• AKTUALNOŚCI

   •  

    Uwaga!!!

     

    Po uzgodnieniu z organem prowadzącym placówkę informujemy,  że dzienna stawka żywieniowa w przedszkolu
    od 1 września 2022 ulega zmianie i wynosi 11,00 zł za 1 dzień :
    Śniadanie – 3,30 zł
    Obiad – 5,40 zł
    Podwieczorek – 2,30 zł

    Numer konta do wpłat za dzienne wyżywienie dziecka w przedszkolu pozostaje bez zmian.

                                                          

     

    Drodzy Rodzice !

    Poniżej znajdują się opisy wydarzeń z naszego przedszkola, żeby przejść do galerii zdjęć wystarczy kliknąć na dołączoną do opisu fotografię.

     

    Od 1 września 2022r oddziały przedszkolne i świetlica szkolna będą czynne w godzinach 7.00-17.00.

     

                                         NASZE PRZEDSZKOLE DOŁĄCZA DO MIĘDZYNARODOWEGO PROGRAMU                                                                               

                                       POWSZECHNEJ DWUJĘZYCZNOŚCI "Dwujęzyczne Dzieci" / "Bilingual Future"

     

                                                                                       

    Nasze odziały przedszkolne – grupa Żeglarzy, Marynarzy Muszelek i Kropelek dzięki hojności Rady Rodziców, od drugiego semestru przystąpią, do Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności Bilingual Future.

    Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” ma na celu wprowadzanie dziecka w świat języka angielskiego równolegle do języka polskiego tak, aby angielski nigdy nie stał się dla dziecka językiem obcym. Zabawy w języku angielskim z wesołymi żuczkami Baby Beetles odbywać będą się codziennie. W programie będą uczestniczyć dzieci ze wszystkich czterech grup.

    Seria Baby Beetles opracowana z myślą o najmłodszych dzieciach na całym świecie opiera się na jasnej i sprawdzonej metodzie. Jest efektem długoletnich badań i doświadczeń. Kluczową rolę w nauczaniu odgrywają specjalnie skomponowane piosenki. Odpowiednie połączenie tekstu z muzyką ułatwia zapamiętywanie i powtarzanie, pomaga w wykształceniu się odpowiednich nawyków wymowy i zwyczajnie sprawia przyjemność. Piosenki nie są tłumaczone na język polski – znaczenie i sens wynikają z kontekstu animacji, co pozwala na równoległe budowanie kompetencji w obu językach. Podstawową zasadą jest tu nauka poprzez zabawę – oglądanie i słuchanie tak często, jak tylko dzieci mają na to ochotę. Maluszki i przedszkolaki z radością uczą się angielskiego z Baby Beetles głównie dlatego, że piosenki śpiewane są przez dzieci. To daje małym słuchaczom swobodę, jaką odczuwają obcując z rówieśnikami. Starannie przygotowane i nagrane wg założeń Claire Selby głosy prezentują doskonałą, wyraźną wymowę w połączeniu z radosnym, dziecięcym brzmieniem. To ważny element zasady dzieci uczą dzieci, która przyczyniła się do dużej popularności animacji Baby Beetles.

     

    Nasze przedszkole odwiedził teatrzyk Dur-Moli z przedstawieniem, pt. "Magiczny płatek śniegu". Dzieci ze wszystkich grup były zachwycone przedstawieniem. Było pięknie i magicznie. 

     

    6 grudnia, jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świeci! Dźwika swój worek - niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie!" Już od rana, wszyscy w przedszkolu z niecierpliwością wyczekiwali wizyty Świętego Mikołaja.

    Mikołajki 2021 ! :) 

     

     

    Pokochaj pluszowego Misia, on przyjacielem dzieci Jest... :)

    Dzień pluszowego misia grupa "Kropelki" i "Muszelki"

     

    Dzień Postaci z Bajek to był bajkowy dzień. Wszyscy mogli się wcielić w postać ulubionego bohatera i oddać sie beztroskiej zabawie. Tego dnia odbyło się mnóstwo fantastycznych zajęć! Każda grupa świętowała ten wspaniały dzień na różne sposoby. Były m.in. tańce, zajęcia plastyczne, gry i zabawy. 

     

    5 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień śpiocha, był pokaz mody piżamowej. Ten dzień bardzo się podobał dzieciom.

    5 listopada dzieci z grupy Kropelek miały swoje święto, tego dnia odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka!!! Dzieci przedstawiły swoje umiejętności tańca i śpiewu, wszyscy byliśmy pod wrażeniem ich występu. Na zakończenie, każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy Dyplom i Medal. 

    Witamy Kropelki w gronie przedszkolaków ! 


     

     

     

    Grupa "Marynarze" buduje makietę jesiennego lasu. Zwracajac uwagę na zmiany zachodzące w przyrodzie. 

     

     

     

    Grupa "Muszelki" - fotorelacja z wyjazdu do kina na bajkę, pt. "Psi Patrol".              

     

     

    Jak "Dzień Chłopaka" to muszą być krawaty, zabawy, tańce, upominki, życzenia oczywiście dobry humor. Jeszcze raz wszystkim chłopakom, życzymy samych wspaniałości ! 

     

     

     

    PIERWSZY DZIEŃ JESIENI 

    Dzieci z grupy "Kropelki" , "Muszelki" i  "Żeglarze" odwiedziła Pani Jesień. Przyniosła kosz pełen swoich darów. Pani Jesień bawiła się z dziećmi, opowiadała o przyrodzie, miała zagadki, a także  konkursy. Dzieci się bawiły, układały i liczyły a na koniec z wielką chęcią Panią Jesień przytuliły...  

     

     

     

     

    Kiedy słońce pięknie świeci na wycieczkę idą dzieci...

                                                           

     

     

    Dzień Przedszkolaka 

    "Każdy Przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się,

    od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka". 

    Z tej okazji nasz Dzień w przedszkolu wyglądał inaczej niż zwykle. Były życzenia, dyplomy, upominki, zabawy ruchowe oraz seans bajkowy. Nie zabrakło również tańca i śpiewu. 

     

     

     

    Dzień Kropki

    15 września dzieci z grupy "Muszelki" i "Żeglarze" świętowały Dzień Kropki.

    Wykonały tego dnia prace plastyczne, m.in. "jesienne drzewo z kropek" i "kropkowy jeż".

    Było również dużo zabawy związanej z kropkami, małymi i dużymi. Największą atrakcją dla dzieci był ubiór siebie, w jak największą liczbę kolorowych kropek.

     

     

     

     

                                                  Serdecznie zapraszamy !!!!

                                                                                             Dyrekcja wraz z wychowawcami

    Akademia Karate Otwock Sensei Gracjan Plata 1 dan KWF zaprasza wszyskich chętnych

     

          Dyżur wakacyjny w naszym przedszkolu jest w godzinach 7.00 - 17.00.

     

                                      

     

     

    Drodzy Rodzice! 

    Obecnie wystarczy kliknąć na zdjęcie pod tekstem i automatycznie otwiera się galeria zdjęć przypisana dla tego wydarzenia. Pozdrawiamy i życzymy miłego oglądania !

     

    15 czerwca Muszelki były na wycieczce w Hopsasa w Józefowie. Były to warsztaty o chlebie. Dzieci poznały dawne tradycje wypiekania chleba, poznały rodzaje zbóż, z jakich można upiec ten cenny produkt. Poznały historię rolnictwa, widziały prawdziwy starodawny pług,sierp,kosę itp Mogły same przesiać mąkę, pokręcić wialnią, ręcznie zmielić zboże na żarnach.

    Grupa "Kropelki" Tegoroczny Dzień Dziecka w naszym przedszkolu! 

     

    Grupa "Kropelki" Samodzielnie wykonane mydełka! Te pachnące, kolorowe i twórcze zajęcia uczyły dzieci jak łączyć kolory i zapachy.

    Link do przedstawienia z okazji Dnia Mamy - Kropelki.

     

    Link do przedstawienia z okazji Dnia Mamy - Muszelki.

    Grupa "Kropelki" Drodzy Rodzice, z okazji waszego święta dzieci przygotowały dla Was wspaniałe prezenty.  Przy naszej małej pomocy zasadziły sadzonki mięty i codziennie o nią dbały, a dziś nauczyły się jak zrobić pyszną lemoniadę.

    Grupa Żeglarze - warsztaty Akademia Piekarza - dzieci poznały pracę piekarza oraz technologię powstawania chleba i przepysznych bułeczek. Było bardzo pysznie.

     

    W grupie Żeglarzy zawsze jest wesoło  nawet tak trudne ćwiczenia jak przenoszenie odbić lustrzanych u nas są świetną zabawą.Ćwiczenia lateralizacji,  skomplikowane ale nie w grupie Żeglarzy.

     

     

     

     

                                                                          Podziękowania !!!

     

                   Serdeczne podziękowania w imieniu dzieci i nauczycieli dla Pani Wiolety Zielińskiej -  za poświęcony czas i  zakupienie zabawek przedszkolnych. Panu Łukaszowi Zielińskiemu za pełnienie roli kuriera przy dostarczaniu wszystkich wielkich pudel z zabawkami. Serdeczne podziękowania również dla rodziców którzy  zaangażowali  się w wyszukiwanie ciekawych propozycji zabawkowych.  Jesteśmy  też  bardzo wdzięczni za zebrane pieniądze z kiermaszu wielkanocnego.  Zamieniły się już w zabawki dla naszych kochanych przedszkolaków.

     

    Piękna słoneczna pogoda i świetna zabawa w grupie ,,Marynarze"

    Zabawy na świeżym powietrzu w grupie ,,Kropelki".

    Grupa ,,Marynarze" - kolejne zadanie wykonane ! Serdeczna karteczka dla pracowników ochrony środowiska.

     

    Grupa ,,Marynarze" - z okazji majowych świąt: 1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy 2 maja - Dzień Flagi RP 3 maja - Święto Konstytucji Dzieci w tym tygodniu poznały symbole narodowe oraz wykonały kotyliony biało- czerwone.

    Grupa ,,Marynarze" - Patriotycznie... 

    https://fb.watch/5nCjd1R8tP/

     

    Obchody majowych świąt w grupie "Kropelki".

     

    Dzieci z grupy ,,Marynarze" obchodziły Światowy Dzień Ziemi.  Każdego dnia dzieci starają się o nią dbać, ale w tym dniu dzieci przypomniały sobie co należy robić, aby Ziemia była czysta. Tworzyły plakaty, oglądały film oraz złożyły przysięgę, że nie pozwolą zniszczyć naszej planety- Ziemi.

    Grupa "Kropelki" Obchody Dnia Ziemi

    Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Otwock w roku szkolnym 2020/2021.

                                          

     

    Poniżej publikujemy wykaz terminów dyżurów przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Otwock w lipcu i sierpniu 2021 roku (tj. rok szkolny 2020/2021).

    Terminy pracy i przerwy w oddziałach poszczególnych placówek zostały uzgodnione przez dyrektorów placówek z Radami Rodziców.

    Funkcjonowanie placówek będzie dostosowane do aktualnych przepisów i wytycznych  dotyczących zagrożenia epidemicznego.

    W celu zapewnienia dzieciom i nauczycielom bezpieczeństwa, przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek bowiem przemieszczanie się dzieci między placówkami zwiększyłoby niebezpieczeństwo zarażenia wirusem COVID-19.

     

    Zarządzenie Nr 37/2021 Prezydenta Miasta Otwocka z dnia 03.03.2021 roku w sprawie ustalenia terminów przerw w pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Otwock na rok szkolny 2020/2021.

    Poniżej publikujemy wykaz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dyżurujących w okresie
    lipiec – sierpień 2021 rok.

    Dyzur_wakacyjny_terminy_dyzuru.doc

    Harmonogram_zapisu_dzieci_na_dyzur_2021.docx

    Zasady_organizacji_dyzuru_wakacyjnego_2021.docx

    karta_zgloszenia_2021.docx

     

     

     

    OGŁOSZENIE- KIERMASZ WIELKANOCNY ‼️

    Szanowni Rodzice!

    Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzieci w przedszkolu wykonały ozdoby wielkanocne na kiermasz, który będzie trwał 23.03-02.04 przy wejściu do przedszkola. Zachęcamy, aby rodzice wybierali podpisane pracę swoich dzieci, aby uniknąć sytuacji spornych .

    Chcieliśmy Państwa gorąco poprosić, aby cegiełka ofiarowana za ozdobę świąteczną wykonaną przez dziecko była formą wsparcia, a zebrany fundusz zostanie przeznaczony na zakup zabawek na przedszkolny plac zabaw.

    Dzieci same będą mogły dokonać wyboru zabawek, bardziej wtedy docenią ich wartość i będą dbać o nie na placu zabaw. Taka mała lekcja przedsiębiorczości dla przedszkolaków .

    Ruszamy od wtorku !

    POMAGAJMY - RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!.

     

                                  

     

    W grupie ,,Marynarze" zasiany owies pięknie wyrósł i dzieci mogły zabrać go do domu . Każdy przedszkolak był dumny ze swojej pracy .

     

    Dzieci z grupy ,,Marynarze" w ramach akcji ,,Serdeczna Karteczka" wykonały w tym miesiącu karteczkę dla aktorów.  Dziękujemy za wszystkie przedstawienia !

     

    22 marca (poniedziałek) dzieci z grupy "Kropelki" świętowały Pierwszy Dzień Wiosny!

     

    video-1616876316.mp4

    https://www.facebook.com/watch/?v=202467014557319


     

     

    ,,Maszeruje Wiosna, a ptaki wokoło lecą i śpiewają głośno i wesoło. Maszeruje Wiosna w ręku trzyma kwiat, gdy go w górę wznosi zielenieje świat..." Wierszem i piosenką powitały wiosnę dzieci z grupy ,,Marynarze".

    https://www.facebook.com/Oddzia%C5%82y-Przedszkolne-przy-SP-nr-2-im-Ireny-Sendlerowej-w-Otwocku-105549157514936/videos/pcb.522437672492747/265567531976291

     

     

    PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W GRUPIE ,,MARYNARZE"  Dzieci cieszyły się na przyjście Pani Wiosny, która podczas odwiedzin za pięknie wykonane grupowe portrety zostawiła kwiaty do sadzenia na terenie przedszkolnego placu zabaw . Tego dnia była nauka, zabawa i wielka radość.

     

    Wiosna zbliża się wielkimi krokami... Czują to dzieci z grupy,,Marynarze" i ruszyły do pracy. Wzbogaciliśmy nasz kącik przyrodniczy i pełną parą sadzimy i siejemy. Ale najlepsze przed nami obserwacja jak wszystko rośnie .

     

    "Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty..." Dzieci z grupy ,,Marynarze" mimo zmiennej pogody, przywołują cieplejsze dni tworząc pracę plastyczne w wiosennej tematyce.

     

     

    Zajęcia edukacyjne w grupie Muszelki.

     

     

    Fotorelacja ze wspaniałej podróży do Egiptu w ramach wirtualnych wycieczek po świecie - grupa ,,Muszelki".

     

    8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Fotorelacja z grupy ,,Marynarze" . WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!

    Grupa ,,Żeglarze" uczestniczyła w zajęciach online w ramach Projektu ,,Kolejowe ABC". Dzieci z zainteresowaniem słuchały, a także aktywnie odpowiadały na zadawane pytania o zasadach bezpieczeństwa poruszania się na peronach i przejazdach kolejowych. 

     

    Kącik przyrodniczy w grupie ,,Marynarzy".

     

     

    Kropelki wkroczyły w świat baśni i poznały bajkę pt. "Trzy małe świnki". Później wykonały pracę plastyczną "wesoła świnka".

     

    Grupa Żeglarze potrafi świetnie liczyć na konkretach a na dzisiejszych zajęciach dzieci uczyły sie zapisywania działań matematycznych za pomocą cyfr i znaków.

     

    Grupa ,,Marynarze" piątkowe popołudnia spędza na zabawach z chustą animacyjną .Dzieci dzięki tym zabawom ćwiczą refleks, spostrzegawczość, zwinność oraz pobudzają swoją wyobraźnię.

     

    Dzieci z grupy ,,Kropelki" wiedzą skąd się bierze mleko. Krowy zagościły w naszej sali na dobre.

     

    Zajęcia matematyczne w grupie Żeglarzy  było wesoło, ciekawie i kolorowo a przy okazji poćwiczyliśmy koordynację wzrokowo-ruchową.

     

    ,,W marcu jak w garncu"  Dzieci z grupy ,,Marynarze" wykonały prace plastyczną i dowiedziały się jak różna pogoda bywa w marcu.

     

     

     

    Wprowadzanie liter to też świetna zabawa . Dziś grupa Żeglarzy poznała literę "R".

     

     

    26 luty - Dzień Dinozaura, a w grupie ,,Marynarze" było bardzo aktywnie i twórczo... 

    26 luty - DZIEŃ DINOZAURA w grupie "Kropelki" i "Muszelki". Dzień Dinozaura obchodzony jest w celu przypomnienia o istnieniu tych wyjątkowych stworzeń, ich zwyczajach i otoczeniu w jakim żyły.

     

    Dzieci z grupy ,,Marynarze" w tym tygodniu brały udział w zajęciach o niebezpiecznych żywiołach. Jednym z nich był ogień.

     

     

    Dzieci z grupy ,,Żeglarze'' biorąc udział w zajęciach o żywiołach: poznawały, badały i eksperymentowały . Wykonały także plakaty malując farbami poznane żywioły.

    Dzieci z grupy ,,Marynarze" spędzają świetnie czas na nauce poprzez zabawę. Słówka w jęz. angielskim, wartość pieniędzy, przeliczanie przychodzi im z łatwością.

     

     

    W grupie Żeglarzy zawsze świetnie się bawimy. Malowanie na foli to nie tylko fajna zabawa ale przede wszystkim rozwijanie zmysłu dotyku i ćwiczenie siły nacisku podczas pisania.

     

     

    Dzień kota - grupa ,,Marynarze"

     

     

     

    Dzięki Państwa hojności mogliśmy zakupić dla dzieci piasek kinetyczny i potrzebne do tego akcesoria. Było dużo radości, zabawy. Budowle to mały wstęp do kolejnej wirtualnej podróży...

     

     

     

    Dzień kota w Muszelkach.

     

     

     

     

    Muszelki wykonały Serdeczną Karteczkę-Walentynkę.

     

     

     

     

    Dzisiaj "Kropelki" zrobiły lornetki, które przydały się do zabawy w detektywa.

     

     

     

    Dzieci z grupy ,,Marynarze" w ramach akcji ,,Serdeczna Karteczka" tworzyły piękne, pełne miłości karteczki dla ukochanych osób .

                                

     

     

    Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną dla przyszłych przedszkolaków !

     

    Muszelki wybrały się w kolejną podróż, tym razem do... Brazylii. Dzieci poznały ciekawe miejsca w tym kraju, egzotyczne owoce, była przeprawa przez dżunglę, a w niej spotkanie z niezwykłymi zwierzętami a na koniec oczywiście tańce w rytm brazylijskiej samby. Oj, działo się... 

     

    No i znowu zwiedzamy świat . Gdzie tym razem wybrały się MUSZELKI? Do Włoch, na pizzę, spaghetti, lody..., do Wenecji na karnawał w uroczych maskach do rzymskiego Koloseum a na koniec atrakcją naszej wyprawy był aktywny wulkan Wezuwiusz. Tyle wrażeń, że nie da się opisać . Podróże są fajne, no i kształcą, nawet te wirtualne .

    Tłusty Czwartek w grupie ,,Marynarze". Było ciekawie, pysznie i zabawnie .

    Tak dzieci z grupy ,,Żeglarze" obchodziły Tłusty Czwartek . Poznały tradycje, degustowały pączki i wykonywały słodkie prace plastyczne .


     

    Nie samymi pączkami przedszkolak żyje więc najpierw degustacja, a potem praca-plastyczna oczywiście.

     

    09.02 - Międzynarodowy Dzień Pizzy w grupie ,,Marynarze", na który dzieci bardzo czekały .Dzieci poznały proces tworzenia pizzy, rodzaje pizzy, był filmik z Włoch, zabawy oraz mała degustacja.

     

     

    "Kropelki" poznały kolejny żywioł. Już od najmłodszych lat uczą się, że ogień bywa pożyteczny, ale ... potrafi być zagrożeniem dla zdrowia i życia. Praca plastyczna: Ognisko. A po zajęciach czas na zimowe zabawy!

    Dzieci z grupy ,,Żeglarze" rozwijają swoją wyobraźnię i sprawność motoryczna podczas wykonywania prac plastycznych.  A w wolnym czasie świetnie się bawią grając na instrumentach muzycznych do śpiewanych piosenek .

          

     

       Dzieci z grupy ,,Marynarze" chętnie biorą udział w zajęciach plastycznych i wykonują ze starannością swoje prace.

        

     

     

                           Mali konstruktorzy - chłopcy z grupy "Kropelki".

                                   

     

     

       Grupa "Marynarze" korzysta z zimowej pogody. Duża ilość białego puchu sprzyja wesołym zabawom na świeżym powietrzu.

                                 

     

    Na balu karnawałowym była świetna zabawa. Humor w grupie ,,Żeglarzy" dopisywał.

                                                                                      

                                          

             
     

     

                      BAL KARNAWAŁOWY 2021 ! Grupa "Kropelki" i "Muszelki"

     

            

                                       

                        

                        

                                      

     

             Tak wspaniale na dzisiejszym balu karnawałowym bawiły się dzieci z grupy ,,Marynarze". Wspaniałej zabawy tanecznej nie było końca.

                                                     

                                     

     

         Muszelki odwiedziły Grenlandię w ramach Wirtualnych Wycieczek. Poznały zwierzęta zamieszkujące tę mroźną wyspę, poznały zwyczaje inuitów, zbudowały stolicę Grenlandii - Nuuk i wybrały się na przejażdżkę psimi zaprzęgami.


                           

                        Praca plastyczna grupy Żeglarze "zimowy las".

                         

     

                     Zabawy ruchowe, ćwiczenia równowagi. Grupa "Żeglarze"

     

                              Zimowe zabawy na śniegu - grupa Kropelki.

     

     

                                   Zajęcia z j. francuskiego naszej zerówce!

    Przedstawiamy zajęcia z języka francuskiego, w naszych dwóch zerówkach - w grupie "Marynarzy" i "Żeglarzy". Zajęcia prowadzi wykwalifikowany nauczyciel języka francuskiego - p. Katarzyna Chynowska - Skraboń,  są one bezpłatne i uczęszcza na nie cała grupa.

     

    https://www.facebook.com/Oddziały-Przedszkolne-przy-SP-nr-2-im-Ireny-Sendlerowej-w-Otwocku-105549157

     

    https://www.facebook.com/Oddziały-Przedszkolne-przy-SP-nr-2-im-Ireny-Sendlerowej-w-Otwocku-105549157

     

    https://www.facebook.com/Oddzia%C5%82y-Przedszkolne-przy-SP-nr-2-im-Ireny-Sendlerowej-w-Otwocku-105549157514936/videos/pcb.485082109561637/1298025820580350

     

    https://www.facebook.com/Oddzia%C5%82y-Przedszkolne-przy-SP-nr-2-im-Ireny-Sendlerowej-w-Otwocku-105549157514936/videos/pcb.485077626228752/160793568930058/

     

                                Białe szaleństwo grupa: ,,Marynarze" i ,,Żeglarze"


                                                  Dzień Babci i Dziadka

    Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i radości. Żyjcie nam Sto lat !

     

    Praca plastyczna dzieci z grupy ,,Marynarze" - kwiaty dla kochanej Babci i kochanego Dziadka


           Dzieci z grupy ,, Marynarze" w ramach ogólnopolskiego projektu „Serdeczna karteczka” wykonały kolejne zadanie. Styczeń serdeczna karteczka dla wolontariuszy.


    W środę nasze przedszkole odwiedził teatrzyk z przedstawieniem

    Dziękujemy aktorom !

     

    "Takie oto upominki Muszelki szykują dla Dziadków. Odcisk dłoni w masie porcelanowej. Każda inna, każda wyjątkowa. Do zachowania na pamiątkę i zaskoczenie po wielu latach, jak ta łapka urosła...."

     

    Muszelki podczas ferii zimowych zaczęły cykl zwiedzania ciekawych miejsc na świecie.

     


    Dzieci z grupy ,,Marynarze" obdarowali serdeczną karteczką bohatera miesiąca w ramach akcji ,,Karteczka serdeczności". Tak niewiele, a tak wiele, by na twarzy zagościł uśmiech.    Weź do ręki biały opłatek, choćbyś nawet nie miał go z kim dzielić, - i życz szczęścia całemu światu niech się wszystkie serca rozweselą!" Zdzisław Kunstmann

    Życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Państwa serca spokojem i radością. Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy Wam przez całe Wasze życie, a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe życzenia spełniają się w każdym dniu Nowego 2021 Roku!  WESOŁYCH ŚWIĄT! 


    W tym roku inaczej, ale równie pięknie . Fotorelacja ze świątecznego kolędowania w grupie ,,Marynarze". Przedszkolaki wprowadziły nas w iście świąteczny nastrój! Przepiękny występ! Brawo!!!

     

    Dekorowanie pierniczków w grupie Muszelki.

    Łączymy składniki, wyrabiamy, wykrawamy, pieczemy..., a w piątek... dekorujemy!  Już w najbliższy piątek wszystkie grupy przedszkolne wezmą udział w warsztatach cukierniczych - dekorowanie pierników .     

              Święta coraz bliżej więc i prace plastyczne w grupie ,,Marynarze" wprowadzają w nastrój świąt. 

     

     

    Wykonanie zadania nr 3 w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego- Eko Przedszkolaki w grupie ,,Marynarze "  EKO ozdoba świąteczna.


     

    SZANOWNI PAŃSTWO ❗ Nasze przedszkole przyłącza się do akcji "Szlachetna Paczka" ߎᢠheight=❤ Jeśli macie Państwo możliwość i chęci to prosimy o dary takie jak: artykuły spożywcze o dłuższym terminie przydatności (np. mąka, kasza, makaron) oraz środki czystości. Zbiórka trwa do 11 grudnia 2020r. (tj. piątek). Wszystkie produkty zostaną przekazane potrzebującym rodzinom z powiatu otwockiego. Serdecznie zapraszamy! 

     

     

                         W oczekiwaniu na świetego Mikołaja ....

     


                         Mikołajki 2020 w naszym przedszkolu.

     

     

     

     

    2 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty świąteczne.

     


     
     
     

          


          

           Gratulacje dla Mai Słupskiej z grupy Żeglarzy za zdobycie wyróżnienia w V Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,LEŚNE SKRZATY I JESIENNY WIDOK Z PRZEDSZKOLNEGO OKNA”.

    http://www.przedszkole10.com.pl/aktualnosci/


    Wyniki V Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,LEŚNE SKRZATY I JESIENNY WIDOK Z PRZEDSZKOLNEGO OKNA”

     

    Kategoria wiekowa 3 i 4latki

    1. Helenka K. Przedszkole nr 17

    2. Aleksander Ł. Przedszkole Samorządowe w Celestynowie

    3. Mikołaj F. Przedszkole nr 6

    wyróżnienie Wiktoria T. Miejskie Przedszkole nr 2 w Józefowie

    wyróżnienie Błażej T.

     

    kategoria wiekowa 5 i 6latki

    1. Zuzia C. Przedszkole nr 10

    2.Klaudia G. Przedszkole nr 6

    3. Hania Z. Przedszkole nr 3

     

    Wyróżnienie Maja S. Przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 2

    Wyróżnienie Joanna O. Przedszkole Niepubliczne Anielinek

     

     

     

           Przedszkole zaproszone jest też do udziału a akcjach "Nie bądź sknera kup pampera" (IOP w Otwocku) oraz „Mały Korek Wielka Sprawa” (Hospicjum Promyczek w Otwocku). Do przedszkola można przynosić następujące dary: pampersy w różnych rozmiarach (od 1 do 6), chusteczki nawilżane; obiadki, deserki, kaszki dla niemowląt; mleka modyfikowane; podkłady higieniczne; kosmetyki pielęgnacyjne dla niemowląt (np. linomag, sudocrem, kremy); chemia dla niemowląt (proszki do prania, płyny do płukania) oraz chemia gospodarcza; środki ochrony osobistej: maseczki, rękawiczki jednorazowe (S,M,L), płyny do dezynfekcji, korki plastikowe.

    Serdecznie zapraszam do udziału w akcjach !

     

            

            Drodzy Rodzice, Pragnę poinformować, że przedszkole bierze udział w kampanii edukacyjno-charytatywnej, polegającej na zbieraniu zużytych tuszów z drukarek atramentowych. Prosimy o przyniesienie i wrzucanie ich do przygotowanego kartonu. Akcja ma wdzięczne hasło "Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki".

     

     
     
     
     

         Zajęcia karte cieszą się  w naszym przedszkolu bardzo dużym zainteresowaniem.  Dzieci są zachwycone i bardzo chętnie w nich uczestniczą.

     

     

     

     

     

     
     
                                     
     
     
    25 LISTOPAD DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
    Miś pluszowy, miś kudłaty, biały, czarny lub łaciaty. Wszystkie misie My kochamy, Bo ich święto dzisiaj mamy! ߐ뢠height=
     
     
     
     
     
     
     

    Nasze Przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Serdeczna karteczka” .

    Dzieci wykonały zadanie listopadowe. Serdeczna karteczka dla naszych wspaniałych Pań Kucharek.

     

     

     
     

     

    Płatności za żywienie i pobyt w oddziałach przedszkolnych ​​​​​​

    Szanowni Państwo informujemy, że w związku z wdrażaniem nowego systemu powiadomień Państwa o płatnościach w oddziałach przedszkolnych (za żywienie i pobyt) nie będą rozdawane indywidualne paski z kwotami należnymi do zapłaty.

    Informować będziemy Państwa za pomocą ogólnej listy wywieszanej na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej w zakładce Przedszkole -> Opłaty za przedszkole, zachowując bezpieczeństwo danych osobowych.

    Kwoty będą podawane w formie tabeli, przyporządkowane według nadanego każdemu dziecku numeru.

    W najbliższym czasie zostaną przekazane Państwu indywidualne informacje z numerem do rozliczenia.

    Z poważaniem,

    Intendentki

     

     

    Ważne!

    Szanowni Państwo do tej pory ubezpieczaliśmy się grupowo w firmie InterRisk, składka ubezpieczenia wynosi 50zł od dziecka. Prosimy o zapoznanie się z zakresem ochrony ubezpieczeniowej.

    Wychowawcy na zebraniu zbierali Państwa deklaracje, jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany tą firmą prosimy o kontakt z nauczycielem - wychowawcą.

    Dyrektor Szkoły

     

    polisa_szk_2.pdf

    OWU_Edu_Plus_2020(1).pdf

    edu_osw_2020.pdf

    Jak_zglosic_szkode_z_ubezpieczenia_szkolnego_InterRisk.pdf

    roszczenie_2020.pdf

     

     

    Zasady bezpiecznego wchodzenia i opuszczania szkoły/oddziałów przedszkolnych

     

    Harmonogram_przyjmowania_dzieci_do_przedszkola.doc - Oddziały Przedszkolne

    Plan_Wejscia-Wyjscia.docx - Szkoła Podstawowa

     

     

    WAŻNE!

    Rodzicu Przedszkolaka, jeśli chcesz ubezpieczyć swoją pociechę, zapoznaj się z ofertą indywidualnego ubezpieczenia, które będzie obowiązywać od 1 września 2020 na nowy rok szkolny. Pamiętaj, to Ty decydujesz, jaką wybierzesz stawkę roczną. W imieniu Przewodniczącej Rady Rodziców przesyłam w załączeniu link do wybranej oferty przez Radę Rodziców.

    list_ofertowy_Dyr_RR20.pdf

    owu.pdf

    tabela_urazow.pdf

    Oferta_dziecko_przedszkole.pdf

     


    UWAGA! Bezpieczny powrót do szkoły/oddziałów przedszkolnych

     

    Rodzicu! Wychowanku naszej szkoły!

    Niedługo zabrzmi pierwszy dzwonek. Zwracamy sie z prośbą do rozważnego zapoznania się z nowymi zasadami, które będą obowiązywały w nowym roku szkolnym.

    Jolanta Smuniewska - Dyrektor Szkoły oraz Pracownicy Szkoły

     

    Dobra_z_20.08.2020_r.Procedura_organizacji_opieki_w_przedszkolu_w_czasie_pandemii_COVID-19_od_w.docx

     

    1_procedura__uczen_z_objawami_covid_(1)(1).docx

    2_procedura__pracownik__z_objawami_covid_(1)(1).docx

    3_procedura_wejscie_osoby_z_zewnatrz_do_szkoly_(1)(1).docx

    4_procedura_przebywanie_ucznia_w_szkole_(1)(1).docx

    5_procedura__organizacja_zajec(1).docx

    6_procedura__higiena(1).docx

    7_procedura__organizacja_posilkow(1).docx

     


     

                  OGŁOSZENIE - ADAPTACJA 2020/2021

     

    OGŁOSZENIE O ADAPTACJI DLA DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH DO NASZEGO PRZEDSZKOLA

    Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami/ opiekunami na dzień adaptacyjny, który odbędzie się w naszym przedszkolu dnia 31.08.2020 (PONIEDZIAŁEK) w godzinach 09:00 - 12:00.

    Tego dnia można poznać lepiej nasze przedszkole, nasze Panie,  zapoznać się ze wszystkimi informacjami, wspólnie się pobawić !

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY! CZEKAMY NA WAS!

     


                                    DYŻUR WAKACYJNY 2020

    Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Otwock w roku szkolnym 2019/2020.

     

    Poniżej publikujemy wykaz terminów dyżurów przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Otwock w lipcu i sierpniu 2020 roku (tj. rok szkolny 2019/2020).

    Terminy pracy i przerwy w oddziałach poszczególnych placówek zostały uzgodnione przez dyrektorów placówek z Radami Rodziców.

    Funkcjonowanie placówek będzie dostosowane do aktualnych przepisów i wytycznych  dotyczących zagrożenia epidemicznego.

    W celu zapewnienia dzieciom i nauczycielom bezpieczeństwa, przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek bowiem przemieszczanie się dzieci między placówkami zwiększyłoby niebezpieczeństwo zarażenia wirusem COVID-19.

     

    Zarządzenie Nr 163/2020  Prezydenta Miasta Otwocka z dnia 08.06.2020 r.

    https://bip.otwock.pl/?bip=2&cid=1322&id=20005

     

    Poniżej publikujemy wykaz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dyżurujących w okresie lipiec – sierpień 2020 rok.

     

    dyzur_wakacyjny_info_na_strone.docx

     

    zasady_organizacji_dyzuru_wakacyjnego_2020(1).docx


     

                           Życzenia z okazji Dnia Dziecka!

                                                               

     

                                                               Kochane przedszkolaki!

     

                                                                   Idzie misio...Idzie słonik...
                                                             Idzie lalka...No i konik...
                                                            Wszyscy razem z balonami...
                                                            Z najlepszymi życzeniami...
                                                            Bo to dzień radosny wielce...

                                                            Wita Was słoneczny ranek,
                                                            tyle dzisiaj niespodzianek,
                                                            tyle przygód czeka nas.
                                                  Pierwszy czerwca ! Wstawać czas !
                                                    Dzisiaj święto wszystkich dzieci –
                                                          to szczególny dla nas dzień.
                                                          Jasne złote słonko świeci!

     

              https://www.facebook.com/105549157514936/videos/687098645401599/     -  link do filmiku z życzeniami

     

     

     

     

     

    Zarządzenie Dyrektora Szkoły z dnia 15 maja 2020r w sprawie  czasowego zawieszenia zajęć w oddziałach przedszkolnych:

     

    Zarzadzenie_koronawirus__15.05.2020.doc

     

     

     

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    UWAGA !!!!

     

     

    W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną  informacje  o dyżurze wakacyjnym otwockich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych  zostaną Państwu podane DO KOŃCA MAJA BIEŻĄCEGO ROKU

     

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nasze przedszkolaki też mają moc i uczą się zdalnie!!!

    Dzieci z przedszkola również pracują każdego dnia. Są zaangażowane w swych działaniach, a efekty ich pracy możemy podziwiać na zdjęciach.

     


     

     

     

    Szanowni Rodzice i Opiekunowie dzieci korzystających z wychowania przedszkolnego!

     

    Uprzejmie informujemy, że w związku ze stanem epidemicznym w kraju ulega zmianie termin wydawania i przyjmowania kart zgłoszeń dziecka na dyżur wakacyjny do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych.

     

    Termin określony pierwotnie w harmonogramie zapisów na okres 23.03.2020r. – 10.04.2020r. jest nieaktualny i ulega zmianie

     

     

    ZAPISY NA DYŻUR ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ

    OD 15.05.2020 - 05.06.2020

     


    WAŻNE!

    Informacja ws. rekrutacji dzieci do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/2021.
     

    --> Oświata Miejska informuje, że terminy składania wniosków rekrutacyjnych nie ulegają zmianie.
     

    --> Wnioski będzie można złożyć w placówkach oświatowych w godzinach 7:00 - 10:00.

    --> Rekomenduje się korzystanie z możliwości wypełnienia wniosku elektronicznie, aby wszelkie formalności związane z wizytą w placówce oświatowej ograniczyć do minimum.

    Wszelkie instrukcje związane z rekrutacją są dostępne tutaj --> https://otwock.pl/zasady-rekrutacji-do-przedszkoli-i-szkol,ne,mg,6,3089


    UWAGA!

    Szanowni Państwo,
    W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego ogłoszoną po
    posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniach 12-13.03.2020 roku (czwartek, piątek) w placówkach oświatowych zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno – wychowawcze. W szczególnie uzasadnionych przypadkach w tych dniach będą się odbywały zajęcia opiekuńcze w godz. 7:00 – 17:00 (szczegółowe informacje będą udostępniane w otwockich placówkach – telefonicznie lub na stronie www danej placówki).
    Od poniedziałku 16 marca 2020 roku do środy 25 marca 2020 roku szkoły i przedszkola zostają zamknięte. Rodzicom dzieci do 8 roku życia przysługuje zasiłek opiekuńczy w liczbie 14 dni na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r., poz. 374). Wzór oświadczenia dostępny na stronie ZUS: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia- komorek- merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/komu-przysluguje-dodatkowy-zasilek- opiekunczy-na-czas-opieki-nad-dzieckiem-w-zwiazku-z-zamknieciem-z-powodu-covid-19-zlobka-klubu-dzieciecego-przedszkola-szkoly-/2537033

    Apelujemy o odpowiedzialność i dopilnowanie, aby dzieci w tym czasie pozostały w domach i nie kontaktowały się z rówieśnikami i osobami starszymi.
    https://otwock.pl/koronawirus-posiedzenie-gminnego-zespolu-… kryzysowego,ne,mg,6,3097

    W przypadku wystąpienia objawów, bądź kontaktu z osobą z grupy ryzyka prosimy o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Otwocku:
    tel. 22 779 48 33 w godz. 7:30-15:05
    tel. 515 256 220 czynny w dni powszednie w godz. 15:05-20:00 w sobotę, niedziele i święta w godz. 10:00-15:00
    Infolinia całodobowa: 800 190 590

    Komunikat MEN dostępny na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach


     


    POLECENIE OD WOJEWODY MAZOWIECKIEGO

    Wojewoda Mazowiecki na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 7 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz, U. poz. 374), w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 poleca począwszy od 09.03.2020 do odwołania wstrzymanie wycieczek, wymian i wyjazdów zagranicznych oraz przyjmowania wycieczek, wymian zagranicznych na teren szkoły, przedszkola.

     

    Dyrektor Szkoły

    Jolanta Smuniewska

     


    SERDECZNIE ZAPRASZAMY !


    OGŁOSZENIE!

    W najbliższy piątek 6.03.2020 r.
    - nastąpi niezbędna wymiana skrzynki gazowej w naszej szkole.
    Tego dnia zamiast drugiego dania będzie suchy prowiant.
    Dla oddziałów przedszkolnych przewidziana jest zupa i suchy prowiant.
    Ogrzewanie na przedszkole będzie zapewnione tylko za pomocą piecyków elektrycznych.

    Dziękujemy za wyrozumiałość.


            UWAGA KONKURS!!!             

    Szanowni Rodzice nasze przedszkole bierze udział w konkursie ekologicznym.
    Temat: ,,Podaj rękę Światu- Dzisiaj dla klimatu"
    Uczestnicy: grupy 3 osobowe
    Prace: dowolna technika, format A1 lub A2, płaskie
    Termin składania prac u wychowawców: do 20.03.2020.

    ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!


    SZANOWNI RODZICE !
    Jutro do przedszkola przyjeżdża fotograf, który będzie wykonywał zdjęcia. Prosimy zapoznać się z ofertą i jeśli macie Państwo jakieś konkretne zdjęcie wybrane z oferty, to prosimy o zgłoszenie tej informacji u wychowawców grupy.

     


    UWAGA !!!

    Drodzy Rodzice!
    Bardzo prosimy o sprawdzenie czy Wasze dziecko nie przyniosło do domu plecaka, jest na wzór tego z załączonego zdjęcia.
    Poszukiwany jest od poniedziałku i bardzo prosimy o zwrot do szafki dziecka lub bezpośrednio do Pań z grupy "Muszelki". Chłopiec jest bardzo do niego przywiązany.

    Dziękujemy!

                                      


    BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

    Kiedy?

    W czwartek, dn. 30.01.2020r.

    O której?

    Od godz. 9:00

    Gdzie?

    W przedszkolu (sala gimnastyczna)

    Serdecznie zapraszamy !


    WYŚLIJ SMS smiley

    Nasza szkolna drużyna UKS Jastrzębie - Śródborów została nominowana w kategorii : Drużyna Roku 2019 w Plebsistycie Sportowiec Roku 2019 organizowanego przez Izbę Przędsiębiorców Powiatu Otwockiego.

    CO ROBIMY:
    wysyłamy sms o treści: DRUZ.3 na numer 4628

    Jeden numer telefonu może głosować tylko raz w danej kategorii. Głosować można do końca dnia 29 stycznia 2020r. Mogą głosować tylko osoby które ukończyły 13 rok życia

                                                                


    SZANOWNI RODZICE!

    Ten tydzień będzie aktywny!

    13.01 - Wyjście do MDK-u na przedstawienie pt. ,,Piękna i Bestia"
    Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału

    16.01 - Przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka
    - 14:00 - Grupa ,,Marynarze"
    - 14:40 - Grupa ,,Żeglarze"

    17.01 - Przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka
    - 13:30 - Grupa ,,Kropelki"
    - 14:10 - Grupa ,,Muszelki"


    Zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia  oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2020 życzy

    Dyrekcja oraz pracownicy Oddzialów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku


     Link do głosowania na NASZ projekt

    https://www.budzetobywatelski.otwock.pl/project/33 

    wspólnie zbudujmy dla naszych dzici edukacyjny park zabaw przy szkole SP2

    PROJEKT NR 5
    KATEGORIA DO 150 000 ZŁ

    głosowanie od 28 stycznia do 11 lutego 2019r.

    ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PREZENTACJI O NASZYM PROJEKCIE

    Edukacyjny_park_zabaw_prezentacja_2019.pptx

     

     

     

    Zgodnie z prośbą rodziców, zebranie w dniu 24.01.2019r. w poszczególnych grupach przedszkolnych, rozpocznie się o godzinie 18.00

     

    Drodzy Rodzice grupy Muszelek i Kropelek.

    Zgodnie z zaleceniem SANEPID-u, bardzo proszę o dostarczenie (jak najszybciej) dla własnego dziecka, poszwy bawełnianej w środku z kocem o wymiarach 160x200. Wszystko powinno być spakowane w bawełniany worek i podpisane.

     

     

    Uroczystości w grudniu i styczniu:

    1/ 17 -19.12.2018r. - Jasełka w poszczególnych grupach

    2/ 11.01. 2019r. godz. 9.30 - spotkanie z p. policjantem

    3/ 17.01.2019r. - pokaz i omówienie eksperymentów w ramach Klubu Małego Odkrywcy 

    4/ 21 - 23.01.2019r. - Dzień Babci i Dziadka w poszczególnych grupach

    5/24.01.2019r. godz. 17.30 - Zebranie z rodzicami

    6/ 25.01. 2019r. - Bal Karnawałowy dla wszystkich przedszkolaków

     

     

         

    Z okazji obchodów 100 lat Niepodległej Polski w naszej szkole odbywa się szereg imprez  związanych ze świętowaniem tej okrągłej i jakże ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy.

    W dniu  8 listopada wszystkie przedszkolaki wezmą udział w Biegu Niepodległości.

    W dniu 9 listopada o godz. 11:11 cała społeczność  zaśpiewa Mazurka Dąbrowskiego. Z tej okazji zwracam się z prośbą, aby dzieci w tym dniu przyszły do przedszszkola w strojach galowych. Dla dzieci młodszych klas podstawowych,  dzieci oddziałów przedszkolnych zaprezentują swoje występy taneczno-muzyczne nawiązujące do 100-lecia Niepodległości.

    Jednocześnie serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w obchodach 100 rocznicy odzyskania Niepodległości organizowanej przez Miasto Otwock i Powiat Otwocki, gdzie w czasie Pikniku Historycznego  w PMDK rozpoczynającego się o godz. 11:00 nasi uczniowie będą tańczyć Mazura.

     

     

    Po uroczystości Pasowania na Przedszkolaka o godzinie 15.30 w sali grupy KROPELKI  odbędzie się spotkanie rodziców 3-latków z Dyrektor Biblioteki Miejskiej p. Anną Kwaśniewską. Dotyczyć ono będzie programu dla 3-latków "Mała książka - wielki człowiek". Serdecznie zapraszamy.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
   • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
   • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990 Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Facebook