• XXVI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

     • W dniu  19.04.2024r. ukazał się protokół obrad jury XXVI Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer”, który odbył się 13, 14 kwietnia 2024r. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz zespół wokalny w składzie Liliana Andrzejuk 5as, Kacper Morawski 5b, Agata Marciniak 5b, Iga Pleskot 5b, Martyna Górska 6b, Zuzanna Klepczuk 6b, Oleksandra Titova 6b, Julia Wiśniewska 6b, Aniela Bąk 7b pod kierunkiem pani Alicji Bieńkowskiej-Wierzbickiej otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.

     • II miejsce w Powiatowym Konkursie "Piosenka nie zna granic"

     • Dnia 19.04.2024r. odbył się Powiatowy Konkurs Językowo – Muzycznym pt. „Piosenka nie zna granic” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Karczewie. Uczennica kl. 7b Aniela Bąk otrzymała 2 miejsce. Serdecznie GRATULUJEMY. Dziękujemy Pani Alicji Bieńkowskiej-Wierzbickiej za przygotowanie, życzymy dalszych sukcesów.

     • Wycieczka klas czwartych

     • Dnia 15 IV 2024r odbyła się niezapomniana i ekscytująca wycieczka klasy 4a i 4b w Murall Centrum Wspinaczkowe w Warszawie, gdzie pod okiem instruktora wszyscy mogli przekonać się jak wielkie możliwości pozostaje do odkrycia w każdym z nas.

     • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

     • 12 kwietnia 2024r. w 84 rocznicę zbrodni katyńskiej oraz z okazji Dnia Pamięci Ofiar Katyńskich wzięliśmy udział w uroczystościach zorganizowanych przez Otwock, miasto z dobrym klimatem oraz przez naszą szkołę. Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji pomordowanych na wschodzie. Po niej nastąpiła druga część uroczystości przy pomniku „Katyń 1940”, nad którym nasza szkoła sprawuje roczny patronat.

      Odśpiewany został Hymn Polski, po nim były przemówienia, apel poległych oraz program słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli - panią Monikę Czerską oraz przez nasz szkolny chór wraz z panią Alicją Bieńkowską- Wierzbicką. Na koniec złożone zostały kwiaty i zapalono znicze.

      W uroczystości udział wzięli licznie zaproszeni goście, między innymi Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka i Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki.

      Za nami kolejna ważna lekcja historii.

     • Dębowy Las Pamięci

     • 12 kwietnia 2024r. w przededniu Dnia Pamięci Ofiar Katyńskich nasza szkoła zakończyła trwający rok patronat nad Dębowym Lasem Pamięci w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. W uroczystościach przy pomniku „Golgota Leśników” udział wzięli licznie zaproszeni goście w tym Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka. Dziękujemy Nadleśnictwo Celestynów i panu nadleśniczemu Arturowi Dawidziukowi za wpisanie naszej społeczności szkolnej w historię tego wspaniałego historycznego przedsięwzięcia.

     • Dzień Czekolady

     • W dniu 12.04.2024r. klasy 1-3 świętowały Dzień Czekolady. Uczniowie wysłuchali prezentacji o tym jak powstaje czekolada i jakie są jej rodzaje, a także obejrzeli edukacyjny filmik o wyrobie tego przysmaku. Na koniec dzieci rozwiązywały czekoladowy quiz i różnego rodzaju zadania. Oczywiście nie mogło zabraknąć tańca „Chocolate”.

     • Powiatowy Konkurs Mitologiczny ATENA

     • Uczniowie naszej szkoły w dniu 11 kwietnia 2024r. wzięli udział w Powiatowym Konkursie Mitologicznym ATENA. Drużyna w składzie: Martyna Górska (6b), Magdalena Rataj (7a) i Witold Zubik (6b) dostała się do grupy finałowej i zajęła 4 miejsce. Biorąc pod uwagę zasięg całego powiatu oraz bardzo wysoki poziom trudności konkursu, to naprawdę sukces. Gratulujemy!

     • "Muszelki" i "Kropelki" w Smart Kids Planet - centrum mądrej zabawy.

     • Główną misją tego miejsca jest inspirowanie dzieci do odkrywania świata, poprzez ideę mądrej zabawy. Dlatego też wszystkie eksponaty i atrakcje zostały stworzone w nurcie edukacji przez rozrywkę, a nauka jest czystą przyjemnością. Dzieci wzięły również udział w "wybuchowych" warsztatach naukowych, a wszystko to odbywało się w atmosferze radosnej zabawy.

     • Wyróżnienie w konkursie

     • W dniu 8 kwietnia 2024r. zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego "Autyzm, to takie coś...". Podczas pikniku na skwerze 7 Pułku Ułanów wręczono nagrody dzieciom z wielu otwockich szkół. Uczeń naszej szkoły - Filip Witos z klasy 3a - zdobył WYRÓŻNIENIE wykazując się nie tylko pomysłowością, ale także dogłębnym zrozumieniem tematu. Serdecznie gratulujemy!

      Dziękujemy wszystkim uczniom z naszej szkoły, którzy zechcieli wziąć udział w tym konkursie oraz pani Marcie Szejbie koordynatorowi konkursu w naszej szkole.

     • Wyjazd do Warszawy...

     • W dniu 5 kwietnia 2024 r. klasy 7a, 7b oraz 8a wraz z opiekunami odwiedziły Warszawę. Pierwszym punktem naszej wycieczki był monumentalny Pomnik Powstania Warszawskiego. Następnie udaliśmy się na spacer po zakątkach Starego Miasta. Tam zobaczyliśmy, między innymi Zamek Królewski i Rynek Starego Miasta. Zwiedziliśmy również Krakowskie Przedmiescie, gdzie mogliśmy podziwiać Pałac Prezydencki. Ostatnim etapem wyjazdu byl Teatr Polski, w którym obejrzeliśmy spektakl pt. ,,Mały Książę ".

     • "Żeglarze" i "Marynarze" na warsztatach🐰🐥🌱🖌️👨‍🎨 Wielkanocnych.

     • 28 marca przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach "Majsterkowo" organizowanych przez sklep budowlany Castorama. Głównym celem wycieczki, oprócz warsztatów było przybliżenie dzieciom zasobów sklepu oraz pracy jaką wykonują poszczególni pracownicy na swoich działach. Dzieci jako mali eksperci wybierały najładniejszą kuchnię, łazienkę oraz najwygodniejsze meble ogrodowe. Mogły dotknąć praktycznie wszystkich elementów wyposażenia czy dekoracji domu i ogrodu a to wszystko odbyło się w miłej atmosferze. Po zwiedzaniu sklepu, z piosenką na ustach, powędrowaliśmy do specjalnie przygotowanej sali w której odbyły się warsztaty plastyczne. Wszyscy wykonali stroiki i ozdoby Wielkanocne, które razem z dyplomami zabrali do domów. 

      Zajęcia i pobyt sprawiły dzieciom dużo radości i dumy z własnych dokonań. Serdecznie dziękujemy Castorama Otwock za wspaniałą gościnę.

     • Apel wielkanocny

     • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dnia 27 marca 2024r. odbył się apel, podczas którego, pani Dyrektor Magdalena Słupska złożyła całej szkolnej społeczności życzenia świąteczne. Uroczystość uświetnił występ naszego chóru pod kierunkiem pani Alicji Bieńkowskiej- Wierzbickiej, a historię i tradycję Świąt Wielkanocnych przybliżyli nam uczniowie 3b wraz z panią Julią Michałowską. 

      Wszyscy dowiedzieli się także, jak wyglądał wyjazd w ramach wolontariatu na Łotwę i Litwę, który zorganizowany został przez Paczka na Kresy . Pani Agnieszka Gawrońska zachęcała uczniów do włączania się w takie akcje. Za wielkie serce, chęci i poświęcony czas, dziewczęta otrzymały drobne upominki. Nasza szkoła jak się okazało zebrała najwięcej darów dla naszych rodaków na Kresach ze wszyskich otwockich szkół. Za zbiórkę wyróżnienie otrzymały klasy 1a i 5as. Dziękujemy wszystkim za tak wielkie serce !

      Na zakończenie zostały rozdane nagrody za udział w następujących konkursach: Mistrz Ortografii, Ozdoba Wielkanocna i 3-listna koniczyna 3D „Shamrock”.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i bardzo dziękujemy za udział.

     • XII Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych

     • Z dumą informujemy, że w XII Powiatowym Konkursie Palm Wielkanocnych, które zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli nasi uczniowie klasy 5b Ignacy Kapel i Kacper Morawski zajęli II miejsce w kategorii uczniów klas 4-6. Brawo chłopaki !!! Serdecznie gratulujemy !!!

     • Wiosenne konkursy w Przedszkolu- Rozstrzygnięte

     • Pierwszy Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki "Wiosenne nutki"

      Laureaci w dwóch kategoriach wiekowych:

      W grupie młodszej:

      Pierwsze miejsce zajęła Nina Guziewska w piosence pt. "Wiosna na hulajnodze" Przedszkole numer 18

      Drugie miejsce zajęła Hanna Ostrowicka z naszego przedszkola

      Trzecie miejsce Jadwiga Dudzińska także z naszego przedszkola.

      W grupie starszej:

      Pierwsze miejsce zajęła Berenika Popławska w piosence pt. "Motylem byłam" Przedszkole nr 18

      Drugie miejsce Jan Juszczyn Przedszkole nr 17

      Trzecie miejsce Hanna Baran i Anastazja Kołodziej z naszego przedszkola.

      Przedszkolny Konkurs Plastyczno- Techniczny "Magiczne wiosenne drzewko"

      Oto laureaci:

      Pierwsze miejsce Maria i Stanisław Piotrowscy.

      Drugie miejsce Filip i Adam Wilczek.

      Trzecie miejsce Julia Rosa.

      Wyróżnienia: Hanna Ostrowicka., Maria Albin., Adrianna Bonin.

       

      Dziękujemy za udział. Gratulujemy odwagi i umiejętności wokalnych oraz kreatywności wszystkim uczestnikom.

      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

      Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród w konkursach.

     • Nasi uczniowie na zawodach pływackich

     • W dniu 21 marca 2024r. odbyły się XXI Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta Józefowa. W wyniku rywalizacji:

      w roczniku 2016:

      III miejsce zajął Piotr Baran klasa 1a

      w roczniku 2011:

      III miejsce zajął Adam Tomaszewski klasa 6b,

      VII miejsce Witold Zubik 6b,

      w roczniku 2012:

      IV miejsce Ludwik Siennicki klasa 5a,

      V miejsce Piotr Mastalerz klasa 5a.

      Gratulujemy

     • Klasy 3 w Kinotece

     • Klasy trzecie 22 marca 2024r. wybrały się  pociągiem do warszawskiej Kinoteki na zajęcia pt.„Czy dzieci są bezpieczne w sieci?”. Po ciekawych edukacyjnych warsztatach wszyscy obejrzeli film.

     • Ekoprzedstawienie w Centrum Origin Otwock

     • 22 marca uczniowie klasy 4a i 4b i nauczyciele wraz z chórem wystawili ekoprzedstawienie w Centrum Origin Otwock. Po przedstawieniu pani Alicja Bieńkowska-Wierzbicka zaśpiewała kilka pieśni dla pensjonariuszy. Uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane kartki, ozdobione kwiaty, a pani Anna Strużyńska złożyła życzenia świąteczne. 


  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
   • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
   • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990 Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Facebook