• AKTUALNOŚCI

   •  

                                               

                                                           

                                                                Szanowni Rodzice,

    Zapraszamy na zebrania z wychowawcami, które odbędą się 8 września o godzinie 17.00.

     

     

    Szanowni Rodzice !

    Zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych Przedszkolaków, odbędą się dnia 30 sierpnia 2021r. od godz.9.00-11.00.

                                                  Serdecznie zapraszamy !!!!

                                                                                             Dyrekcja wraz z wychowawcami

    Akademia Karate Otwock Sensei Gracjan Plata 1 dan KWF zaprasza wszyskich chętnych

     

          Dyżur wakacyjny w naszym przedszkolu jest w godzinach 7.00 - 17.00.

     

                                      

     

     

    Drodzy Rodzice! 

    Obecnie wystarczy kliknąć na zdjęcie pod tekstem i automatycznie otwiera się galeria zdjęć przypisana dla tego wydarzenia. Pozdrawiamy i życzymy miłego oglądania !

     

    15 czerwca Muszelki były na wycieczce w Hopsasa w Józefowie. Były to warsztaty o chlebie. Dzieci poznały dawne tradycje wypiekania chleba, poznały rodzaje zbóż, z jakich można upiec ten cenny produkt. Poznały historię rolnictwa, widziały prawdziwy starodawny pług,sierp,kosę itp Mogły same przesiać mąkę, pokręcić wialnią, ręcznie zmielić zboże na żarnach.

    Grupa "Kropelki" Tegoroczny Dzień Dziecka w naszym przedszkolu! 

     

    Grupa "Kropelki" Samodzielnie wykonane mydełka! Te pachnące, kolorowe i twórcze zajęcia uczyły dzieci jak łączyć kolory i zapachy.

    Link do przedstawienia z okazji Dnia Mamy - Kropelki.

     

    Link do przedstawienia z okazji Dnia Mamy - Muszelki.

    Grupa "Kropelki" Drodzy Rodzice, z okazji waszego święta dzieci przygotowały dla Was wspaniałe prezenty.  Przy naszej małej pomocy zasadziły sadzonki mięty i codziennie o nią dbały, a dziś nauczyły się jak zrobić pyszną lemoniadę.

    Grupa Żeglarze - warsztaty Akademia Piekarza - dzieci poznały pracę piekarza oraz technologię powstawania chleba i przepysznych bułeczek. Było bardzo pysznie.

     

    W grupie Żeglarzy zawsze jest wesoło  nawet tak trudne ćwiczenia jak przenoszenie odbić lustrzanych u nas są świetną zabawą.Ćwiczenia lateralizacji,  skomplikowane ale nie w grupie Żeglarzy.

     

     

     

     

                                                                          Podziękowania !!!

     

                   Serdeczne podziękowania w imieniu dzieci i nauczycieli dla Pani Wiolety Zielińskiej -  za poświęcony czas i  zakupienie zabawek przedszkolnych. Panu Łukaszowi Zielińskiemu za pełnienie roli kuriera przy dostarczaniu wszystkich wielkich pudel z zabawkami. Serdeczne podziękowania również dla rodziców którzy  zaangażowali  się w wyszukiwanie ciekawych propozycji zabawkowych.  Jesteśmy  też  bardzo wdzięczni za zebrane pieniądze z kiermaszu wielkanocnego.  Zamieniły się już w zabawki dla naszych kochanych przedszkolaków.

     

    Piękna słoneczna pogoda i świetna zabawa w grupie ,,Marynarze"

    Zabawy na świeżym powietrzu w grupie ,,Kropelki".

    Grupa ,,Marynarze" - kolejne zadanie wykonane ! Serdeczna karteczka dla pracowników ochrony środowiska.

     

    Grupa ,,Marynarze" - z okazji majowych świąt: 1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy 2 maja - Dzień Flagi RP 3 maja - Święto Konstytucji Dzieci w tym tygodniu poznały symbole narodowe oraz wykonały kotyliony biało- czerwone.

    Grupa ,,Marynarze" - Patriotycznie... 

    https://fb.watch/5nCjd1R8tP/

     

    Obchody majowych świąt w grupie "Kropelki".

     

    Dzieci z grupy ,,Marynarze" obchodziły Światowy Dzień Ziemi.  Każdego dnia dzieci starają się o nią dbać, ale w tym dniu dzieci przypomniały sobie co należy robić, aby Ziemia była czysta. Tworzyły plakaty, oglądały film oraz złożyły przysięgę, że nie pozwolą zniszczyć naszej planety- Ziemi.

    Grupa "Kropelki" Obchody Dnia Ziemi

    Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Otwock w roku szkolnym 2020/2021.

                                          

     

    Poniżej publikujemy wykaz terminów dyżurów przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Otwock w lipcu i sierpniu 2021 roku (tj. rok szkolny 2020/2021).

    Terminy pracy i przerwy w oddziałach poszczególnych placówek zostały uzgodnione przez dyrektorów placówek z Radami Rodziców.

    Funkcjonowanie placówek będzie dostosowane do aktualnych przepisów i wytycznych  dotyczących zagrożenia epidemicznego.

    W celu zapewnienia dzieciom i nauczycielom bezpieczeństwa, przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek bowiem przemieszczanie się dzieci między placówkami zwiększyłoby niebezpieczeństwo zarażenia wirusem COVID-19.

     

    Zarządzenie Nr 37/2021 Prezydenta Miasta Otwocka z dnia 03.03.2021 roku w sprawie ustalenia terminów przerw w pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Otwock na rok szkolny 2020/2021.

    Poniżej publikujemy wykaz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dyżurujących w okresie
    lipiec – sierpień 2021 rok.

    Dyzur_wakacyjny_terminy_dyzuru.doc

    Harmonogram_zapisu_dzieci_na_dyzur_2021.docx

    Zasady_organizacji_dyzuru_wakacyjnego_2021.docx

    karta_zgloszenia_2021.docx

     

     

     

    OGŁOSZENIE- KIERMASZ WIELKANOCNY ‼️

    Szanowni Rodzice!

    Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzieci w przedszkolu wykonały ozdoby wielkanocne na kiermasz, który będzie trwał 23.03-02.04 przy wejściu do przedszkola. Zachęcamy, aby rodzice wybierali podpisane pracę swoich dzieci, aby uniknąć sytuacji spornych .

    Chcieliśmy Państwa gorąco poprosić, aby cegiełka ofiarowana za ozdobę świąteczną wykonaną przez dziecko była formą wsparcia, a zebrany fundusz zostanie przeznaczony na zakup zabawek na przedszkolny plac zabaw.

    Dzieci same będą mogły dokonać wyboru zabawek, bardziej wtedy docenią ich wartość i będą dbać o nie na placu zabaw. Taka mała lekcja przedsiębiorczości dla przedszkolaków .

    Ruszamy od wtorku !

    POMAGAJMY - RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!.

     

                                  

     

    W grupie ,,Marynarze" zasiany owies pięknie wyrósł i dzieci mogły zabrać go do domu . Każdy przedszkolak był dumny ze swojej pracy .

     

    Dzieci z grupy ,,Marynarze" w ramach akcji ,,Serdeczna Karteczka" wykonały w tym miesiącu karteczkę dla aktorów.  Dziękujemy za wszystkie przedstawienia !

     

    22 marca (poniedziałek) dzieci z grupy "Kropelki" świętowały Pierwszy Dzień Wiosny!

     

    video-1616876316.mp4

    https://www.facebook.com/watch/?v=202467014557319


     

     

    ,,Maszeruje Wiosna, a ptaki wokoło lecą i śpiewają głośno i wesoło. Maszeruje Wiosna w ręku trzyma kwiat, gdy go w górę wznosi zielenieje świat..." Wierszem i piosenką powitały wiosnę dzieci z grupy ,,Marynarze".

    https://www.facebook.com/Oddzia%C5%82y-Przedszkolne-przy-SP-nr-2-im-Ireny-Sendlerowej-w-Otwocku-105549157514936/videos/pcb.522437672492747/265567531976291

     

     

    PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W GRUPIE ,,MARYNARZE"  Dzieci cieszyły się na przyjście Pani Wiosny, która podczas odwiedzin za pięknie wykonane grupowe portrety zostawiła kwiaty do sadzenia na terenie przedszkolnego placu zabaw . Tego dnia była nauka, zabawa i wielka radość.

     

    Wiosna zbliża się wielkimi krokami... Czują to dzieci z grupy,,Marynarze" i ruszyły do pracy. Wzbogaciliśmy nasz kącik przyrodniczy i pełną parą sadzimy i siejemy. Ale najlepsze przed nami obserwacja jak wszystko rośnie .

     

    "Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty..." Dzieci z grupy ,,Marynarze" mimo zmiennej pogody, przywołują cieplejsze dni tworząc pracę plastyczne w wiosennej tematyce.

     

     

    Zajęcia edukacyjne w grupie Muszelki.

     

     

    Fotorelacja ze wspaniałej podróży do Egiptu w ramach wirtualnych wycieczek po świecie - grupa ,,Muszelki".

     

    8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Fotorelacja z grupy ,,Marynarze" . WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!

    Grupa ,,Żeglarze" uczestniczyła w zajęciach online w ramach Projektu ,,Kolejowe ABC". Dzieci z zainteresowaniem słuchały, a także aktywnie odpowiadały na zadawane pytania o zasadach bezpieczeństwa poruszania się na peronach i przejazdach kolejowych. 

     

    Kącik przyrodniczy w grupie ,,Marynarzy".

     

     

    Kropelki wkroczyły w świat baśni i poznały bajkę pt. "Trzy małe świnki". Później wykonały pracę plastyczną "wesoła świnka".

     

    Grupa Żeglarze potrafi świetnie liczyć na konkretach a na dzisiejszych zajęciach dzieci uczyły sie zapisywania działań matematycznych za pomocą cyfr i znaków.

     

    Grupa ,,Marynarze" piątkowe popołudnia spędza na zabawach z chustą animacyjną .Dzieci dzięki tym zabawom ćwiczą refleks, spostrzegawczość, zwinność oraz pobudzają swoją wyobraźnię.

     

    Dzieci z grupy ,,Kropelki" wiedzą skąd się bierze mleko. Krowy zagościły w naszej sali na dobre.

     

    Zajęcia matematyczne w grupie Żeglarzy  było wesoło, ciekawie i kolorowo a przy okazji poćwiczyliśmy koordynację wzrokowo-ruchową.

     

    ,,W marcu jak w garncu"  Dzieci z grupy ,,Marynarze" wykonały prace plastyczną i dowiedziały się jak różna pogoda bywa w marcu.

     

     

     

    Wprowadzanie liter to też świetna zabawa . Dziś grupa Żeglarzy poznała literę "R".

     

     

    26 luty - Dzień Dinozaura, a w grupie ,,Marynarze" było bardzo aktywnie i twórczo... 

    26 luty - DZIEŃ DINOZAURA w grupie "Kropelki" i "Muszelki". Dzień Dinozaura obchodzony jest w celu przypomnienia o istnieniu tych wyjątkowych stworzeń, ich zwyczajach i otoczeniu w jakim żyły.

     

    Dzieci z grupy ,,Marynarze" w tym tygodniu brały udział w zajęciach o niebezpiecznych żywiołach. Jednym z nich był ogień.

     

     

    Dzieci z grupy ,,Żeglarze'' biorąc udział w zajęciach o żywiołach: poznawały, badały i eksperymentowały . Wykonały także plakaty malując farbami poznane żywioły.

    Dzieci z grupy ,,Marynarze" spędzają świetnie czas na nauce poprzez zabawę. Słówka w jęz. angielskim, wartość pieniędzy, przeliczanie przychodzi im z łatwością.

     

     

    W grupie Żeglarzy zawsze świetnie się bawimy. Malowanie na foli to nie tylko fajna zabawa ale przede wszystkim rozwijanie zmysłu dotyku i ćwiczenie siły nacisku podczas pisania.

     

     

    Dzień kota - grupa ,,Marynarze"

     

     

     

    Dzięki Państwa hojności mogliśmy zakupić dla dzieci piasek kinetyczny i potrzebne do tego akcesoria. Było dużo radości, zabawy. Budowle to mały wstęp do kolejnej wirtualnej podróży...

     

     

     

    Dzień kota w Muszelkach.

     

     

     

     

    Muszelki wykonały Serdeczną Karteczkę-Walentynkę.

     

     

     

     

    Dzisiaj "Kropelki" zrobiły lornetki, które przydały się do zabawy w detektywa.

     

     

     

    Dzieci z grupy ,,Marynarze" w ramach akcji ,,Serdeczna Karteczka" tworzyły piękne, pełne miłości karteczki dla ukochanych osób .

                                

     

     

    Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną dla przyszłych przedszkolaków !

     

    Muszelki wybrały się w kolejną podróż, tym razem do... Brazylii. Dzieci poznały ciekawe miejsca w tym kraju, egzotyczne owoce, była przeprawa przez dżunglę, a w niej spotkanie z niezwykłymi zwierzętami a na koniec oczywiście tańce w rytm brazylijskiej samby. Oj, działo się... 

     

    No i znowu zwiedzamy świat . Gdzie tym razem wybrały się MUSZELKI? Do Włoch, na pizzę, spaghetti, lody..., do Wenecji na karnawał w uroczych maskach do rzymskiego Koloseum a na koniec atrakcją naszej wyprawy był aktywny wulkan Wezuwiusz. Tyle wrażeń, że nie da się opisać . Podróże są fajne, no i kształcą, nawet te wirtualne .

    Tłusty Czwartek w grupie ,,Marynarze". Było ciekawie, pysznie i zabawnie .

    Tak dzieci z grupy ,,Żeglarze" obchodziły Tłusty Czwartek . Poznały tradycje, degustowały pączki i wykonywały słodkie prace plastyczne .


     

    Nie samymi pączkami przedszkolak żyje więc najpierw degustacja, a potem praca-plastyczna oczywiście.

     

    09.02 - Międzynarodowy Dzień Pizzy w grupie ,,Marynarze", na który dzieci bardzo czekały .Dzieci poznały proces tworzenia pizzy, rodzaje pizzy, był filmik z Włoch, zabawy oraz mała degustacja.

     

     

    "Kropelki" poznały kolejny żywioł. Już od najmłodszych lat uczą się, że ogień bywa pożyteczny, ale ... potrafi być zagrożeniem dla zdrowia i życia. Praca plastyczna: Ognisko. A po zajęciach czas na zimowe zabawy!

    Dzieci z grupy ,,Żeglarze" rozwijają swoją wyobraźnię i sprawność motoryczna podczas wykonywania prac plastycznych.  A w wolnym czasie świetnie się bawią grając na instrumentach muzycznych do śpiewanych piosenek .

          

     

       Dzieci z grupy ,,Marynarze" chętnie biorą udział w zajęciach plastycznych i wykonują ze starannością swoje prace.

        

     

     

                           Mali konstruktorzy - chłopcy z grupy "Kropelki".

                                   

     

     

       Grupa "Marynarze" korzysta z zimowej pogody. Duża ilość białego puchu sprzyja wesołym zabawom na świeżym powietrzu.

                                 

     

    Na balu karnawałowym była świetna zabawa. Humor w grupie ,,Żeglarzy" dopisywał.

                                                                                      

                                          

             
     

     

                      BAL KARNAWAŁOWY 2021 ! Grupa "Kropelki" i "Muszelki"

     

            

                                       

                        

                        

                                      

     

             Tak wspaniale na dzisiejszym balu karnawałowym bawiły się dzieci z grupy ,,Marynarze". Wspaniałej zabawy tanecznej nie było końca.

                                                     

                                     

     

         Muszelki odwiedziły Grenlandię w ramach Wirtualnych Wycieczek. Poznały zwierzęta zamieszkujące tę mroźną wyspę, poznały zwyczaje inuitów, zbudowały stolicę Grenlandii - Nuuk i wybrały się na przejażdżkę psimi zaprzęgami.


                           

                        Praca plastyczna grupy Żeglarze "zimowy las".

                         

     

                     Zabawy ruchowe, ćwiczenia równowagi. Grupa "Żeglarze"

     

                              Zimowe zabawy na śniegu - grupa Kropelki.

     

     

                                   Zajęcia z j. francuskiego naszej zerówce!

    Przedstawiamy zajęcia z języka francuskiego, w naszych dwóch zerówkach - w grupie "Marynarzy" i "Żeglarzy". Zajęcia prowadzi wykwalifikowany nauczyciel języka francuskiego - p. Katarzyna Chynowska - Skraboń,  są one bezpłatne i uczęszcza na nie cała grupa.

     

    https://www.facebook.com/Oddziały-Przedszkolne-przy-SP-nr-2-im-Ireny-Sendlerowej-w-Otwocku-105549157

     

    https://www.facebook.com/Oddziały-Przedszkolne-przy-SP-nr-2-im-Ireny-Sendlerowej-w-Otwocku-105549157

     

    https://www.facebook.com/Oddzia%C5%82y-Przedszkolne-przy-SP-nr-2-im-Ireny-Sendlerowej-w-Otwocku-105549157514936/videos/pcb.485082109561637/1298025820580350

     

    https://www.facebook.com/Oddzia%C5%82y-Przedszkolne-przy-SP-nr-2-im-Ireny-Sendlerowej-w-Otwocku-105549157514936/videos/pcb.485077626228752/160793568930058/

     

                                Białe szaleństwo grupa: ,,Marynarze" i ,,Żeglarze"


                                                  Dzień Babci i Dziadka

    Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i radości. Żyjcie nam Sto lat !

     

    Praca plastyczna dzieci z grupy ,,Marynarze" - kwiaty dla kochanej Babci i kochanego Dziadka


           Dzieci z grupy ,, Marynarze" w ramach ogólnopolskiego projektu „Serdeczna karteczka” wykonały kolejne zadanie. Styczeń serdeczna karteczka dla wolontariuszy.


    W środę nasze przedszkole odwiedził teatrzyk z przedstawieniem

    Dziękujemy aktorom !

     

    "Takie oto upominki Muszelki szykują dla Dziadków. Odcisk dłoni w masie porcelanowej. Każda inna, każda wyjątkowa. Do zachowania na pamiątkę i zaskoczenie po wielu latach, jak ta łapka urosła...."

     

    Muszelki podczas ferii zimowych zaczęły cykl zwiedzania ciekawych miejsc na świecie.

     


    Dzieci z grupy ,,Marynarze" obdarowali serdeczną karteczką bohatera miesiąca w ramach akcji ,,Karteczka serdeczności". Tak niewiele, a tak wiele, by na twarzy zagościł uśmiech.    Weź do ręki biały opłatek, choćbyś nawet nie miał go z kim dzielić, - i życz szczęścia całemu światu niech się wszystkie serca rozweselą!" Zdzisław Kunstmann

    Życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Państwa serca spokojem i radością. Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy Wam przez całe Wasze życie, a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe życzenia spełniają się w każdym dniu Nowego 2021 Roku!  WESOŁYCH ŚWIĄT! 


    W tym roku inaczej, ale równie pięknie . Fotorelacja ze świątecznego kolędowania w grupie ,,Marynarze". Przedszkolaki wprowadziły nas w iście świąteczny nastrój! Przepiękny występ! Brawo!!!

     

    Dekorowanie pierniczków w grupie Muszelki.

    Łączymy składniki, wyrabiamy, wykrawamy, pieczemy..., a w piątek... dekorujemy!  Już w najbliższy piątek wszystkie grupy przedszkolne wezmą udział w warsztatach cukierniczych - dekorowanie pierników .     

              Święta coraz bliżej więc i prace plastyczne w grupie ,,Marynarze" wprowadzają w nastrój świąt. 

     

     

    Wykonanie zadania nr 3 w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego- Eko Przedszkolaki w grupie ,,Marynarze "  EKO ozdoba świąteczna.


     

    SZANOWNI PAŃSTWO ❗ Nasze przedszkole przyłącza się do akcji "Szlachetna Paczka" ߎᢠheight=❤ Jeśli macie Państwo możliwość i chęci to prosimy o dary takie jak: artykuły spożywcze o dłuższym terminie przydatności (np. mąka, kasza, makaron) oraz środki czystości. Zbiórka trwa do 11 grudnia 2020r. (tj. piątek). Wszystkie produkty zostaną przekazane potrzebującym rodzinom z powiatu otwockiego. Serdecznie zapraszamy! 

     

     

                         W oczekiwaniu na świetego Mikołaja ....

     


                         Mikołajki 2020 w naszym przedszkolu.

     

     

     

     

    2 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty świąteczne.

     


     
     
     

          


          

           Gratulacje dla Mai Słupskiej z grupy Żeglarzy za zdobycie wyróżnienia w V Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,LEŚNE SKRZATY I JESIENNY WIDOK Z PRZEDSZKOLNEGO OKNA”.

    http://www.przedszkole10.com.pl/aktualnosci/


    Wyniki V Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,LEŚNE SKRZATY I JESIENNY WIDOK Z PRZEDSZKOLNEGO OKNA”

     

    Kategoria wiekowa 3 i 4latki

    1. Helenka K. Przedszkole nr 17

    2. Aleksander Ł. Przedszkole Samorządowe w Celestynowie

    3. Mikołaj F. Przedszkole nr 6

    wyróżnienie Wiktoria T. Miejskie Przedszkole nr 2 w Józefowie

    wyróżnienie Błażej T.

     

    kategoria wiekowa 5 i 6latki

    1. Zuzia C. Przedszkole nr 10

    2.Klaudia G. Przedszkole nr 6

    3. Hania Z. Przedszkole nr 3

     

    Wyróżnienie Maja S. Przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 2

    Wyróżnienie Joanna O. Przedszkole Niepubliczne Anielinek

     

     

     

           Przedszkole zaproszone jest też do udziału a akcjach "Nie bądź sknera kup pampera" (IOP w Otwocku) oraz „Mały Korek Wielka Sprawa” (Hospicjum Promyczek w Otwocku). Do przedszkola można przynosić następujące dary: pampersy w różnych rozmiarach (od 1 do 6), chusteczki nawilżane; obiadki, deserki, kaszki dla niemowląt; mleka modyfikowane; podkłady higieniczne; kosmetyki pielęgnacyjne dla niemowląt (np. linomag, sudocrem, kremy); chemia dla niemowląt (proszki do prania, płyny do płukania) oraz chemia gospodarcza; środki ochrony osobistej: maseczki, rękawiczki jednorazowe (S,M,L), płyny do dezynfekcji, korki plastikowe.

    Serdecznie zapraszam do udziału w akcjach !

     

            

            Drodzy Rodzice, Pragnę poinformować, że przedszkole bierze udział w kampanii edukacyjno-charytatywnej, polegającej na zbieraniu zużytych tuszów z drukarek atramentowych. Prosimy o przyniesienie i wrzucanie ich do przygotowanego kartonu. Akcja ma wdzięczne hasło "Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki".

     

     
     
     
     

         Zajęcia karte cieszą się  w naszym przedszkolu bardzo dużym zainteresowaniem.  Dzieci są zachwycone i bardzo chętnie w nich uczestniczą.

     

     

     

     

     

     
     
                                     
     
     
    25 LISTOPAD DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
    Miś pluszowy, miś kudłaty, biały, czarny lub łaciaty. Wszystkie misie My kochamy, Bo ich święto dzisiaj mamy! ߐ뢠height=
     
     
     
     
     
     
     

    Nasze Przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Serdeczna karteczka” .

    Dzieci wykonały zadanie listopadowe. Serdeczna karteczka dla naszych wspaniałych Pań Kucharek.

     

     

     
     

     

    Płatności za żywienie i pobyt w oddziałach przedszkolnych ​​​​​​

    Szanowni Państwo informujemy, że w związku z wdrażaniem nowego systemu powiadomień Państwa o płatnościach w oddziałach przedszkolnych (za żywienie i pobyt) nie będą rozdawane indywidualne paski z kwotami należnymi do zapłaty.

    Informować będziemy Państwa za pomocą ogólnej listy wywieszanej na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej w zakładce Przedszkole -> Opłaty za przedszkole, zachowując bezpieczeństwo danych osobowych.

    Kwoty będą podawane w formie tabeli, przyporządkowane według nadanego każdemu dziecku numeru.

    W najbliższym czasie zostaną przekazane Państwu indywidualne informacje z numerem do rozliczenia.

    Z poważaniem,

    Intendentki

     

     

    Ważne!

    Szanowni Państwo do tej pory ubezpieczaliśmy się grupowo w firmie InterRisk, składka ubezpieczenia wynosi 50zł od dziecka. Prosimy o zapoznanie się z zakresem ochrony ubezpieczeniowej.

    Wychowawcy na zebraniu zbierali Państwa deklaracje, jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany tą firmą prosimy o kontakt z nauczycielem - wychowawcą.

    Dyrektor Szkoły

     

    polisa_szk_2.pdf

    OWU_Edu_Plus_2020(1).pdf

    edu_osw_2020.pdf

    Jak_zglosic_szkode_z_ubezpieczenia_szkolnego_InterRisk.pdf

    roszczenie_2020.pdf

     

     

    Zasady bezpiecznego wchodzenia i opuszczania szkoły/oddziałów przedszkolnych

     

    Harmonogram_przyjmowania_dzieci_do_przedszkola.doc - Oddziały Przedszkolne

    Plan_Wejscia-Wyjscia.docx - Szkoła Podstawowa

     

     

    WAŻNE!

    Rodzicu Przedszkolaka, jeśli chcesz ubezpieczyć swoją pociechę, zapoznaj się z ofertą indywidualnego ubezpieczenia, które będzie obowiązywać od 1 września 2020 na nowy rok szkolny. Pamiętaj, to Ty decydujesz, jaką wybierzesz stawkę roczną. W imieniu Przewodniczącej Rady Rodziców przesyłam w załączeniu link do wybranej oferty przez Radę Rodziców.

    list_ofertowy_Dyr_RR20.pdf

    owu.pdf

    tabela_urazow.pdf

    Oferta_dziecko_przedszkole.pdf

     


    UWAGA! Bezpieczny powrót do szkoły/oddziałów przedszkolnych

     

    Rodzicu! Wychowanku naszej szkoły!

    Niedługo zabrzmi pierwszy dzwonek. Zwracamy sie z prośbą do rozważnego zapoznania się z nowymi zasadami, które będą obowiązywały w nowym roku szkolnym.

    Jolanta Smuniewska - Dyrektor Szkoły oraz Pracownicy Szkoły

     

    Dobra_z_20.08.2020_r.Procedura_organizacji_opieki_w_przedszkolu_w_czasie_pandemii_COVID-19_od_w.docx

     

    1_procedura__uczen_z_objawami_covid_(1)(1).docx

    2_procedura__pracownik__z_objawami_covid_(1)(1).docx

    3_procedura_wejscie_osoby_z_zewnatrz_do_szkoly_(1)(1).docx

    4_procedura_przebywanie_ucznia_w_szkole_(1)(1).docx

    5_procedura__organizacja_zajec(1).docx

    6_procedura__higiena(1).docx

    7_procedura__organizacja_posilkow(1).docx

     


     

                  OGŁOSZENIE - ADAPTACJA 2020/2021

     

    OGŁOSZENIE O ADAPTACJI DLA DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH DO NASZEGO PRZEDSZKOLA

    Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami/ opiekunami na dzień adaptacyjny, który odbędzie się w naszym przedszkolu dnia 31.08.2020 (PONIEDZIAŁEK) w godzinach 09:00 - 12:00.

    Tego dnia można poznać lepiej nasze przedszkole, nasze Panie,  zapoznać się ze wszystkimi informacjami, wspólnie się pobawić !

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY! CZEKAMY NA WAS!

     


                                    DYŻUR WAKACYJNY 2020

    Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Otwock w roku szkolnym 2019/2020.

     

    Poniżej publikujemy wykaz terminów dyżurów przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Otwock w lipcu i sierpniu 2020 roku (tj. rok szkolny 2019/2020).

    Terminy pracy i przerwy w oddziałach poszczególnych placówek zostały uzgodnione przez dyrektorów placówek z Radami Rodziców.

    Funkcjonowanie placówek będzie dostosowane do aktualnych przepisów i wytycznych  dotyczących zagrożenia epidemicznego.

    W celu zapewnienia dzieciom i nauczycielom bezpieczeństwa, przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek bowiem przemieszczanie się dzieci między placówkami zwiększyłoby niebezpieczeństwo zarażenia wirusem COVID-19.

     

    Zarządzenie Nr 163/2020  Prezydenta Miasta Otwocka z dnia 08.06.2020 r.

    https://bip.otwock.pl/?bip=2&cid=1322&id=20005

     

    Poniżej publikujemy wykaz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dyżurujących w okresie lipiec – sierpień 2020 rok.

     

    dyzur_wakacyjny_info_na_strone.docx

     

    zasady_organizacji_dyzuru_wakacyjnego_2020(1).docx


     

                           Życzenia z okazji Dnia Dziecka!

                                                               

     

                                                               Kochane przedszkolaki!

     

                                                                   Idzie misio...Idzie słonik...
                                                             Idzie lalka...No i konik...
                                                            Wszyscy razem z balonami...
                                                            Z najlepszymi życzeniami...
                                                            Bo to dzień radosny wielce...

                                                            Wita Was słoneczny ranek,
                                                            tyle dzisiaj niespodzianek,
                                                            tyle przygód czeka nas.
                                                  Pierwszy czerwca ! Wstawać czas !
                                                    Dzisiaj święto wszystkich dzieci –
                                                          to szczególny dla nas dzień.
                                                          Jasne złote słonko świeci!

     

              https://www.facebook.com/105549157514936/videos/687098645401599/     -  link do filmiku z życzeniami

     

     

     

     

     

    Zarządzenie Dyrektora Szkoły z dnia 15 maja 2020r w sprawie  czasowego zawieszenia zajęć w oddziałach przedszkolnych:

     

    Zarzadzenie_koronawirus__15.05.2020.doc

     

     

     

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    UWAGA !!!!

     

     

    W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną  informacje  o dyżurze wakacyjnym otwockich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych  zostaną Państwu podane DO KOŃCA MAJA BIEŻĄCEGO ROKU

     

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nasze przedszkolaki też mają moc i uczą się zdalnie!!!

    Dzieci z przedszkola również pracują każdego dnia. Są zaangażowane w swych działaniach, a efekty ich pracy możemy podziwiać na zdjęciach.

     


     

     

     

    Szanowni Rodzice i Opiekunowie dzieci korzystających z wychowania przedszkolnego!

     

    Uprzejmie informujemy, że w związku ze stanem epidemicznym w kraju ulega zmianie termin wydawania i przyjmowania kart zgłoszeń dziecka na dyżur wakacyjny do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych.

     

    Termin określony pierwotnie w harmonogramie zapisów na okres 23.03.2020r. – 10.04.2020r. jest nieaktualny i ulega zmianie

     

     

    ZAPISY NA DYŻUR ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ

    OD 15.05.2020 - 05.06.2020

     


    WAŻNE!

    Informacja ws. rekrutacji dzieci do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/2021.
     

    --> Oświata Miejska informuje, że terminy składania wniosków rekrutacyjnych nie ulegają zmianie.
     

    --> Wnioski będzie można złożyć w placówkach oświatowych w godzinach 7:00 - 10:00.

    --> Rekomenduje się korzystanie z możliwości wypełnienia wniosku elektronicznie, aby wszelkie formalności związane z wizytą w placówce oświatowej ograniczyć do minimum.

    Wszelkie instrukcje związane z rekrutacją są dostępne tutaj --> https://otwock.pl/zasady-rekrutacji-do-przedszkoli-i-szkol,ne,mg,6,3089


    UWAGA!

    Szanowni Państwo,
    W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego ogłoszoną po
    posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniach 12-13.03.2020 roku (czwartek, piątek) w placówkach oświatowych zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno – wychowawcze. W szczególnie uzasadnionych przypadkach w tych dniach będą się odbywały zajęcia opiekuńcze w godz. 7:00 – 17:00 (szczegółowe informacje będą udostępniane w otwockich placówkach – telefonicznie lub na stronie www danej placówki).
    Od poniedziałku 16 marca 2020 roku do środy 25 marca 2020 roku szkoły i przedszkola zostają zamknięte. Rodzicom dzieci do 8 roku życia przysługuje zasiłek opiekuńczy w liczbie 14 dni na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r., poz. 374). Wzór oświadczenia dostępny na stronie ZUS: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia- komorek- merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/komu-przysluguje-dodatkowy-zasilek- opiekunczy-na-czas-opieki-nad-dzieckiem-w-zwiazku-z-zamknieciem-z-powodu-covid-19-zlobka-klubu-dzieciecego-przedszkola-szkoly-/2537033

    Apelujemy o odpowiedzialność i dopilnowanie, aby dzieci w tym czasie pozostały w domach i nie kontaktowały się z rówieśnikami i osobami starszymi.
    https://otwock.pl/koronawirus-posiedzenie-gminnego-zespolu-… kryzysowego,ne,mg,6,3097

    W przypadku wystąpienia objawów, bądź kontaktu z osobą z grupy ryzyka prosimy o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Otwocku:
    tel. 22 779 48 33 w godz. 7:30-15:05
    tel. 515 256 220 czynny w dni powszednie w godz. 15:05-20:00 w sobotę, niedziele i święta w godz. 10:00-15:00
    Infolinia całodobowa: 800 190 590

    Komunikat MEN dostępny na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach


     


    POLECENIE OD WOJEWODY MAZOWIECKIEGO

    Wojewoda Mazowiecki na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 7 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz, U. poz. 374), w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 poleca począwszy od 09.03.2020 do odwołania wstrzymanie wycieczek, wymian i wyjazdów zagranicznych oraz przyjmowania wycieczek, wymian zagranicznych na teren szkoły, przedszkola.

     

    Dyrektor Szkoły

    Jolanta Smuniewska

     


    SERDECZNIE ZAPRASZAMY !


    OGŁOSZENIE!

    W najbliższy piątek 6.03.2020 r.
    - nastąpi niezbędna wymiana skrzynki gazowej w naszej szkole.
    Tego dnia zamiast drugiego dania będzie suchy prowiant.
    Dla oddziałów przedszkolnych przewidziana jest zupa i suchy prowiant.
    Ogrzewanie na przedszkole będzie zapewnione tylko za pomocą piecyków elektrycznych.

    Dziękujemy za wyrozumiałość.


            UWAGA KONKURS!!!             

    Szanowni Rodzice nasze przedszkole bierze udział w konkursie ekologicznym.
    Temat: ,,Podaj rękę Światu- Dzisiaj dla klimatu"
    Uczestnicy: grupy 3 osobowe
    Prace: dowolna technika, format A1 lub A2, płaskie
    Termin składania prac u wychowawców: do 20.03.2020.

    ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!


    SZANOWNI RODZICE !
    Jutro do przedszkola przyjeżdża fotograf, który będzie wykonywał zdjęcia. Prosimy zapoznać się z ofertą i jeśli macie Państwo jakieś konkretne zdjęcie wybrane z oferty, to prosimy o zgłoszenie tej informacji u wychowawców grupy.

     


    UWAGA !!!

    Drodzy Rodzice!
    Bardzo prosimy o sprawdzenie czy Wasze dziecko nie przyniosło do domu plecaka, jest na wzór tego z załączonego zdjęcia.
    Poszukiwany jest od poniedziałku i bardzo prosimy o zwrot do szafki dziecka lub bezpośrednio do Pań z grupy "Muszelki". Chłopiec jest bardzo do niego przywiązany.

    Dziękujemy!

                                      


    BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

    Kiedy?

    W czwartek, dn. 30.01.2020r.

    O której?

    Od godz. 9:00

    Gdzie?

    W przedszkolu (sala gimnastyczna)

    Serdecznie zapraszamy !


    WYŚLIJ SMS smiley

    Nasza szkolna drużyna UKS Jastrzębie - Śródborów została nominowana w kategorii : Drużyna Roku 2019 w Plebsistycie Sportowiec Roku 2019 organizowanego przez Izbę Przędsiębiorców Powiatu Otwockiego.

    CO ROBIMY:
    wysyłamy sms o treści: DRUZ.3 na numer 4628

    Jeden numer telefonu może głosować tylko raz w danej kategorii. Głosować można do końca dnia 29 stycznia 2020r. Mogą głosować tylko osoby które ukończyły 13 rok życia

                                                                


    SZANOWNI RODZICE!

    Ten tydzień będzie aktywny!

    13.01 - Wyjście do MDK-u na przedstawienie pt. ,,Piękna i Bestia"
    Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału

    16.01 - Przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka
    - 14:00 - Grupa ,,Marynarze"
    - 14:40 - Grupa ,,Żeglarze"

    17.01 - Przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka
    - 13:30 - Grupa ,,Kropelki"
    - 14:10 - Grupa ,,Muszelki"


    Zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia  oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2020 życzy

    Dyrekcja oraz pracownicy Oddzialów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku


     Link do głosowania na NASZ projekt

    https://www.budzetobywatelski.otwock.pl/project/33 

    wspólnie zbudujmy dla naszych dzici edukacyjny park zabaw przy szkole SP2

    PROJEKT NR 5
    KATEGORIA DO 150 000 ZŁ

    głosowanie od 28 stycznia do 11 lutego 2019r.

    ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PREZENTACJI O NASZYM PROJEKCIE

    Edukacyjny_park_zabaw_prezentacja_2019.pptx

     

     

     

    Zgodnie z prośbą rodziców, zebranie w dniu 24.01.2019r. w poszczególnych grupach przedszkolnych, rozpocznie się o godzinie 18.00

     

    Drodzy Rodzice grupy Muszelek i Kropelek.

    Zgodnie z zaleceniem SANEPID-u, bardzo proszę o dostarczenie (jak najszybciej) dla własnego dziecka, poszwy bawełnianej w środku z kocem o wymiarach 160x200. Wszystko powinno być spakowane w bawełniany worek i podpisane.

     

     

    Uroczystości w grudniu i styczniu:

    1/ 17 -19.12.2018r. - Jasełka w poszczególnych grupach

    2/ 11.01. 2019r. godz. 9.30 - spotkanie z p. policjantem

    3/ 17.01.2019r. - pokaz i omówienie eksperymentów w ramach Klubu Małego Odkrywcy 

    4/ 21 - 23.01.2019r. - Dzień Babci i Dziadka w poszczególnych grupach

    5/24.01.2019r. godz. 17.30 - Zebranie z rodzicami

    6/ 25.01. 2019r. - Bal Karnawałowy dla wszystkich przedszkolaków

     

     

         

    Z okazji obchodów 100 lat Niepodległej Polski w naszej szkole odbywa się szereg imprez  związanych ze świętowaniem tej okrągłej i jakże ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy.

    W dniu  8 listopada wszystkie przedszkolaki wezmą udział w Biegu Niepodległości.

    W dniu 9 listopada o godz. 11:11 cała społeczność  zaśpiewa Mazurka Dąbrowskiego. Z tej okazji zwracam się z prośbą, aby dzieci w tym dniu przyszły do przedszszkola w strojach galowych. Dla dzieci młodszych klas podstawowych,  dzieci oddziałów przedszkolnych zaprezentują swoje występy taneczno-muzyczne nawiązujące do 100-lecia Niepodległości.

    Jednocześnie serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w obchodach 100 rocznicy odzyskania Niepodległości organizowanej przez Miasto Otwock i Powiat Otwocki, gdzie w czasie Pikniku Historycznego  w PMDK rozpoczynającego się o godz. 11:00 nasi uczniowie będą tańczyć Mazura.

     

     

    Po uroczystości Pasowania na Przedszkolaka o godzinie 15.30 w sali grupy KROPELKI  odbędzie się spotkanie rodziców 3-latków z Dyrektor Biblioteki Miejskiej p. Anną Kwaśniewską. Dotyczyć ono będzie programu dla 3-latków "Mała książka - wielki człowiek". Serdecznie zapraszamy.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
   • sp2@oswiata-otwock.pl
   • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
   • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Facebook