• 110 rocznica urodzin Ireny Sendlerowej

• Matka Dzieci Holokaustu, najwybitniejsza postać XX wieku, gdyby żyła 15 lutego 2020 roku skończyłaby 110 lat.

"Irena Stanisława Sendlerowa urodziła się 15 lutego 1910 r. w Warszawie.  Wczesne dzieciństwo jednak spędziła w podwarszawskim Otwocku. Jej ojciec  Stanisław Krzyżanowski był tam lekarzem i założycielem pierwszego  sanatorium przeciwgruźliczego. Pacjentami Krzyżanowskiego było wielu  ubogich Żydów. Irena spędzała czas wśród żydowskich rówieśników i  nauczyła się porozumiewać w jidysz. „Wychowana byłam w duchu, że  obojętna jest sprawa religii, narodu, przynależności do jakiejś rasy –  ważny jest człowiek!” – pisała w swoim życiorysie"

• Zaginiony plecak - Tygrysek

• Drogi Rodzicu, grzeczny Przedszkolaku, Twojemu koledze  z grupy „Muszelki” zginął plecak – maskotka Tygrysek!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Otwocku prosi, aby każdy z Was dokonał przeglądu swojego pokoju, kącika czy też zajrzał pod siedzenia w samochodzie, czy przypadkiem nie leży i nie tęskni plecak - tygrysek za właścicielem.

Rodzicu!  miej na uwadze, że ulubiony przedmiot, który jest blisko dziecka daje poczucie pewności i bezpieczeństwa, pozwala na samodzielne poradzenie sobie ze swoimi emocjami, sprawia, że dziecko odczuwa miłość i ochronę rodziców, wtedy kiedy jest daleko od nich.

Proszę spróbujmy wszyscy odszukać zguby - Tygryska i zwrócić koledze Nikodemowi.

Rodzicu! Uczmy nasze pociechy empatii i dobrego wzoru.

Jolanta Smuniewska

• W stolarni…

• Uczniowie klasy 3As ponownie odwiedzili Centrum Edukacji Technicznej.  W trakcie zajęć dzieci samodzielnie wykonały drewniane zegary, które zabrały ze sobą do domu. Warsztatom towarzyszyła dobra zabawa, przy ognisku zostały upieczone pyszne kiełbaski.  Wycieczka była baaardzo udana.

• Wywiady z Jastrzębiami.

• Po turnieju grudniowym Genewa Indoors nasza szkona drużyna została zauważona przez polskie media. W dniu 07.02.2020r. kapitan pierwszej drużyny Jastrzębi Leon Gałabuda i drugiej drużyny Franek Rzymkowski udzieli pierwszego w swoim życiu wywiadu. Podzielili się z p. redaktor Magdaleną Łyczko swoimi spostrzeżeniami z zawodów i swoją pasją związaną z tą dyscypliną sportu. Pani Dyrektor Jolanta Smuniewska wraz trenerem Jastrzębi p. Pawłem Łyżwą opowiedzieli o początkach i rozwoju tchoukballa w naszej placówce.

• UKS JASTRZĘBIE - ŚRÓDBORÓW DRUŻYNĄ ROKU 2019 W POWIECIE OTWOCKIM

• Kto uzyskał tytuł Drużyny Roku 2019 w Powiecie Otwockiem?A, czy wiecie, że w naszym powiecie działa drużyna tchoukballu?Jeśli nie jesteście tego świadomi, to Was o tym informujemy. Dodatkowo jeszcze powiemy, że drużyna tchoukballu działa i ma duże osiągnięcia. 😊 Zawodnicy, uczniowie klas sportowych z SP nr 2 im. I. Sendlerowej w Otwocku, są w kadrze narodowej w tchoukballu. 👍👍👍👍👍👍👍Czy taka drużyna zasługuje na wyróżnienie?Oczywiście, że tak, to właśnie UKS Jastrzębie - Śródborów, drużyna prowadzona przez Pawła Łyżwę wygrała w Plebiscycie na Drużynę Roku 2019 w Powiecie Otwockiem zorganizowanym przez IPPO.Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.Jednocześnie informujemy, że w maju tego roku odbędą się w Otwocku Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Tchoukballu.

Na zdjęciu : Pan Paweł Łyżwa, Pani Anna Dębska oraz Pan Artur Jobda, który uzyskał tytuł Trenera roku 2019 w Powiecie Otwockiem.

• Wyróżnienie w XXVII Przeglądzie Jasełek

• W sobotę 01.02.2020r w Teatrze im.S.Jaracza w Otwocku ogłoszone zostały wyniki XXVII Przeglądu Jasełek, które zorganizował MOKTIS. Zgłoszonym do konkursu szkołom przyznano w sumie  trzy wyróżnienia. Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych wśród klas 1-3.

• Dzień Piżamy

• W piątek 31.01.2020r. nasza szkoła zorganizowała Dzień Piżamy. Zaangażowanie wszystkich było ogromne, co możemy podziwiać na zdjęciach.

• Kawiarenka charytatywna

• W czwartek 30.01.2020 w naszej szkole zorganizowana została kawiarenka, z której dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację Frania Bielskiego. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wielką dobroć. Cała uzyskana kwota zostanie przekazana na konto Fundacji "Zdążyć z pomocą", która sprawuje opiekę nad chłopcem.

• Wycieczka na wystawę lego.

• Klasy pierwsze 24.01.2020r spędziły na wystawie klocków Lego w Warszawie na Stadionie Narodowym. Dzieci miały okazję zobaczyć budowle znane z bajek i miasta świata.Na koniec wykazały się kreatywnością budując własne konstrukcje.

• Jasełka i wspólne kolędowanie w PMDK w Otwocku.

• 18 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka w PMDK w Otwocku nasi uczniowie z klasy 2as i 2bs wystawili Jasełka a po nich nastąpiło wsólne kolędowanie. Przy fortepianie zasiadł p.Czesław Woszczyk, kolędy zaśpiewała p.Alicja Bieńkowska.

• I miejsce w Konkursie Szopek !

• XIX KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH OTWOCK 2019 został rozstrzygnięty! 12 stycznia 2020r. w kościele pw. Świętego Wincentego à Paulo w Otwocku ogłoszono wyniki. W kategorii kl. 4-8 nasi uczniowie z klasy 5as pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Rajczykowskiej zajęli I MIEJSCE ! ! !

• I miejsce w XIII Przeglądzie kolęd i pastorałek

• I miejsce dla Agnieszki Szczypy uczennicy klasy 8b w kategorii klas 4-8, w XIII  przeglądzie kolęd i pastorałek zorganizowanych przez MOKTIS w Otwocku. Za przygotowanie uczennicy odpowiedzialna była Pani Alicja Bieńkowska. Zdjecia z wystąpienia laureatów w czasie otwarcia Parku Miejskiego oraz z podziękowań w naszej szkole.