• Wyniki - konkurs PPKP - nasza szkoła w etapie wojewódzkim !

     • Miło nam poinformować, że Mazowiecki Park Krajobrazowy  na etapie wojewódzkim będzie reprezentować drużyna naszej szkoły. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie z klasy 7b - Jan Gorski, Dominik Plewnicki i Antonii Sławiński.

      Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych w załączniku przesyła wyniki Konkursu PPKP - etap parkowy.

      Wyniki-_Mazowiecki_PK.pdf​​​​​​​

     • Zamknięte przedszkole.

     • Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku.   Istnieje możliwość zorganizowania  opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych.

      Rodzice, którzy zmuszeni są do przyprowadzenia dziecka, proszeni są o wypełnienie wniosku - oświadczenia o konieczności organizacji zajęć opiekuńczo - edukacyjnych. Dla wszystkich przedszkolaków, którzy pozostaną w domu pod opieką rodziców, będzie przygotowana  zabawa poprzez edukacje zdalną. 

      Życzymy zdrowia, słońca i codziennie dużej porcji uśmiechu. Czekamy na powrót naszych Przedszkolaków. Dyrekcja i pracownicy szkoły.

     • Szkolna akcja "Rodzina Rodzinie"

     • Drodzy Państwo!

      W naszej szkole trwa akcja zbiórki darów „Rodzina Rodzinie”. Dzięki Państwa uprzejmości i dobroci kilka potrzebujących rodzin otrzymało świąteczne paczki. Dziękujemy za dotychczasowe dary i informujemy, że zbiórka będzie kontynuowana.

      Zbieramy:

      artykuły spożywcze, chemiczne, słodycze, artykuły szkolne i zabawki w dobrym stanie. W kwestii ubrań będziemy informować o konkretnych potrzebach.

      Zapraszamy do współpracy.

      Zespół Psychologiczno - Pedagogiczny

     • Od 22 marca powracamy do zdalnej nauki !

     • Od 22 marca do 9 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Uczniowie szkół podstawowych z oddziałami sportowymi będą realizowali wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

      ( Klasy sportowe będą realizować WF wyłącznie online)

      Pozostałe informacje zostały zamieszczone na Mantice. Pozdrawiamy serdecznie

    • Dzień Świętego Patryka w naszej szkole !
     • Dzień Świętego Patryka w naszej szkole !

     • 17 marca obchodzony był Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się konkursy dla klas I-III oraz IV - VIII.

      Wizerunek skrzata Leprechauna wykonali uczniowie kl.Ia Adam Janiak i Ewa Rataj i zajęli ex aequo I miejsce.

      Uczniowie klas IV-VIII mieli do wykonania prace dotyczące symboli charakterystycznych dla Dnia Świętego Patryka.

      W kategorii praca przestrzenna:

      I miejsce zajął Wojciech Majsterek kl.5a

      II miejsce Jan Gorski kl.7b.

      W kategorii plakat:

      I miejsce Karolina Słupska kl.7b, II miejsce Adam Rychalski kl.7a, III miejsce Aniela Cywińska kl.IVa.

      W kategorii prezentacja:

      I miejsce Adam Rychalski kl.7a

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach i gratulujemy wysokich miejsc. Po dyplomy i drobne upominki zapraszamy do szkoły 24.03. (środa)

    • Wyniki konkursu ,,Najpiękniejsza Marzanna''.
     • Wyniki konkursu ,,Najpiękniejsza Marzanna''.

     •  

      18 marca został rozstrzygnięty konkurs ,,Najpiękniejsza Marzanna''.

      I miejsce - Pola Binkiewicz klasa IIas, Aleksandra Śliwecka klasa IIb, Paweł Świercz klasa IIb

      II miejsce - Antoni Doliński klasa Ia, Amelia Biernacka klasa Ib

      III miejsce - Zuzanna Kulmaczewska klasa Ia, Adam Janiak klasa Ia

      Wyróżnienia - Julia Żebrowska klasa IIb, Oskar Baran Klasa IIb

      Serdecznie gratulujemy.

     • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

     • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

      ,,Spojrzeć prawdzie w oczy”

       Tematem przewodnim jest fraza ,,Spojrzeć prawdzie w oczy”, która ma zachęcić uczniów do krytycznego spojrzenia na (przykładowo) ogrom informacji w internecie, zjawisko fake news czy nieprawdziwe informacje np. w tematyce zdrowia lub zmian klimatycznych.

      Celem konkursu jest zaangażowanie uczniów szkół podstawowych do zbadania tematu fałszu i prawdy (w świecie rzeczywistym i wirtualnym), krytycznego myślenia, obalenia powielanych mitów oraz znalezienia nieoczywistych odpowiedzi na pytanie, czym jest prawda.

      Prace plastyczne mogą być wykonywane dowolną techniką (również grafiką komputerową).

      Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

      Małgorzata Rajczykowska

       

     • KONKURS FOTOGRAFICZNY

     • KONKURS FOTOGRAFICZNY

      „Wpływ zmian klimatu na metropolię warszawską”

      Konkurs jest organizowany oraz nadzorowany przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju oraz Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu miasta stołecznego Warszawy w ramach projektu: „Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

      Zadaniem konkursowym jest wykonanie fotografii i krótkiego opisu przedstawiającego zmiany – negatywne lub pozytywne - mające wpływ na środowisko naturalne, które zaszły w Warszawie i podwarszawskich gminach w ostatnich kilku/kilkunastu latach.

      Termin do 12 kwietnia!

      Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

      Małgorzata Rajczykowska

     • Dyżur wakacyjny 2021

     • Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Otwock w roku szkolnym 2020/2021


      Poniżej publikujemy wykaz terminów dyżurów przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Otwock w lipcu i sierpniu 2021 roku (tj. rok szkolny 2020/2021).

      Terminy pracy i przerwy w oddziałach poszczególnych placówek zostały uzgodnione przez dyrektorów placówek z Radami Rodziców.

      Funkcjonowanie placówek będzie dostosowane do aktualnych przepisów i wytycznych  dotyczących zagrożenia epidemicznego.

      W celu zapewnienia dzieciom i nauczycielom bezpieczeństwa, przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek bowiem przemieszczanie się dzieci między placówkami zwiększyłoby niebezpieczeństwo zarażenia wirusem COVID-19.


      Zarządzenie Nr 37/2021 Prezydenta Miasta Otwocka z dnia 03.03.2021 roku w sprawie ustalenia terminów przerw w pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Otwock na rok szkolny 2020/2021.      Poniżej publikujemy wykaz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dyżurujących w okresie
      lipiec – sierpień 2021 rok.


      Dyzur_wakacyjny_terminy_dyzuru.doc

      Harmonogram_zapisu_dzieci_na_dyzur_2021.docx

      Zasady_organizacji_dyzuru_wakacyjnego_2021.docx

      Karta_zgloszenia_2021.docx​​​​​​​

     • 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przypada na 1 marca. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu.Temat Żołnierzy Wyklętych stał się szerzej znany dopiero na początku lat 90-tych XX wieku. Stało się to w dużej mierze dzięki wystawie „Żołnierze Wyklęci – antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 r.”, przygotowanej w 1993 r. przez Ligę Republikańską na Uniwersytecie Warszawskim.

      Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny.


   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
    • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
    • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990 Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Facebook