• Wyniki Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

          • W dniu dzisiejszym  - 25.04.2022 odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego Miło nam poinformować, że III miejsce zajął uczeń naszej szkoły Kacper Wojtasiewicz Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Wyniki "Szkolnego konkursu wiedzy o Mazowieckim Parku Krajobrazowym"

          • 21 kwietnia uczniowie przystąpili do "Szkolnego konkursu wiedzy o Mazowieckim Parku Krajobrazowym", który był skierowany do uczniów klas 4-8. Miło nam poinformować, że najwyższy wynik otrzymali:

            Urszula Marciniak klasa 5b - I Miejsce,Karolina Słupska klasa 8b - II Miejsce,Jan Maliszewski klasa 6a - III Miejsce

            Gratulujemy !!!

          • 22 kwiecień - Dzień Ziemi

          • Nasi uczniowie pamiętają o swojej planecie. Z tej okazji przygotowali albumy  "Dzień Ziemi - Dniem Mojego Miasta".  Prace można oglądać na przygotwanej wystawie, która znajduje się na głównym holu.

          • Targi Edukacyjne - Perspektywy 2022

          • Wyjazd na Targi Edukacyjne Perspektywy - nasi uczniowie najstarszych klas oglądali wystawy szkół średnich, zapoznali się z ofertą, mogli zasięgnąć opinii uczniów i absolwentów.

          • AKADEMIA MOCY DZIEŃ PEŁEN EKSPERYMENTÓW W NASZEJ SZKOLE

          • W dniu 08.04.2022 r. nasza szkoła miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym pn. Akademia Mocy. Było to możliwe dzięki PSE, które w ramach budowy linii 400 kV na trasie Kozienice-Miłosna planuje mnóstwo dodatkowych inicjatyw wspierających lokalną społeczność. PSE nie zapomina o dzieciach i młodzieży i podejmuje ciekawe działania edukacyjne. To, w którym braliśmy udział, zostało zaplanowane w wybranych szkołach, mieszczących się na trasie zaplanowanej inwestycji.

            Akademia Mocy postawiła sobie za cel, aby przybliżyć uczniom klas 7 i 8 zagadnienia, którymi zajmuje się PSE, a o których młodzież uczy się na lekcjach fizyki. W związku z tym uczniowie mogli zapoznać się z takimi pojęciami jak: prąd elektryczny, energia, energetyczna, przesył prądu na duże odległości, bezpieczeństwo oraz różnego rodzaju ciekawostki związane z prądem. Wiedząc, że zagadnienia te często nie są łatwe do wyjaśnienia, a także biorąc pod uwagę wiek grupy docelowej, PSE postawiło na widowiskową i dynamiczną formę przekazu. Działo się całkiem sporo. Były wielkie generatory, zwane generatorami Van De Graffa, kule, talerze i tuby plazmowe, ogromna klatka Faraday’a, maszyny elektrostatyczne, świetlówki, które świecą bez podłączenia do gniazdka. Za pomocą specjalnych mierników uczestnicy mogli porównać natężenie pól elektrycznych i magnetycznych wytwarzanych przez sprzęt użytku domowego do tego wytwarzanego przez linie elektryczne. Uczniowie z ciekawością odkryli, że już w odległości 50 m od linii natężenie to jest znacznie mniejsze, niż np. to wytwarzane przez monitor komputerowy.

            Najważniejsze zadanie, z jakim zmierzyła się nasza młodzież, związane było ze specjalnie zaprojektowanymi makietami, które już na wejściu przykuły naszą uwagę. Okazało się, że musieli oni poprowadzić linię wysokich napięć między elektrownią a miastem. Dowiedzieli się dzięki temu, w jaki sposób prąd trafia do naszych domów i jaką rolę odgrywają w tym linie przesyłowe, m.in. te, które budowane są w naszej okolicy.

            Uczniowie od pierwszej minuty byli zafascynowali tym co zobaczyli na sali, tym bardziej, że powitały ich dwie zagadkowe postacie: Nikola Tesla i fikcyjna postać Power Mana. Nikola Tesla, zgodnie ze swoim naukowym usposobieniem, wciągał uczniów w ciekawą, czasami burzliwą dyskusję, aby wspólnie z nimi zrozumieć zachodzące zjawiska. PowerMan natomiast w humorystyczny sposób wprowadzał uczniów w najróżniejsze doświadczenia i eksperymenty, których finałem było doprowadzenie prądu elektrycznego do miasta.

            Cała akcja przypomniała nam, skąd prąd bierze się w naszych gniazdkach oraz jak wiele pracy wkładane jest w to, abyśmy mogli bez przeszkód z niego korzystać w naszych domach. Ponadto pomogła w innowacyjny sposób, wykorzystując nowoczesne metody i techniki utrwalić i przypomnieć uczniom ważne pojęcia z fizyki, biologii i geografii, związane z energią elektryczną i energetyką.

            Akademio Mocy – dziękujemy!

          • Wyniki Szkolnego Konkursu Wielkanocnego „Symbol Wielkanocy”

          • Kategoria klasy 1-3

            I Miejsce - Amelia Biernacka 2b

            II Miejsce – Hanna Furmanek 1b i Mikołaj Ryłko 2b

            III Miejsce – Jan Białek 3as i Joanna Osińska 1a

            Kategoria klasy 4-8

            I Miejsce – Łucja Furmanek 5a

            II Miejsce – Alicja Kołodziejczyk 6a i Urszula Marciniak 5bs

            III Miejsce – Anna Kalinowska 7a i Marta Łopaciuk 5bs

            Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie !!

            Dyplomy i nagrody zostaną rozdane po przerwie świątecznej.

            Organizatorzy:  Magdalena Gorska i Małgorzata Rajczykowska

          • Dzień Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

          • W niedzielę 10 kwietnia uroczyście obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. #katyń #smoleńsk #pamiętamy Nasza szkoła uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających Światowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, które odbyły się w parafii Zesłania Ducha Świętego w Otwocku. O 12.30 była msza w intencji ofiar zamordowanych w Katyniu i innych miejscach kaźni na Wschodzie oraz za tych, co zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem. Dalsza część uroczystości odbyła się pod pomnikiem “Katyń 1940”, który znajduje się na terenie kościoła. W tym roku uroczystości poprowadziło Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. K. I. Gałczyńskiego, któremu w tym roku pełni patronat nad Pomnikiem Katyń – 1940 .

          • Wystawa prac Zuzi z klasy 2a

          • Zuzanna Kulmaczewska, uczennica klasy 2A, w pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022, brała udział w dodatkowych zajęciach rozwijających jej zainteresowania plastyczne. Zuzia, podczas słuchania utworów Antonio Vivaldiego, pt.: „Cztery Pory Roku”, stworzyła serię czterech prac przedstawiających Wiosnę, Lato, Jesień i Zimę. Obrazy zostały namalowane pod kierunkiem pani Małgorzaty Rajczykowskiej.

          • Wycieczka do Centrum Olimpijskiego.

          • 5 kwietnia klasy:1a,2a I 2b były w Centrum Olimpijskim w Warszawie.Dzieci miały wyjątkową okazję spotkać się z pięściarką,kick-bokserką,mistrzynią świata I Europy, złotą mistrzynią igrzysk z 2019r.- Panią Karoliną Koszewską.Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o boksie,zmagały się w konkurencjach przygotowanych przez panią Karolinę.Był też czas na zabawy sportowo-ruchowe.

          • Szkolny Konkurs Wielkanocny „Symbol Wielkanocy”

          •  

            Regulamin:

            1. W konkursie mogą brać udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Otwocku

            2. Termin oddania prac: 12 kwietnia 2022r.

            3. Wyniki konkursu: 13 kwietnia 2022r.

            4. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

                         I. Klasy 1-3

                        II. Klasy 4-85ska

             

             

            . Ocenianie:

            Jury oceniać będzie:

            -  nawiązanie do tradycji Świąt Wielkanocnych

             - samodzielność wykonania odpowiadającą wiekowi wykonawców

             - staranność i estetykę

             - oryginalność w doborze techniki plastycznej

             - artystyczną wyjątkowość prac

            6. Jury przyzna nagrody oraz dyplomy.

             

                                               Małgorzata Rajczykowska

            Magdalena Gor

          • Wycieczka do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie

          • Choć pogoda zaskoczyła nas wszystkich, to 1 kwietnia klasa 1b nie zrezygnowała z wycieczki do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Podczas niej, dzieci poznały środowisko naturalne zwierząt, utrwaliły sobie jak rozróżnić norę lisa od nory borsuka i jakie ptaki przylatują do nas na wiosnę. Ponadto, dowiedziały się, dlaczego w lesie powstają pożary i jak ważna jest ochrona gatunków.​​​​​​​

            Oczywiście nie zabrakło zabawy na świeżym powietrzu oraz poczęstunku. Na koniec wycieczki otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Celestynów wspaniałe książki do klasy, zakładki i coś na osłodę. Świetnie się bawiliśmy! Więcej szczegółów Wam nie zdradzamy, tylko zachęcamy do odwiedzenia CEL!

          • Konkurs recytatorski rozstrzygnięty !

          • W 29 marca 2022r rozstrzygnięto konkurs recytatorski dla klas I - III.

            1 miejsce - Laura Cichecka klasa I a i Oskar Baran klasa III b

            2 miejsce - Stefania Pańtak klasa I b i Mariola Wilczyńska klasa III b

            3 miejsce - Aleksandra Śliwecka klasa III b Zwycięzcom gratulujemy!!! Konkurs przygotowały: Agata Więsik, Katarzyna Rudnicka.

          • 21 marzec Pierwszy Dzień Wiosny ...

          • Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty.... Zobaczcie sami jak nasi uczniowie powitali pierwszy dzień wiosny. W klasach powstały kolorowe gazetki, na głowach były kolorowe wianki, a na korytarzach leciała wiosenna składanka.

          • Praca do VIII edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego “Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”

          • Przedstawiamy pracę konkursową Koła przyrodniczego ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Ireny Sendlerowej w Otwocku, pod kierunkiem pani Grażyny Maj.

            Gra:

            „Mistrz Segregacji i Recyklingu”      

            Instrukcja


            Ilość graczy: 2-6   Wiek: 6+                  

                                                                                                                          


                     Segregacja śmieci i odpadów to wyzwanie XXI wieku. Nawet dzieci powinny wiedzieć do pojemnika jakiego koloru należy wrzucić dany odpad.

                     Czy potrafisz zdobyć maksymalną ilość punktów przechodząc całą planszę? Jeśli tak to jesteś mistrzem segregacji. A każdy śmieć umieszczony w odpowiednim pojemniku to możliwość jego recyklingu i ponownego użycia.

                     To szansa na zmniejszenie zanieczyszczenia naszej planety! Jesteś więc również mistrzem recyklingu!

                     Zagraj i wygraj czystość naszego środowiska.


            Zaczynamy!


            Cel gry:


                     Zadaniem każdego z graczy jest przejście od startu do mety zbierając przy tym śmieci z pól, na których gracz zatrzyma się.

                     Najpierw losujemy pojemnik do którego będziemy zbierać śmieci opakowaniowe.

                     Jeśli gracz umieści śmieć odpowiedniego rodzaju w swoim pojemniku otrzymuje punkt, natomiast za każdy śmieć niewłaściwy dla pojemnika gracza otrzymuje on punkt ujemny.

                     Zaczyna gracz, który wyrzuci największą liczbę oczek na kostce, następnie kolejka chodzi zgodnie ze wskazówkami zegara.

                     Stając na polu ze znakiem zapytania możesz uzyskać dodatkowy punkt, jeśli prawidłowo odpowiesz na pytanie z karty.


            Zawartość gry:

            • plansza do gry
            • 3 kolory pojemników do selektywnej zbiórki opakowań
            • 60 żetonów z rysunkami śmieci
            • 30 żetonów z punktami
            • 30 kart z pytaniami
            • kostka do gry
            • instrukcja
          • Certyfikat z XVII edycji programu Insta.Ling

          • Systematyczna i rzetelna praca naszych uczniów w Programie InstaLing w I semestrze roku szkolnego 2021/2022 została zauważona i jako szkoła otrzymaliśmy Certyfikat Jakości Kształcenia, z którego bardzo się cieszymy. 

            Na tym nie poprzestajemy i pracujemy dalej 

          • Rozkład jazdy dla uczniów z Ukrainy.

          • Proszę być 5 min wczesniej na przystanku

             

            Szkoła Podstawowa nr 2

            Trasa I

            Przywóz (przystanki):

            8:00 Ul. Kołłątaja (przystanek autobusowy k. Orlenu)

            8:07 Ul. Kraszewskiego ( przystanek przy straży pożarnej)

            8:15 Ul. Świderska (przystanek autobusowy Orla)

            8:23 Ul. Batorego (przystanek autobusowy przy Przedszkolu 12/kiosk)

            8:28 Ul. Matejki (Rossman)

            8:35 Ul. Żeromskiego (przystanek naprzeciwko sanepidu)

            8:45 Ul. Poniatowskiego 47/49 (Szkoła Podstawowa nr 2)

            Odwóz (przystanki):

            14:40 Ul. Poniatowskiego 47/49 (Szkoła Podstawowa nr 2)

            14:47 Ul. Żeromskiego (przystanek naprzeciwko sanepidu)

            14:55 Ul. Matejki (naprzeciwko stokrotki)

            15:03 Ul. Batorego (przystanek autobusowy na przeciwko Przedszkolu 12/kiosk)

            15:08 Ul. Orla (przystanek autobusowy Orla)

            15:15 Ul. Mieszka I ( przystanek przy stokrotce)

            15:25 Ul. Kołłątaja (przystanek autobusowy k. Orlenu)

            Informacje na wtorek.

            Wszyscy uczniowie oddziałów przygotowawczych zaczynają zawsze zajęcia od godziny 8:50.

            Od godziny 8:00 będzie jezdził autobus, który będzie z podanych wyżej przystanków zabierał dzieci do szkoły. W autobusie będzie Pani Oksana pomagać dzieciom dojechać do szkoły.

            Oddziały 1-3 kończą o 12:30 i idą na swietlicę.

            Oddziały 4-6 kończą 13:30 i również oczekują na autobus na świetlicy.

            Oddziały 7-8 kończą o 14:25 i oczekuja pod szkołą na autobus powrotny.

            Po zajeciach o 14:40  wszyscy z Panią Oksaną wrócą autobusem do domu.

             

             

               Plan lekcji na poniedziąłek 

            oddzialy_przygotowawcze_dzien_1.docx



    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
      • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
      • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990 Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Facebook