• Upamiętnienie 15 rocznicy śmierci Ireny Sendlerowej

          • 12 maja z okazji 15 rocznicy śmierci naszej patronki Ireny Sendlerowej uczniowie starszych klas udali się do PMDK Otwock na film pt. „Dzieci Ireny Sendlerowej”. Była to kolejna okazja do zapoznania się z Jej niezwykłym życiorysem oraz pouczająca lekcja historii. Dziękujemy PMDK w Otwocku za umożliwienie nam obejrzenia go na dużym ekranie.

          • 3-dniowa wycieczka klas 6a, 6b i 7a.

          • Klasy 6a, 6b i 7a miło spędziły czas podczas trzydniowej wycieczki. Uczniowie zwiedzali Toruń, spacerowali wzdłuż plaży naszego Bałtyku, podziwiali zabytki Gdańska i zgłębiali jego ciekawą historię. Ostatniego dnia odwiedzili Kolibki Adventure Park w Gdyni - park rozrywki i przygód. 

          • Bezpłatne lekcje matematyki dla uczniów z Ukrainy.

          • Ukraińskie dzieci w Polsce mogą otrzymać bezpłatne lekcje matematyki. Jak się zgłosić?

            Ukraińska matematyczna Szkoła online Mathema rusza z projektem „Promień”. Jest to program bezpłatnych indywidualnych zajęć z matematyki dla ukraińskich dzieci, które czasowo opuściły Ukrainę i uczą się w Polsce.

             

            Co to takiego “Promienie”?

             

            Według Mathemy wielu ukraińskich rodziców martwi się, że ich dzieciom trudno jest przystosować się do nowego dla nich systemu edukacji w Polsce. Celem projektu jest pomoc uczniom w doskonaleniu wiedzy z matematyki poprzez całkowicie bezpłatną pracę z korepetytorem. Program potrwa 45 dni, a wnioski można składać od 8 do 14 maja 2023 r. Liczba miejsc ograniczona: 30 dzieci.

             

            Kto może wziąć udział w projekcie Promień?

             

            Dziecko może wziąć udział w programie, jeśli:

            • zostały zmuszone do opuszczenia rejonów działań wojennych lub byłych rejonów działań wojennych                                                               
            • uczą się w klasach 4-8 polskiej szkoły                                                         
            • są w Polsce oficjalnie i mają PESEL                                                           
            • znają język polski na poziomie komunikacji
               

            Co jest wymagane, aby wziąć udział w programie?

            Aby wziąć udział w programie należy złożyć wniosek i dołączyć dokumenty: Pesel (dziecka/rodzica/opiekuna), zameldowanie ze strefy byłych działań wojennych/strefy działań wojennych.  Więcej o wymaganiach można przeczytać na stronie internetowej projektu.

            Jak będzie przebiegać nauka:

            • Szkoła online Mathema prowadzi 5 lekcji indywidualnych z korepetytorem matematyki

            • Nauka każdego ucznia odbywa się na podstawie zapotrzebowania ucznia i/lub rodziców/

            opiekunów.

            • Nauka wiąże się z określonym celem: przygotowaniem do sprawdzianów, pogłębieniem wiedzy,

            zmierzeniem się z trudnymi tematami itp.

            Mathema to ukraińska online szkoła matematyki, która pomaga ukraińskim dzieciom poszerzać wiedzę i przygotowywać się do egzaminów. Szkoła uruchomiła już podobny projekt w Ukrainie, który był również skierowany do dzieci dotkniętych wojną. Jego szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy.

          • Rekrutacja uzupełniająca do klas pierwszych w roku szkolnym 2023/2024

          •  

            Harmonogram rekrutacji uzupełniającej do szkoły:

            • Od 8 maja 2023 r. od godz. 9:00 do 12 maja 2023 r. do godz. 15:00 – złożenie wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej wraz z dokumentami i oświadczeniami.
            • Od 15 do 19 maja 2023 r. – weryfikacja wniosków przez komisję rekrutacyjną.
            • 22 maja 2023 r. godz. 12:00 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
            • Od 22 do 26 maja 2023 r. do godz. 15 – obowiązek potwierdzenia przez rodziców woli przyjęcia w postaci pisemnej deklaracji.
            • 29 maja 2023 r. godz. 12 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
            • Od 30 maja 2023 r. – procedura odwoławcza (W terminie trzech dni od dnia opublikowania listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia. Komisja w terminie trzech dni od dnia wystąpienia rodzica sporządza uzasadnienie. W terminie trzech dni od dnia jego otrzymania, rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola/szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w pisemnym uzasadnieniu. W terminie trzech dni od dnia otrzymania odwołania dyrektor wydaje rozstrzygnięcie, na które można wnieść skargę do sądu administracyjnego).

            Uprzejmie informujemy, że w dniu 8 maja 2023 roku rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do klas pierwszych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Otwock zgodnie z  Zarządzenia Nr 8/2023 Prezydenta Miasta Otwocka z dnia 12 stycznia 2023 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postepowania rekrutacyjnego i postepowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów w roku szkolnym 2023/2024 do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Otwock oraz Zarządzenia Nr 16/2023 Prezydenta Miasta Otwocka z dnia 16 stycznia 2023 r. w sprawie zmiany Zarządzenia nr 8/2023 Prezydenta Miasta Otwocka z dnia 12 stycznia 2023 roku w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów w roku szkolnym 2023/2024 do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Otwock.

            (W załączeniu zarządzenie nr 8/2023 i 16/2023)

            Rekrutacja odbywa się na takich samych zasadach jak rekrutacja podstawowa i prowadzona będzie elektronicznie pod adresem strony https://otwock.elemento.pl Istnieje również możliwość złożenia wniosku w formie papierowej w placówce pierwszego wyboru.

            Kandydaci którzy nie zostali przyjęci w rekrutacji podstawowej mają możliwość udziału w rekrutacji uzupełniającej.

          • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

          • Dnia 3 maja delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez Otwock, miasto z dobrym klimatem z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęcie nastąpiło o 9.30 uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele pw. Św. Wincentego a’Paulo, następnie wszyscy udali się pod pomnik Józefa Piłsudskiego przy ul. T. Kościuszki. Tu został odśpiewany Hymn Państwowy, wysłuchaliśmy przemówień, złożone zostały kwiaty.  

            Dziękujemy za wspólne zdjęcie Przewodniczącej Rady Miasta Monice Kwiek i Panu Wiceprezydentowi Pawłowi Walo. Za udział w uroczystości dziękujemy uczniom klasy 6a - Anieli, Helenie, Adamowi, Dawidowi, Maćkowi oraz uczennicom klasy 7a - Alicji, Ameli i Zuzi. Dziękujemy przybyłym nauczycielom i rodzicom. Szczególne podziękowania kierujemy do naszej nauczycielki, Pani Alicji Bieńkowskiej, która wraz z chórem Lira uświetniła śpiewem Mszę.

          • Święto Konstytucji 3 Maja.

          • Dnia 28 kwietnia klasa 5as wraz z panią Anną Kucharską przygotowała uroczysty apel poświęcony uchwaleniu Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wziął udział także nasz szkolny chór wraz z panią Alicją Bieńkowską, który swoim występem uświetnił przygotowaną uroczystość.

            Na nowo przypomnieliśmy sobie jak ważna dla każdego Polaka jest Ojczyzna, a także nasza historia, z którą jesteśmy mocno związani. Wiwat król, wiwat naród, wiwat wszystkie stany!

            Uroczystość z wykorzystaniem sprzętu #LaboratoriaPrzyszlosci

          • Wręczenie nagród.

          • 28 kwietnia wręczyliśmy dyplomy i nagrody wszystkim laureatom Konkursu Wielkanocnego. Cenne nagrody ufundowała Rada Rodziców za co w imieniu uczniów dziękujemy. Wartość nagród przekroczyła 750 zł. Zakupione karty do Empiku i vouchery do kina bardzo ucieszyły uczestników konkursu.

          • Dzień Ziemi!!!

          • 21 kwietnia z okazji Dnia Ziemi, po raz kolejny wysprzątaliśmy okolicę naszej szkoły. Cieszymy się, że spacery w okolicznych lasach będą teraz przyjemniejsze! Zachęcamy wszystkich dbajcie o przyrodę! Nie zanieczyszczajcie jej!!!

          • Spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży - Pauliną Płatkowską.

          • 18 kwietnia naszych uczniów klas 1-3 i przedszkolaków zaszczyciła swoją obecnością pani Paulina Płatkowska. Poznaliśmy osobę pełną ciepła i pasji o których pisze w swoich książkach. Od dzisiaj kropla wody, pająki, pszczoły, żuczki, kwiaty i cała natura o którą powinniśmy dbać będzie nam się kojarzyła ze spotkaniem autorskim. Kto w świecie owadów biega najszybciej (trzyszcz), jak mocna może być nić pajęcza, jak pszczoły przenoszą nektar, skąd mamy nazwę miesiąca czerwiec? Na te pytania znajdziemy odpowiedzi w książkach p.Płatkowskiej.

            Jesteśmy wdzięczni za organizację Pani Joannie Cywinskiej naszej szkolnej bibliotekarce.

            Dziekujemy Radzie Rodziców za opłacenie spotkania autorskiego.

          • Nasi uczniowie na Kongresie Pamięci Narodowej.

          • 14 kwietnia klasa 7a uczestniczyła w Kongresie Pamięci Narodowej na stadionie PGN Narodowy organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej - Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Uczniowie poznali historie „ Drużyny Inki” i wzięli udział w kursie pierwszej pomocy. Szli „Szlakami Nadziei Odyseja Wolności „. Poznali również najnowocześniejsze technologie w „ Strefie Nowych Technologii” . To był bardzo ciekawy dzień i prawdziwa lekcja historii.

          • Obchody 83. rocznicy zbrodni katyńskiej.

          • 13 kwietnia, w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej nasza szkoła przejęła roczny, uczniowski patronat nad Dębowym Lasem Pamięci, który upamiętnia leśników zamordowanych bestialsko w latach 1939 – 1948. Uroczystości miały miejsce na terenie Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie, gdzie znajduje się pomnik „Golgota leśników polskich i ich rodzin pomordowanych na Wschodzie w latach 1939-1948”. Wokół pomnika posadzono dęby stanowiące symbol ich życia i śmierci. Tu także znajduje się urna z ziemią z cmentarzy w Katyniu, Ostaszkowie, Kozielsku i innych miejscach kaźni.

            Obchody upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej dokonane przez NKWD rozpoczęły się uroczystą, polową mszą świętą w intencji pomordowanych. Następnie były przemówienia, złożenie kwiatów oraz uroczyste  przejęcie patronatu nad Dębowym Lasem Pamięci. Na koniec nasi uczniowie pod kierunkiem pani Alicji Bieńkowskiej i Moniki Czerskiej przedstawili montaż słowno muzyczny, którego hasłem przewodnim były słowa Ryszarda Jerzego Rudzińskiego „Najpiękniejszy pomnik macie w sercach naszych i kwiat Waszych cierpień będzie kwitł.  Jeszcze nie zginęła Ta, co miała zginąć, a pamięci o Was nie wymaże nikt."

            W uroczystościach zorganizowanych przez Nadleśnictwo Celestynów udział wzięli leśnicy, kombatanci, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Otwocku, Urzędu Miasta Otwocka, Karczewa, okolicznych gmin – Wiązowny, Osiecka, Kołbieli, Sobień Jezior, przedstawiciele Policji, Strazy Pożarnej  a także Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie, która przekazywała patronat, Zespół Szkół Ekonomiczno Gastronomicznych w Otwocku, którego uczniowie z klas mundurowych przeprowadzili Apel Pamięci oraz szkoły podstawowe z Celestynowa i Starej Wsi.

          • Warsztaty pt. "Poznaję świat pszczół i warsztat pracy pszczelarza".

          •     Przedszkolaki oraz klasy 1 odczas warsztatów wysłuchały informacji na temat pracowitych owadów. Poznały ich pracę oraz ważną rolę w przyrodzie i życiu człowieka. Dowiedziały się jak można im pomagać i jak ustrzec się przed użądleniem. Na koniec wszyscy wykonali Świecę z wosku pszczelego.

          • Rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego.

          • W dniu wczorajszym nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego. Prac było bardzo dużo a poziom wykonania wysoki. Jury pracowało bardzo długo. Po burzliwych naradach ogłaszamy zwycięzców:​​​​​​​​​​​​

            Kategoria klasy 1-4

            1 miejsce Oliwia Korda 4a

            2 miejsce Filip Witos, Weronika Olszewska, Antonii Gawroński kl.2a

            2 miejsce Aleksander Ćwikła, Piotr Szejba 3b

            3 miejsce Aleksandra Śliwecka 4b i Jan Śliwecki 1b

            Kategoria klasy 5-8

            1 miejsce Wojciech Majsterek 7a

            2 miejsce Zuzanna Janiak 7a

            3 miejsce Anna Kozik 6b

            Wyróżnienie :

            Karolina Biernat 1b

            Piotr Mastalerz 4a

            Iga Pleskot 4b

            Adam Janiak 3a

            Dwie najlepsze prace wezmą udział w konkursie wielkanocnym organizowanym przez MOKTiS w Otwocku.

            Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Uroczyste rozdanie nagród nastąpi w dniu 27 kwietna w czasie apelu.


    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
      • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
      • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990 Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Facebook