicznych, malarskich, geologicznych i porostowych. Nie zabrakło również zajęć prowadzonych przez pracowników Mazowieckiego Parku Krajobrazowego oraz Nadleśnictwa Celestynów. 

            Każda grupa z ogromnym zaangażowaniem realizowała powierzone zadania, a następnie prezentowała efekty swojej pracy. Był to dzień pełen nauki, odkrywania przyrody oraz rozwijania pasji i zainteresowań.

            Warsztaty zakończyły się uroczystym podsumowaniem oraz wręczeniem nagród laureatom konkursu „Fauna i Flora w Rezerwacie Świder”, zorganizowanego przez Szkoła Podstawowa nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie.

            Z ogromną dumą informujemy, że nasza uczennica klasy 8b - Martyna Górska zajęła III miejsce w kategorii fotografii!

            Serdecznie gratulujemy Martynie i życzymy kolejnych sukcesów!

            #SP2Otwock #SpotkaniaNadŚwidrem #SukcesUcznia #EdukacjaPrzyrodnicza #PasjaDoPrzyrody

          • Wycieczka klas 4a i 4b

          • 3 czerwca 2026 r. uczniowie klas 4a i 4b mieli okazję poznać zakątki Łodzi. Wycieczka rozpoczęła się od spaceru po najdłuższej ulicy miasta - ulicy Piotrkowskiej. Kolejnym punktem było Centrum Nauki i Techniki EC1, gdzie dzieci brały udział w ciekawych warsztatach naukowych.

            Kluczowym miejscem w planie wyjazdu było Zoo i Orientarium, które wzbudziło najwięcej emocji. To był niezwykle udany wyjazd, który pozostanie w pamięci na długo.


    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
      • sp2@oswiata-otwock.pl - sekretariat, sp2.dyrektor@oswiata-otwock.pl sp2.wicedyrektor@oswiata-otwock.pl sp2.intendent@oswiata-otwock.pl sp2.kierownikgospodarczy@oswiata-otwock.pl
      • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat tel. kom. 605 834 956
      • Intendent tel. 605 834 900
        Kierownik gospodarczy tel. 664 212 573
        Świetlica tel. 691 229 663, 691 229 664
        Pedagog/Psycholog tel. 691 229 661
        Przedszkole tel. po g.16:00 - 605 834 900
      • ul. Poniatowskiego 47/49
        05 - 400 Otwock

        NIP 5322071474
        REGON 367997990
        Poland
      • Adres do e-Doręczeń:
        AE:PL-84979-21326-GGCJR-19
  • Galeria zdjęć

    • brak danych
  • Facebook