• Święto Konstytucji 3 Maja.

          • Dnia 28 kwietnia klasa 5as wraz z panią Anną Kucharską przygotowała uroczysty apel poświęcony uchwaleniu Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wziął udział także nasz szkolny chór wraz z panią Alicją Bieńkowską, który swoim występem uświetnił przygotowaną uroczystość.

            Na nowo przypomnieliśmy sobie jak ważna dla każdego Polaka jest Ojczyzna, a także nasza historia, z którą jesteśmy mocno związani. Wiwat król, wiwat naród, wiwat wszystkie stany!

            Uroczystość z wykorzystaniem sprzętu #LaboratoriaPrzyszlosci

          • Wręczenie nagród.

          • 28 kwietnia wręczyliśmy dyplomy i nagrody wszystkim laureatom Konkursu Wielkanocnego. Cenne nagrody ufundowała Rada Rodziców za co w imieniu uczniów dziękujemy. Wartość nagród przekroczyła 750 zł. Zakupione karty do Empiku i vouchery do kina bardzo ucieszyły uczestników konkursu.

          • Dzień Ziemi!!!

          • 21 kwietnia z okazji Dnia Ziemi, po raz kolejny wysprzątaliśmy okolicę naszej szkoły. Cieszymy się, że spacery w okolicznych lasach będą teraz przyjemniejsze! Zachęcamy wszystkich dbajcie o przyrodę! Nie zanieczyszczajcie jej!!!

          • Spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży - Pauliną Płatkowską.

          • 18 kwietnia naszych uczniów klas 1-3 i przedszkolaków zaszczyciła swoją obecnością pani Paulina Płatkowska. Poznaliśmy osobę pełną ciepła i pasji o których pisze w swoich książkach. Od dzisiaj kropla wody, pająki, pszczoły, żuczki, kwiaty i cała natura o którą powinniśmy dbać będzie nam się kojarzyła ze spotkaniem autorskim. Kto w świecie owadów biega najszybciej (trzyszcz), jak mocna może być nić pajęcza, jak pszczoły przenoszą nektar, skąd mamy nazwę miesiąca czerwiec? Na te pytania znajdziemy odpowiedzi w książkach p.Płatkowskiej.

            Jesteśmy wdzięczni za organizację Pani Joannie Cywinskiej naszej szkolnej bibliotekarce.

            Dziekujemy Radzie Rodziców za opłacenie spotkania autorskiego.

          • Nasi uczniowie na Kongresie Pamięci Narodowej.

          • 14 kwietnia klasa 7a uczestniczyła w Kongresie Pamięci Narodowej na stadionie PGN Narodowy organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej - Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Uczniowie poznali historie „ Drużyny Inki” i wzięli udział w kursie pierwszej pomocy. Szli „Szlakami Nadziei Odyseja Wolności „. Poznali również najnowocześniejsze technologie w „ Strefie Nowych Technologii” . To był bardzo ciekawy dzień i prawdziwa lekcja historii.

          • Obchody 83. rocznicy zbrodni katyńskiej.

          • 13 kwietnia, w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej nasza szkoła przejęła roczny, uczniowski patronat nad Dębowym Lasem Pamięci, który upamiętnia leśników zamordowanych bestialsko w latach 1939 – 1948. Uroczystości miały miejsce na terenie Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie, gdzie znajduje się pomnik „Golgota leśników polskich i ich rodzin pomordowanych na Wschodzie w latach 1939-1948”. Wokół pomnika posadzono dęby stanowiące symbol ich życia i śmierci. Tu także znajduje się urna z ziemią z cmentarzy w Katyniu, Ostaszkowie, Kozielsku i innych miejscach kaźni.

            Obchody upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej dokonane przez NKWD rozpoczęły się uroczystą, polową mszą świętą w intencji pomordowanych. Następnie były przemówienia, złożenie kwiatów oraz uroczyste  przejęcie patronatu nad Dębowym Lasem Pamięci. Na koniec nasi uczniowie pod kierunkiem pani Alicji Bieńkowskiej i Moniki Czerskiej przedstawili montaż słowno muzyczny, którego hasłem przewodnim były słowa Ryszarda Jerzego Rudzińskiego „Najpiękniejszy pomnik macie w sercach naszych i kwiat Waszych cierpień będzie kwitł.  Jeszcze nie zginęła Ta, co miała zginąć, a pamięci o Was nie wymaże nikt."

            W uroczystościach zorganizowanych przez Nadleśnictwo Celestynów udział wzięli leśnicy, kombatanci, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Otwocku, Urzędu Miasta Otwocka, Karczewa, okolicznych gmin – Wiązowny, Osiecka, Kołbieli, Sobień Jezior, przedstawiciele Policji, Strazy Pożarnej  a także Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie, która przekazywała patronat, Zespół Szkół Ekonomiczno Gastronomicznych w Otwocku, którego uczniowie z klas mundurowych przeprowadzili Apel Pamięci oraz szkoły podstawowe z Celestynowa i Starej Wsi.

          • Warsztaty pt. "Poznaję świat pszczół i warsztat pracy pszczelarza".

          •     Przedszkolaki oraz klasy 1 odczas warsztatów wysłuchały informacji na temat pracowitych owadów. Poznały ich pracę oraz ważną rolę w przyrodzie i życiu człowieka. Dowiedziały się jak można im pomagać i jak ustrzec się przed użądleniem. Na koniec wszyscy wykonali Świecę z wosku pszczelego.

          • Rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego.

          • W dniu wczorajszym nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego. Prac było bardzo dużo a poziom wykonania wysoki. Jury pracowało bardzo długo. Po burzliwych naradach ogłaszamy zwycięzców:​​​​​​​​​​​​

            Kategoria klasy 1-4

            1 miejsce Oliwia Korda 4a

            2 miejsce Filip Witos, Weronika Olszewska, Antonii Gawroński kl.2a

            2 miejsce Aleksander Ćwikła, Piotr Szejba 3b

            3 miejsce Aleksandra Śliwecka 4b i Jan Śliwecki 1b

            Kategoria klasy 5-8

            1 miejsce Wojciech Majsterek 7a

            2 miejsce Zuzanna Janiak 7a

            3 miejsce Anna Kozik 6b

            Wyróżnienie :

            Karolina Biernat 1b

            Piotr Mastalerz 4a

            Iga Pleskot 4b

            Adam Janiak 3a

            Dwie najlepsze prace wezmą udział w konkursie wielkanocnym organizowanym przez MOKTiS w Otwocku.

            Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Uroczyste rozdanie nagród nastąpi w dniu 27 kwietna w czasie apelu.

          • Apel z okazji zbliżających się świąt.

          • Dziś społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym apelu, podczas którego uczniowie klasy 7a, przypomnieli znaczenie i symbolikę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Całość uświetniło wystąpienie naszego szkolnego chóru.Pani dyrektor Magdalena Słupska złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a na zakończenie każdy otrzymał niespodziankę od „wielkanocnego zajączka”.

            W czasie apelu uczennice klasy 6a i 6b otrzymały pamiątkowe dyplomy za zajęcie II miejsca w piłce siatkowej w zawodach powiatowych.

            Rozdane zostały również nagrody laureatom konkursu „Kapelusz skrzata Leprikona”.Cenne nagrody i tym razem ufundowała Rada Rodziców za co jeszcze raz bardzo dziękujemy!

             

            Podczas apelu wykorzystano sprzęt z programu #LaboratoriaPrzyszlosci.

          • Wyniki w konkursie „Szkiełkiem i okiem”

          • Gratulujemy uczennicom klasy szóstej Urszuli Marciniak i Zuzannie Zielińskiej, które reprezentowały naszą szkołę w powiatowym konkursie „Szkiełkiem i okiem” organizowanym przez Szkołę św Tomasza z Akwinu w Józefowie. Uczennice musiały wykazać się szeroką wiedzą biologiczną oraz umiejętnością przeprowadzenia doświadczeń. Gratulujemy sukcesu ! Zuzia i Ula tworząc zgrany zespół zajęły 1 miejsce w kategorii klas 4-6.


      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
        • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
        • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990 Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Facebook